Results 1 to 15 of 86

Thread: Инсталиране на USB/SD/AUX MP3 плеър в Алфа Ромео 159

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Инсталиране на USB/SD/AUX MP3 плеър в Алфа Ромео 159

    Подтикнат от тази тема на Мъри, честите пътувания и бозата по нашия радио ефир, реших да си инсталирам USB MP3 плеър в колата. Прочетох много мнения за разни скъпи X-Car Link-ове, Loudlink-ове. В крайна сметка реших да последвам стъпките на Мастъра и си купих и аз същата машинка като него: USB SD MP3 Wechsler CD AUX Adapter Alfa Romeo 159 166.


    След поръчката се сблъсках със всички възможни трудности от загуба на пратката в БГ пощите до проблеми с просвирването на траковете. В крайна сметка останах много доволен от крайния резултат на просвирване на MP3 от USB флашка, затова препоръчвам горещо тази джажда и ще ви опиша подробно стъпките по инсталацията на плеъра.

    Устройството се свързва към входа за CD чейнджъра на плеъра. Това е прочутата "шарена" букса и по-точно С-3 от следната схема:



    Голям проблем се оказа свалянето на навигацията при мен. Пробвах с какви ли не щифтове, пирони, електроди. Накрая според описанието в Е-Learn използвах огъната шпилка М4 под буква "Г" със страни около 80мм: Обвиваме я с изолирбанд, за да не надерем отвора на навито:



    Навиваме около 10 мм от резбата в навигацията. Това е достатъчно да се освободят щифтовете, след което издърпваме внимателно напред:







    Етикета на моето нави. Води се Blaupunkt, но е брандирано като Magneti Marelli:



    Заклинващия щифт с и без шпилката:





    Въпросната "шарена" букса разглобена:



    Най-доброто място за инсталация на устройството е в жабката. Кабела лесно може да се пусне под декоративния капак за поленовия филтър, който се държи на 1 болт и 2 шифта:









    Прекарваме кабела към отвора на навигацията и лесно го издърпваме от другата страна:



    От шарената букса просто разкачаме синята от чейнджъра и закачаме новата синя от MP3 плеъра на нейно място:



    Понеже след първата проба много от песните ми шумяха, свързах 2-те обувки които си идват с кабела (на долната снимка). Това е по предписание на производителя на плеъра, в случай, че има нежелан шум. И всичко се успа!



    Закачаме плеъра от другата страна на кабела му:





    Използвах и USB удължение, за да не виси цялата кутийка в жабката, а само флашката:





    След тест на системата ако всичко е наред сглобяваме колата по обратния ред. Ето какво се вижда от цялата система:



    Плеъра има една особеност, свързана със заводската система на колата - Поддържа макс. 10 папки с файлове и във всяка папка може да има макс. 100 песни. Това прави 1000 песни макс. което според мен е предостатъчно. Друго условие е папките задължително да са с имена CD01, CD02 ... CD10, a не произволни. След това от менюто на навигацията може да си преименувате всяка папка както ви е удобно. Имената на файловете нямат значение. Ето пример:





    Ето как ги просвирва папките:



    Недостатък е, че на главния екран и на инструменталния панел не изписва името на албума, което не е никакъв проблем. Повече ме е яд, че не изписва имената на песните, но няма пълно щастие





    След малко заигравка с еквалайзера и лоуднесс-а звука стана уникален. Незнам какво повече може да се иска от една МP3-ка.

    Изказвам благодарности на Mury за идеите.
    Last edited by b_angelov; 15-03-2013 at 16:27.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •