Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: Инсталиране на USB/SD/AUX MP3 плеър в Алфа Ромео 159

  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Инсталиране на USB/SD/AUX MP3 плеър в Алфа Ромео 159

    Подтикнат от тази тема на Мъри, честите пътувания и бозата по нашия радио ефир, реших да си инсталирам USB MP3 плеър в колата. Прочетох много мнения за разни скъпи X-Car Link-ове, Loudlink-ове. В крайна сметка реших да последвам стъпките на Мастъра и си купих и аз същата машинка като него: USB SD MP3 Wechsler CD AUX Adapter Alfa Romeo 159 166.


    След поръчката се сблъсках със всички възможни трудности от загуба на пратката в БГ пощите до проблеми с просвирването на траковете. В крайна сметка останах много доволен от крайния резултат на просвирване на MP3 от USB флашка, затова препоръчвам горещо тази джажда и ще ви опиша подробно стъпките по инсталацията на плеъра.

    Устройството се свързва към входа за CD чейнджъра на плеъра. Това е прочутата "шарена" букса и по-точно С-3 от следната схема:



    Голям проблем се оказа свалянето на навигацията при мен. Пробвах с какви ли не щифтове, пирони, електроди. Накрая според описанието в Е-Learn използвах огъната шпилка М4 под буква "Г" със страни около 80мм: Обвиваме я с изолирбанд, за да не надерем отвора на навито:



    Навиваме около 10 мм от резбата в навигацията. Това е достатъчно да се освободят щифтовете, след което издърпваме внимателно напред:







    Етикета на моето нави. Води се Blaupunkt, но е брандирано като Magneti Marelli:



    Заклинващия щифт с и без шпилката:





    Въпросната "шарена" букса разглобена:



    Най-доброто място за инсталация на устройството е в жабката. Кабела лесно може да се пусне под декоративния капак за поленовия филтър, който се държи на 1 болт и 2 шифта:









    Прекарваме кабела към отвора на навигацията и лесно го издърпваме от другата страна:



    От шарената букса просто разкачаме синята от чейнджъра и закачаме новата синя от MP3 плеъра на нейно място:



    Понеже след първата проба много от песните ми шумяха, свързах 2-те обувки които си идват с кабела (на долната снимка). Това е по предписание на производителя на плеъра, в случай, че има нежелан шум. И всичко се успа!



    Закачаме плеъра от другата страна на кабела му:





    Използвах и USB удължение, за да не виси цялата кутийка в жабката, а само флашката:





    След тест на системата ако всичко е наред сглобяваме колата по обратния ред. Ето какво се вижда от цялата система:



    Плеъра има една особеност, свързана със заводската система на колата - Поддържа макс. 10 папки с файлове и във всяка папка може да има макс. 100 песни. Това прави 1000 песни макс. което според мен е предостатъчно. Друго условие е папките задължително да са с имена CD01, CD02 ... CD10, a не произволни. След това от менюто на навигацията може да си преименувате всяка папка както ви е удобно. Имената на файловете нямат значение. Ето пример:





    Ето как ги просвирва папките:



    Недостатък е, че на главния екран и на инструменталния панел не изписва името на албума, което не е никакъв проблем. Повече ме е яд, че не изписва имената на песните, но няма пълно щастие





    След малко заигравка с еквалайзера и лоуднесс-а звука стана уникален. Незнам какво повече може да се иска от една МP3-ка.

    Изказвам благодарности на Mury за идеите.
    Last edited by b_angelov; 15-03-2013 at 17:27.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Страхотно приятел...евала за труда...

    п.с. Аз го имам фабрично това от Blue & Me системата...но не ме кефи да го ползвам...винаги за да чете от него трябва да е запалена колата или на контакт...А й не ме бърка да си правя дискче с доста мп3...чете ги.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3

    Default

    Eвала за пореден път - грозно и некадърно изпълнение както винаги!
    Last edited by badmadafaka; 02-04-2013 at 09:57.

  4. #4

    Default

    И аз имам същата машинка от няколко месеца.Имам проблем с флашката не всяка чете но с СД картата няма проблем.Ако се качи някое сетче първоначално му трябва време за да тръгне.не винаги чете папките по ред.Трябва да се пусне последната песен от предходната папка за да тръгне следващата папка.Не винаги е така де.Готина джаджа с много добро качество.Аз го взех от БГ за 160 лв с монтажа
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #5
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    И аз имам същата машинка от няколко месеца.Имам проблем с флашката не всяка чете но с СД картата няма проблем.Ако се качи някое сетче първоначално му трябва време за да тръгне.не винаги чете папките по ред.Трябва да се пусне последната песен от предходната папка за да тръгне следващата папка.Не винаги е така де.Готина джаджа с много добро качество.Аз го взех от БГ за 160 лв с монтажа
    Забравих да напиша, че и аз имах същия проблем с флашката. Форматирах я на пълен формат (не кратък) и след повторното качване на файловете всичко заспа.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #6

    Default

    яката работа

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Eeeee най накрая я извади д...ба и навигацията.Браво за изпълнението,виж за удължителя за УСБ не се бях сетил,ама на мен не ми пречи в жабката,тя и без тва е празна.При мен се забелязват известни бъгове,но за парите си машинката е страхотна
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Eeeee най накрая я извади д...ба и навигацията.Браво за изпълнението,виж за удължителя за УСБ не се бях сетил,ама на мен не ми пречи в жабката,тя и без тва е празна.При мен се забелязват известни бъгове,но за парите си машинката е страхотна
    Искарах я, ама със шпилки с резба, за да мога да дърпам.

    От 2 дена си дрънкам с нея. Проблем все още не е направила. Дразни ме малко това, че не тръгва сама, а аз трябва да натискам всеки път Play като запаля. Но поне управлението от навито, волана и гласовите команди си работи.

    При теб наложи ли се да свържеш на късо кабелните обувки заради гъгнене?

    ---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:31 ----------

    BTW. имам доста такива кабели останали от компютрите и ми хрумна да си вградя един такъв порт в капачето. Тогава ще се вижда само една USB дупка, от която ще стърчи само миниатюрната флашка



    Проблема е, че не ми се дупчи.
    Last edited by b_angelov; 15-03-2013 at 17:36.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Искарах я, ама със шпилки с резба, за да мога да дърпам.

    От 2 дена си дрънкам с нея. Проблем все още не е направила. Дразни ме малко това, че не тръгва сама, а аз трябва да натискам всеки път Play като запаля. Но поне управлението от навито, волана и гласовите команди си работи.

    При теб наложи ли се да свържеш на късо кабелните обувки заради гъгнене?

    ---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:31 ----------

    BTW. имам доста такива кабели останали от компютрите и ми хрумна да си вградя един такъв порт в капачето. Тогава ще се вижда само една USB дупка, от която ще стърчи само миниатюрната флашка



    Проблема е, че не ми се дупчи.
    Нищо не съм окъсявал,при мен проблемите са,че понякога не помни на коя песен спира,и тръгва друга,понякога забива и трябва да загасиш и запалиш колата.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    като ползваш навигацията и плеъра едновременно, намалява ли автоматично музиката за да чуеш каката, на къде да караш?

    на 156 може ли да се монтира?
    156 SW 2001 бивша.

  11. #11
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    като ползваш навигацията и плеъра едновременно, намалява ли автоматично музиката за да чуеш каката, на къде да караш?
    Da.

    ---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 08:06 ----------

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    на 156 може ли да се монтира?
    Da.
    Kredora ne raboti kato pisha ot telefona i 6te me o4e6at modovete.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  12. #12
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Искарах я, ама със шпилки с резба, за да мога да дърпам.

    От 2 дена си дрънкам с нея. Проблем все още не е направила. Дразни ме малко това, че не тръгва сама, а аз трябва да натискам всеки път Play като запаля. Но поне управлението от навито, волана и гласовите команди си работи.

    При теб наложи ли се да свържеш на късо кабелните обувки заради гъгнене?

    ---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:31 ----------

    BTW. имам доста такива кабели останали от компютрите и ми хрумна да си вградя един такъв порт в капачето. Тогава ще се вижда само една USB дупка, от която ще стърчи само миниатюрната флашка



    Проблема е, че не ми се дупчи.
    А откъде да си намеря такъв кабел УСБ, да може да се закрепи някъде и да не мърда
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #13
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Колега трябва само да се промени активиращия кабел с +12V на модула и ще работи винаги когато работи CD-то !


    Адресирано към rusiq86

    Понеже няма кой да поправи скапания форум !
    Last edited by PSAVOV; 12-03-2014 at 12:08.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  14. #14
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега трябва само да се промени активиращия кабел с +12V на модула и ще работи винаги когато работи CD-то !


    Адресирано към rusiq86

    Понеже няма кой да поправи скапания форум !
    И ако ме насочиш, къде да търся кабела, благодаря за инфото.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #15
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    А откъде да си намеря такъв кабел УСБ, да може да се закрепи някъде и да не мърда
    От всеки компютърен сервиз колега. Проблема е че буксата от другата страна на кабела е по-различна и иска малко творчество да се направи със стандартно Usb.

    Last edited by b_angelov; 13-03-2014 at 11:58.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •