Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 86

Thread: Инсталиране на USB/SD/AUX MP3 плеър в Алфа Ромео 159

  1. #16
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    значи ми трябва и една нормална USB букса и поялник и проблема ми е решен
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #17
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Поради леко разглобяване в жабката, се реших да направя ъпдейта на USB буксата:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2127.jpg   IMG_2128.jpg   IMG_2129.jpg   IMG_2130.jpg  
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #18
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    В завършен вид:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Здравейте, колеги,

    От доста време не е писано в темата, но ми се ще да споделя своя опит и да почерпя от чуждия.
    Тъй като много ми се искаше в 159-ката да имам USB-вход за музика, AUX и най-вече Bluetooth, се загледах в устройства като Yatour-a на колегата. Те са доста разновидности, но се спрях на следния:
    http://www.ebay.com/itm/Car-Bluetooth-A2DP-Car-Adapter-For-Fiat-Alfa-Romeo-Lancia-Interface-MP3-Players-/322294546303

    Основните причините да го избера пред Yatour и евквивалентите са:
    - Няма нужда от отделен модул за Bluetooth, всичко е в едно. По принцип при всеки преход има вероятност да се добави бял шум и за това ме притесняваше, че ако модулът е отделен е възмножно да има шумове;
    - USB то не е само за четене, а и за зареждане;
    - Има филтър за шум;
    - Цената е добра, в сравнение с еквивалентите, въпреки че с оглед на компунентите, които включва си остава безумно висока (аз лично го купих от БГ за 140 лв.)

    До тук добре, поръчах го, пристигна, инсталирах си го доста мераклийски, подобно на това което колегата е направил с USB-то в жабката. Също така прекарах микрофона точно зад волана като не се виждаха никакви кабели, а се чиваше доста добре. Като цяло съм много доволен от функционалността на устройството - слушане на музика, Bluetooth, разговори, управление от мултиволана (включително за набиране на номера и вдигане/затваряне при входящи).
    Всичко е 6 точки, НО... аз си купих устройството не толкова заради handfree функцията, а най-вече с идея да си слушам музика online от Spotify, Google Play Music, VKontakte или YouTube през Bluetooth-a. За мое огромно съжаление обаче, въпреки че във всички рекламни клипчета и описания обясняват как качеството на звука било като от CD, всъщност качеството е отвратително и то не само през Bluetooth-a, ами и през USB и АUX.

    Сега, държа да отбележе, че аз се падам малко аудиофил и когато казвам, че качеството е "отвратително" имам предвид от моя гледна точка и в сравнение със CD-то. Возих доста хора от както си инсталирах устройството и повечето от тях твърдят, че си свири спупер, но според мен на тези хора просто слон им е стъпил на ухото

    Освен, че има бял шум, който е супер силен ако увеличите силата от радиото и не пелйвате нищо от телефона. Самата музика е доста по-тиха от CD-то и радиото, кето предразполага към това белият шум да се чува, защото просто трябва да увеличичте много за да се чува по-силно музиката. Най-големият проблем обаче е диапазона! Няма ниски, няма високи, всичко е равно и монотомно, звукът е като от евтина портативна колонка

    По принцип музиката ми е BOSE и от CD-то свука е бомбастичен дори за моя вкус, така че за мен е грях към такава система да вържа такова устройство. Товае все едно да имаш 4K телевизор, на който да гледаш VHS касети.

    В интерес на истината тъй, като се връзва към оригиналния изход за CD Changer и струва не малко пари (като за компонентите, които се използват в устройството) изобщо не съм очаквал качеството на звука да е такова дъно и не бях проучвал въпроса преди да го купя. След като го инсталирах се поразрових в интернет и видях, че всъщност за Yatour има същите отзиви, особено в чуждестранните форуми. Някои пичове даже са правили експерименти за доработка на такива устройства, като са добавяли и махали резистори, но обикновено това, което постигат е да се намали белия шум. Не виждам как ще докара по-добър диапазон и качество на звука освен ако не се разглоби и от схемата му не се премахне неговия, очевидно некачествен микропроцесор и цялостен DAC и не се свърже друг. Но тази работа ми се струва прекалено голяма и тежка хамалогия, която изисква доста специфични познания, инвестиция и труд за доработка на нещо което и така не струва малко пари.

    Сега въпреки, че като функционалност съм доволен, най-вероятно ще се опитам да го продам, защото звукът изобщо не ме устройва и нямам нито времето, нито уменията да го доработвам, преработвам и т.н. и за мен това е абсурдно при тази цена.

    Та въпросът ми е, от вашия опит, има ли някои който е намерил подобно устройство с наистина качествен звук? XCarLink е най-скъп, и често казано бих си го купил, но нямам гаранции, че няма да се окаже същия или леко по-добър боклук за 200 лв. Може би някой е попадал на тема със сравнение на различните устрйства по разни западни форуми?

    Някакви идеи как да си създам функционалността, която искам? Пробвах да си изведа просто AUX и към него да вържа качествен Hi-Fi Bluetooth Receiver. Мисля, че това е оптимален вариант за качествен звук през Bluetooth, но се оказа, че моето радио не поддържа AUX. За да го изведа трябва да излъжа радиото, че AUX-a ми е ченджър, но пак влизаме в микро-схеми и неща, с които не ми се занимава. Склонен съм да дам повече пари, но да не се занимавам с глупости и да имам качествен звук.

    Мерси предварително!

  5. #20
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Общо взето това е причината поради която и аз се отказах. Оказа се че през чейнджъра, звука е в пъти по-добър, макар че понякога засича в големите дупки. Като краен вариант съм си оставил мп3 варианта за дискове на самата навигация, която се оказа че ги чете без проблем, но там също качеството е надолу спрямо чейнджъра.
    Общо взето варианта е за 2дин мултимедиа плеър който ще си има интернет и ще може да пуска директно през ютуб, но там цифрите са високи, отделно ще изчезнат някой опции които самата навигация има като настройки на бодикомпютъра, които не съм пробвали дали ще излязат някъде в менюто на малкия екран до километражите (примерно настройка за автозаключване на врати, отваряне на багажник, отваряне само на шофьорска врата и т.н.).
    Та така колега...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #21
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    Ако държиш на качествения звук - хубаво дабъл дин устройство - Паъниър, Алпайн и т.н. Имаш и навигация там, и звук. Е, Босето няма да комуникира с него, но пак ще си свири прекрасно. Но поне тези хубавите имат възможност да се ползват и бутоните на волана. Добавят ти и блутут и т.н.
    Всичко друго е шитня.

    Или като мене - записваш си дискове от Флак и си ги слушкаш
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Здравейте, колеги. Тъй като реших, че качествен звук, особено през bluetooth audio streaming, няма да стане с Yatoyr-ри и други подобни, си купих висок клас 2 Din радио на Kenwood, което се синхронизира със смартфона, има възможност за включване на камера за задно виждане, навигация и т.н.

    Тъй като, както знаете, любимите ни 159-ки са с 2 DIN ниша за радио, "ама не баш", си купих и ето тази преходна рамка за да монтирам стандартното 2 din радио в моята ниша https://www.amazon.de/Radioblende-2-...alfa+159+2+din

    Когато пристигна всичко обаче установих, че стандартната метална рамка е по-малка от тази която се намира фабрично. Във фабричната не влиза и самото 2 din радео или по-точно със здраво натискане може и да влезе, но после няма да има вадене. Предполагам, че трябва да махна оригиналната метална рамка и да я заменя с новата.

    Въпросът е, че на пръв поглед не ми е ясно как се маха оригиналната (като гледам трябва да се разглобява цялото табло, защото ако просто развия болтовете не може да излезе), а също така как ще се закрепи новата, тъй като тя няма същите уши, за които да се прихване с болтове, както е с оригиналната.

    Моля, ако някой от вас е инсталирал стандартно 2 DIN радио на 159-ка, Brera или Spider да ме светне толкова ли е сложно, колкото ми се струва (с разглобяване на цялото табло) или е по-простичко.

    Може и някой да е попадал на таква тема.

    Благодаря предварително!

  8. #23
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    След всичкото четене тук, и не само, все още не съм сигурен това кабелче дали ще ми свърши работа???? Имам "голямото" радио с навигацията без Blue and me, не е Bose системата. Мога ли да извадя AUX IN с този кабел? И ако става, как избирам AUX вход на системата с навигация ? Нямам CD бутон....

    Крайната цел е да мога да свържа този Anker или някакъв друг Bluetooth receiver.
    Last edited by dedepene; 08-07-2017 at 18:19.
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    На мен ми върши работа такъв кабел,само че съм със стандартното радио с цд бутон.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  10. #25
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Здравейте,
    От днес съм с xcarlink доволен съм имам си usb, но има 1 недостатък немога да превъртам папките слушам си от CD01 и ако искам да си пусна нещо от CD02 трябва да превъртя до последната песен и да я изчакам да свърши за да прехвърли в CD02, не знам дали може да се оправи това и дали е така при Yatour ..ако някой е намерил решение моля да сподели
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    При xcarlink с ICS на 166 - ца, папките си се сменят без проблем от конзолата, все едно са отделни дискове (6 броя).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    ICS? ами пробвах да задържа превъртането или стрелките нагоре/надолу но не става..
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  13. #28
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Сменят се, но след като прослушаш полседната песен прехвърля в следващата папка и след това може да се върнеш в предишната няма проблем.. но е малко тъпо очаквах повече звука е що годе приличен, но има доста минуси откъм това, че няма наименование на песните и от време на време забива (когато файла е по-голям напр. сет 100 мин.) Не знам как е при вас може устройството ми е да е дефектно нямам идея купих го 2ра ръка...
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Понякога се случва да забие, но рядко. Мисля, че това не зависи от дължината на песента а от това, колко често и колко бързо редуваш някакви команди.
    Един от недостатъците, който не само аз съм наблюдавал се състои в това, че понякога броячът на песните спира да се променя в зависимост от тях. Примерно броячът забива на песен №5 и при просвирване на 7,8.............все си стои на 5. И ако реалната песен е 10 а ти искаш да пуснеш следващата, той ти пуска 6 вместо 11.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Ясно, няма как да е като оригинално ЦД, задоволявам се с това, че сега поне слушам от флашка каквото си поискам.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •