Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Alfa 155 Q4 и Alfa 155 GTA

  1. #1
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Alfa 155 Q4 и Alfa 155 GTA

    каква е разликата аджеба между тия два модела като изключим тази в конските сили естествено...и двете са 4x4 и двете са турбо по 1995cc, едната е сериино производство, а другата доколкото знам не е, а е модел само за състезания и по-точно печелила е титлата Italiano Superturismo през 1992г., разлика в главите има ли, няма ли, я спецовете да споделят за тия два легендарни модела
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  2. #2

    Default



    Това, което съм чел за GTA-то - 1100кг, 400к.с. при 6000 оборота, 6 скорости.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #3
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    бате нямат нищо общо гта-то е правено за дтм сериите и е В6 2л с гарнитура незнам дали и шасито не е друго а Ку4 е с мотор и задвижване от ланча делта интеграле иначе фасона е същия
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  4. #4
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    бате нямат нищо общо гта-то е правено за дтм сериите и е В6 2л с гарнитура незнам дали и шасито не е друго а Ку4 е с мотор и задвижване от ланча делта интеграле иначе фасона е същия
    GTA-то въобще не е V6 още по-малко пък 2литра и още повече пък да е правено за DTM сериите
    155 GTA-то поне по това което, чета в нета си е чиста ку4ка само дето е 213 коня по-мощна и с междинно охлаждане като за целта се впръсква вода под формата на мъгла, но само това ли , а иначе V6 мотора дето ти замесваш е движеща сила в друга легенда 155 TI, като същия е участник в споменатите от теб DTM серии , а между другото къде се изгуби ти бре младеж, покри се и никъв те нема

    п.с. а и май май тая тема не я пуснах дето трябва, та за това спокойно някой модератор може да я премести в раздел 155
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  5. #5

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by zlia
    Това с междинното охлаждане(интеркулер),го има във всички Q4,но виж водната дюза за допълнителното охлаждане на кулера няма във всички Q4.В първата серия,каквато е и моята има вградена такава системата,включваща голям мех в багажника,две помпи,дюзата с/у кулера,датчик който при налягане над 0.6 бара включва помпите и това е. В Интегралето(EVО) ми също я имаше тази система.
    а дали тази огромна ралика в мощността е само от системата за допълнително охлаждане на кулера нещо друго няма ли
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  7. #7

  8. #8
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by zlia
    Това с водния инжектор е най-малкото нещо,което би оказало влияние за цитираните разлики в мощностите. Виж турбина,валове,електроника,генерации и други такива по-същественни елементи за двигателя със сигурност са различни от тези на стандартния модел.
    именно за това питам, защото е повече от ясно, че тая разлика не се постига само с впръскване на вода под формата на мъгла, но за съжаление подробни данни за по-горе изброените от теб неща никъде не намерих в нета
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    Quote Originally Posted by zlia
    Това с водния инжектор е най-малкото нещо,което би оказало влияние за цитираните разлики в мощностите. Виж турбина,валове,електроника,генерации и други такива по-същественни елементи за двигателя със сигурност са различни от тези на стандартния модел.
    именно за това питам, защото е повече от ясно, че тая разлика не се постига само с впръскване на вода под формата на мъгла, но за съжаление подробни данни за по-горе изброените от теб неща никъде не намерих в нета
    Мисля, че бъркаш двете системи. С впръскване на вода директно в всумактелния тракт може да се кара безопасно на доста по-голям надув, с по-агресивен аванс или и двете. За съжаление q4 няма такава система, а и не знам някоя стандартна кола да има.

    Системата на q4 е просто пръскане на вода върху интеркулера, с което се повишава с една идея ефикасността му, но разлики от 10 и нагоре коне само от това са просто невъзможни.

  10. #10

    Default

    GTA-то
    е и с MacPherson окачване отзад
    Last edited by голямата риба; 10-01-2011 at 09:01.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    GTA-то
    е и с макферсон окачване отзад
    отзад няма Макферсън окачване, нарича се Чапмън Стрът

    p.s. задното окачване на ГТА е взаимствано от 164-ката
    Last edited by ne0; 10-01-2011 at 02:29.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #12
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Просто вместо да пуснат Делта Ево по пистовите шампионати,
    са вкарали вътрешностите на Делта Ево във ФИАТ Типо
    и това чудо е кръстено 155 ГТА.

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    p.s. задното окачване на ГТА е взаимствано от 164-ката
    Може би наистина малка част от задното окачване е на Алфа,
    но като се замисля окачването на 164-ката поразително прилича
    на окачването на Делта 1.3 от 1979 година

    164


    Delta '79
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  13. #13

    Default

    Еееех Ненко

    Това че Колин Чапман е използвал MacPherson окачване в Лотус Елис, не променя факта, че задното окачване на Делта I е тип MacPherson.

    П.П. MacPherson е окачване което използва горната точка на закрепване на телескопичен амортесьор за точка на въртене.
    Дори не е задължително пружината да е около амортесьора.
    Last edited by голямата риба; 10-01-2011 at 09:01.

  14. #14

    Default

    Чичка, теб не бих те поправил ако не съм сигурен в това което пиша. Тия ми ти неща не съм си ги измислил, ако искаш ще ти цитирам изданието и автора.... с прости думи е обяснено, че са ползвали окачването на 164 и "НЕ ТРЯБВА ДА СЕ БЪРКА ЗА МАКФЕРСОН, КАКТО ЧЕСТО СЕ СЛУЧВА" и го споменават дори в "официални" издания. ЗАДНИТЕ КОЛЕЛА НЕ ЗАВИВАТ!!! Идеята ми е да не викаме на ябълката круша.

    от време на време кажи па мерси за инфото.... иначе полза няма, хубо че отговаря до някъде на Макферсона, ама си е ЧАПМЪН чиче и го е измислил Сър Чапмън, и патента е негов

    п.с. и не е позвано в Лотус Елизе първо


    прост линк към най-простия източник на инфо, даже и там го пише

    http://en.wikipedia.org/wiki/Chapman_strut
    Last edited by ne0; 10-01-2011 at 14:57.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15

    Default

    щом уикипедия ще ни е източник
    http://en.wikipedia.org/wiki/MacPherson_strut
    ctrl+f chapman

    иначе да сбъркал съм в Лотус Елит
    Last edited by голямата риба; 10-01-2011 at 17:42.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •