Results 1 to 8 of 8

Thread: Крушка габарит

  1. #1
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default Крушка габарит

    Колеги, изгоря ми крушката на габарита (алфа 166) и искам да ги сменя, но със бели за да са еднакъв цвят с ксеноните... Четох темичките, но никъде не намерих от къде мога да намеря такава и въпроса ми е дали мога да сложа диодна крушка, която е примерно 12V, 2.0 W или 3.5 W .. Моята оригиналната е 12V H6W. Ще отчита ли грешка с диодната ?
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  2. #2
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Май трябва да е над 4 Вт иначе свети чека. Или слагаш паралелно на нея съпротивление да лъже компа.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Elektro View Post
    Колеги, изгоря ми крушката на габарита (алфа 166) и искам да ги сменя, но със бели за да са еднакъв цвят с ксеноните... Четох темичките, но никъде не намерих от къде мога да намеря такава и въпроса ми е дали мога да сложа диодна крушка, която е примерно 12V, 2.0 W или 3.5 W .. Моята оригиналната е 12V H6W. Ще отчита ли грешка с диодната ?

    Аз си сложих светодиодни (не ги знам с каква мощност са). Чекът не свети.
    Тъй че слагай LED и ако светне чека, решение има.
    Загледай цоклите на новите крушки и ако пъпките са им разположени на 180 гр. както на повечето крушки, им изпили едната пъпка преди да ги боднеш, защото пъпките на оригиналните не са на 180 гр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Elektro View Post
    Колеги, изгоря ми крушката на габарита (алфа 166) и искам да ги сменя, но със бели за да са еднакъв цвят с ксеноните... Четох темичките, но никъде не намерих от къде мога да намеря такава и въпроса ми е дали мога да сложа диодна крушка, която е примерно 12V, 2.0 W или 3.5 W .. Моята оригиналната е 12V H6W. Ще отчита ли грешка с диодната ?
    Ето някакъв вариант http://www.autoled-bg.com/index.php?...tegory&path=75 Иначе оригиналните халогенни се движат в рамките на 6 до 10, че и до 12 лв парчето .

  5. #5
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Пробвах вчера едни подобни на тези - чека светна. Явно са слаби... От Мол Илиенци
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  6. #6
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    Той чека не светваше ли за 15 сек и после да угасва, мен даже ми светеше, мисля че ми прекъсваше една крушка от 3-тия стоп
    http://led.omega-light.com/AutoLED/B...ba9_9x5050.jpg това порачах ще пиша какво е станало
    Last edited by Elektro; 13-03-2013 at 18:24.
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  7. #7
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Elektro View Post
    Той чека не светваше ли за 15 сек и после да угасва, мен даже ми светеше, мисля че ми прекъсваше една крушка от 3-тия стоп
    http://led.omega-light.com/AutoLED/B...ba9_9x5050.jpg това порачах ще пиша какво е станало
    Аз съм с такива и с чека нямам ядове.

    Ама послушай Любо и изпили едната пъпка, че ако знаеш тея фасунги колко лесно се пукат...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  8. #8
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    Сложих ги колеги, извода ми е, че светят доста по-слабо от оригиналните но поне не са жълти, а сини и отиват повече на ксенона Дори ги намерих и на по-добра цена и то няколко типа крушки - с 1 диод или с няколко, ако случайно някой се интересува да пише и снимка имам Целта ми беше денем да карам на габарит, но няма как да стане явно
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •