Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: От 146 на 166

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Стига де така,плашите колегата.
    Само трябва да е търпелив и да намери читава кола,а относно прословутото разваляне на Алфите ще изразя мнение,че надали има коли които се ползват и не се развалят,много зависи как е гледана колата.

  2. #17

    Default

    На мен поддръжката на две коли ( Алфата и още една) ми излиза по- евтино отколкото само на Алфата. Колкото и абсурдно да звучи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    На мен поддръжката на две коли ( Алфата и още една) ми излиза по- евтино отколкото само на Алфата. Колкото и абсурдно да звучи.
    Съгласен съм. Ние имаме едно Типо което ползваме като работен кон, данъка му е 20 кинта, кара се само на газ, четири нови гума за него са по-евтини от четири стари за Алфата, за 50к км само веднъж са му сменяни два носача.

  4. #19

    Default

    Момчета, вие май се опитвате да намерите логична причина, защо продължавате да притежавате Алфа Ромео?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #20

    Default

    Защото така искам, аз съм от хората, които правят това което поискат.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момчета, вие май се опитвате да намерите логична причина, защо продължавате да притежавате Алфа Ромео?
    Защото ме кефи как звучи "Алфа Ромео" и заради шарения бадж, за тва...

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Смядово
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Стига де така,плашите колегата.
    Само трябва да е търпелив и да намери читава кола,а относно прословутото разваляне на Алфите ще изразя мнение,че надали има коли които се ползват и не се развалят,много зависи как е гледана колата.

    За сплашване и дума не може да става , все пак 1 година се решавам дали да се качвам в по горен клас.
    А относно така възприетото, че Алфа Ромео се чупи много ,коя кола не се чупи по нашите пътища ?
    Влизал съм и в други форуми да гледам какви мнения имат за колите си .В един от тях просто останах изумен какво оплюване беше по един от моделите им ,няма да казвам марката само ще спомена ,че е немска

  8. #23
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момчета, вие май се опитвате да намерите логична причина, защо продължавате да притежавате Алфа Ромео?
    Който не обича да скучае .
    166 2.4JTD-00г.

  9. #24
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by йужеІ View Post
    За сплашване и дума не може да става , все пак 1 година се решавам дали да се качвам в по горен клас.
    А относно така възприетото, че Алфа Ромео се чупи много ,коя кола не се чупи по нашите пътища ?
    Влизал съм и в други форуми да гледам какви мнения имат за колите си .В един от тях просто останах изумен какво оплюване беше по един от моделите им ,няма да казвам марката само ще спомена ,че е немска
    Е пич, то тука танк нема да издържи! Камоли нашите коли. В края на краищата май опира до поддръжка и пазене на колата. Аз вече 12 месеца карам с едни носачи. За мен - необяснимо. Преди ги правех през 6 месеца. Или повече я пазя, или си купих най-сетне носачи като хората.

    Между другото - 450 лева са носачите предните за 166. А проверете за А6 или за 530 Д 2001-ва година колко излизат и тогава говорете, че алфите са скъпи и чупливи. И ад си признаят ЧЕСТНО на колко хиляди или за колко време ги сменят?!

    За статистиката - на 3 месеца горе-долу сменям масло. Карам по 12 000 км с 5W40. Колата е купена на 89 000 км горе-долу по километраж през 2009 година, сега е на 263 000 км.
    Тази година на 230 000 есента (септември) правих за пръв път откакто е при мен заден мост.

    Де*а тия чупливи алфи д**а.
    Мотор и турбо не съм пипал. Само ходова. 3 пъти!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  10. #25
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    е аз като я взех моята и оправих всичко по ходовата част, ама всичко, по списък, смених и всички чорби и ремъци и филтри и един теч от някакъв семеринг оправих. Няма да казвам колко пари струва, щото на всяка кола това трябва да се прави като я вземеш.
    След една година каране, все още нямам нищо за правене, само тъпотии по ICS-a ме дразнят от време на време...

    А, и едната машинка за заключването задната, така си я взех с неработеща - все ще я разглобявам да си я правя и все не остава време..

    Дали е по-чуплива от предишните ми двайсетина коли различни марки които съм карал - ами не, същата работа е. Който си мисли че алфа е чуплива - да покара рено или пасат..

  11. #26
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    При 166-ците проблемът е, че доста хора се мятат на нещо, което не знаят какво представлява. Мислят си, че като струва колкото една Астра и поддръжката ще е горе-долу толкова. Да ама не.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #27

    Default

    Е, Коле, този парадокс с евтината покупна цена и космическата поддръжка, същетвува само при Алфа Ромео
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #28
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Е, Коле, този парадокс с евтината покупна цена и космическата поддръжка, същетвува само при Алфа Ромео
    Именно. Затова доста хора не си правят сметката. Т.е. ако сметката ти е, че вместо да изплащаш Логн или Фабия, предпочиташ да караш нещо, което те кефи, е вярна. Но ако сметката е, че ще караш лимузина на цената на Голф - ще плачеш.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Само не ми говорете за голф,имам едина 4-ка 1.6 бензин и колко мангизи съм наляв в него и пак неструва,а как харчи бензин и масло просто ви е бедна фантазията.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Само не ми говорете за голф,имам едина 4-ка 1.6 бензин и колко мангизи съм наляв в него и пак неструва,а как харчи бензин и масло просто ви е бедна фантазията.
    Да не е онзи с осемте клапана (SR)? Возил съм се в такъв, като качва обороти се чува само шум, никакво ускорение... Дебитомера му е по-скъп и от този за ТС...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •