Results 1 to 14 of 14

Thread: "пук-пук-пук" вместо звук ?!

  1. #1
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default "пук-пук-пук" вместо звук ?!

    Изчезва пустия звук от аудио системата. Пълна тишина. А в тишината едвам доловимо "пук-пук-пук..." през секунда-две. От време на време се чува пращене (static), а понякога на неравности (напр. павета) звукът възкръсва. Няма значение какъв е източника - CD, тунер - все тая. Само звука от парктроника не секва нивгаж.

    Според мен проблема е механичен и някакъв конектор се е олабил та не прави читав контакт. Някой да е имал същия проблем и да ме насочи къде да гледаме, че тва са метри и метри жица....?
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    Изчезва пустия звук от аудио системата. Пълна тишина. А в тишината едвам доловимо "пук-пук-пук..." през секунда-две. От време на време се чува пращене (static), а понякога на неравности (напр. павета) звукът възкръсва. Няма значение какъв е източника - CD, тунер - все тая. Само звука от парктроника не секва нивгаж.

    Според мен проблема е механичен и някакъв конектор се е олабил та не прави читав контакт. Някой да е имал същия проблем и да ме насочи къде да гледаме, че тва са метри и метри жица....?
    Откачила се е някоя от пищялките на задните кори и опира на метал във вратата,ЦД-то има защита и затова спира.Аз имах същия проблем след като си взех колата от бояджии и беше това.Важно е да локализираш от къде идва пукането,за да не разглобяваш всички кори Самите пищялки са с едни много тъпи щипки и се откачат лесно,особено ако някой преди това ги е свалял за нещо
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Мерси за подсказката! Понеже съм с две леви ръце и по принцип не смея сам да пипам, да попитам - защо трябва да свалям корите, ако проблема е пищялката, която казваш се вади лесно. Не е ли достатъчно да извадя двете задни пищялки и да им огледам конекторите.

    А ти като каза...се сетих, че в багажника ми се подмята една пищялка....вероятно като ги отворя ще се окаже, че едната е празна и тази от багажника трябва да отиде именно там
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    Мерси за подсказката! Понеже съм с две леви ръце и по принцип не смея сам да пипам, да попитам - защо трябва да свалям корите, ако проблема е пищялката, която казваш се вади лесно. Не е ли достатъчно да извадя двете задни пищялки и да им огледам конекторите.

    А ти като каза...се сетих, че в багажника ми се подмята една пищялка....вероятно като ги отворя ще се окаже, че едната е празна и тази от багажника трябва да отиде именно там
    Защото пищялката се откача от щипката която я държи за кората,мисля че без да сваляш кората не можеш да я извадиш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5

    Default

    Може да се свали пищялката без кората да се сваля но кабелчето е много късо.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  6. #6
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Може да се свали пищялката без кората да се сваля но кабелчето е много късо.
    На мене зора ми е да махна само капачката с решетката, защото пищялка витре няма. Това е проблема - жичките се веят вътре и се допират явно в метал. Та викаш просто с отверка да повдигна капачката на пищялката, а?
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  7. #7

    Default

    Не се маха само металната решетка.Цялата пластмаса заедно с решетката.Тя е на три пластини които се щракват при монтажа а, при демонтиране трябва равномерно напъване и с тънка отверка и да се внимава за пластмасата на вратат да не се подбие.Излиза като тапа
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    На мене зора ми е да махна само капачката с решетката, защото пищялка витре няма. Това е проблема - жичките се веят вътре и се допират явно в метал. Та викаш просто с отверка да повдигна капачката на пищялката, а?
    Щом не виждаш пищялката,значи се е откачила и магнита и опира в корпуса на вратата,демек на маса.Така няма да стане,ще трябва да свалиш кората
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    Почти е невъзможно да падне пищялката от капачката много са здрави щифчетата, по скоро няма пищялка но въпреки това жиците са с букса и няма как да дадат накъсо.По скоро имаш избушена някоя колона от басовите но за тях да трябва да свалиш кората
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Почти е невъзможно да падне пищялката от капачката много са здрави щифчетата, по скоро няма пищялка но въпреки това жиците са с букса и няма как да дадат накъсо.По скоро имаш избушена някоя колона от басовите но за тях да трябва да свалиш кората
    E ама си голям философ,все едно твойта кола за 6 месеца си я разглабял 12 пъти,казвам ти че ако преди това е разглобявал някой може да падне.Няма 159 без пищялки на задните врати
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11

    Default

    Не 12 а 13 пъти за 2 месеца съм е разглобявал не казвам че няма пищялка просто човека каза че му е в багажника а ако беше паднала във вратата освен пук пак щеше да му похлопва.Мисълта ми е че от самосебеси пищялката не може да падне.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Не 12 а 13 пъти за 2 месеца съм е разглобявал не казвам че няма пищялка просто човека каза че му е в багажника а ако беше паднала във вратата освен пук пак щеше да му похлопва.Мисълта ми е че от самосебеси пищялката не може да падне.
    Да като залепне магнита за вратата няма как да хлопа,пищялката може да падне сама с предварителна пмощ,абе аз сигурно съм малоумен и съм се объркал защо при мен спираше ЦД-то и пукаше от задна дясна врата.С теб съм разбрал отдавна че е безмислено да се спори,човека като стигне до проблема да каже какво е било
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Да като залепне магнита за вратата няма как да хлопа,пищялката може да падне сама с предварителна пмощ,абе аз сигурно съм малоумен и съм се объркал защо при мен спираше ЦД-то и пукаше от задна дясна врата.С теб съм разбрал отдавна че е безмислено да се спори,човека като стигне до проблема да каже какво е било
    Не знаех че спорим
    Отварял съм кората и споделям как е захващането.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  14. #14
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Точно както предположи Mury! Оказа се, че предния собственик е демонтирал усилвателя и съб-а на аудиото си преди да ми я продаде, обaче оставил вътре едни филтри (2 way crossover) чиито кабели се мандахерцаха свободно вътре зад кората. Case closed.

    Ето го виновника:

    Last edited by dedepene; 03-05-2013 at 23:39.
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •