Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: температура

  1. #46
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Леле кви драми с тая температура,сега се зачетох.......

    Понеже съм сменил няколко табла ми прави впечатление,че при старите (тъмния дисплей за км) и разграфения 40-80-120,и по-новите който са 50-90-130 и светлия дисплей ИМА разлика в движението и позициите на стрелката.

    Правил съм проба при показание точно на 90 (средата) на новото табло,вадя го и закачам старото.......и ситуацията е като снимката на колегата Алекс Шопов. Но аз тъй като съм с принудително пускане на перката,гледам да не я оставям да стигне до там. Редовно в жегите и градско си я цъкам нон стоп,така стрелката си стои кротко на средата

    И друго за мен е,че са позатворени тея коли отпред от към обдухване,поне на мен не ми стига тъй като съм и с челен кулер.....та пробвал съм в някой ситуации да карам без решетката м-у фаровете платмасовата и ...има разлика определено
    Last edited by abart_; 02-05-2013 at 12:36.
    146 Turbo

  2. #47
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    при мен идеята е да си направя да бачка и 1-ва степен или да ми вкл. по-рано 2-ра което нямам идея как да стане..ако трябва ще си купя термобушон само ми трябва схема по която да го вържа...
    Весели празници
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  3. #48
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако заводски си без климатик,може да си само с една степен.
    иначе тук на последната страница можеш са видиш къде е резистора за 1-ва
    http://www.alfa145.com/upload/Alfa14...onditioner.PDF
    под самия резистор е термобушона. той пази самия резистор от прегряване.
    точка

  4. #49
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    При мен редовно държеше 100 градуса,но се оказа,че първата степен не ми включва.Оправих я и сега стига 95 градуса включва перката и пада на около 92 и стои там.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  5. #50
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 24-02-2019 at 19:48.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #51

    Default

    Да използвам темата, едно въпросче При пуснат климатик тръгват двете перки на 1-ва степен, но на втора само едната върти, нормално ли е това ?
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  7. #52
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Alex Shopov View Post
    Здравейте и от мен!Искам да използвам темата за да задам и аз един въпрос!Колко е температурата от тази снимка,и колко градуса е тази черта преди 120-те,90 или 100?Защото особено при включен климатик в градско каране винаги седи там на тази черта дори малко над нея,и се притеснявам в тия жеги!
    На снимката показва малко над 90 градуса около 91-92, което е в нормите по книжка, особено в жеги и задръствания
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    На снимката показва малко над 90 градуса около 91-92, което е в нормите по книжка, особено в жеги и задръствания
    На снимката, ако показва 91-92 градуса тогава къде ще са 100 градуса? и защо се пуска втората степен на тия градуси? В повечето случай в жегите стрелката ми отива почти до чертичката и перката върти и едвам охлажда, изключва за някакви секунди и почва пак да върти.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  9. #54
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    На снимката, ако показва 91-92 градуса тогава къде ще са 100 градуса? и защо се пуска втората степен на тия градуси? В повечето случай в жегите стрелката ми отива почти до чертичката и перката върти и едвам охлажда, изключва за някакви секунди и почва пак да върти.
    Значи бяла чертичка -80, червена-90, бяла-100, червена -110, бяла 120. Като мине 92 трябва да вкл перката
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  10. #55
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Значи бяла чертичка -80, червена-90, бяла-100, червена -110, бяла 120. Като мине 92 трябва да вкл перката
    Правилно.На 92 се включва първа степен,а втора се включва на около 98 градуса.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  11. #56
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Вече със сменен радиатор температурата стои малко под 90. Сега ще следя и как се държи термостата и мисля, че въпроса с температурата ще остане в историята
    145 1.6 boxer
    146ti

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by Alex Shopov View Post
    Здравейте и от мен!Искам да използвам темата за да задам и аз един въпрос!Колко е температурата от тази снимка,и колко градуса е тази черта преди 120-те,90 или 100?Защото особено при включен климатик в градско каране винаги седи там на тази черта дори малко над нея,и се притеснявам в тия жеги!
    При мен са същите температури и не ми се включва 1-ва степен на вентилатор иначе 2-ра се влючва на градусите като на снимката. Като разчкача кабелите от датчика и ги укася ги има 1-ва и 2-ра степен на въртене. Чудя се каде е проблема

  13. #58
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 06-03-2019 at 01:27.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #59
    започва да се пристрастява Tr0ubl3's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Колеги, имам питане към вас. Моята кола напоследък в най-топлите дни стига малко под чертата за 100 градуса. Когато направих опит и я оставих да загрее до 90 градуса ( червената чертичка ) видях, че първата степен се пуска, но за около 30 - 60 секунди някъде и спира. На таблото температурата не намалява, а перката спира да върти. Когато стигне почти до 100 градуса се пуска перката и охлажда някъде до 95 градуса не мога да кажа с точност. Когато карам по магистралата колата си държи точно 80 градуса. Разбирам, че минаха най-топлите дни и е възможно да е от това, но все пак реших да ви попитам според вас има ли проблем с охлаждането ?
    145 2.0 QV

  15. #60
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    И при мен е така със същия мотор, не гледай уреда е моя съвет, аз също един ден се шашнах като стигна малко преди 100 ама тогава термостата е отворен напълно и падна темературата, това всичко с работещ климатик, които допълнително излъчва топлина, ако е без климатик пробвай да си изчистиш радиатора. При мен като карам по-продължително със скорост над 100, колата изстива до малко под 80 и си стои така. В задръстване стига малко преди последната бяла черта което е 100 градуса.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •