Results 1 to 15 of 15

Thread: Информация за Алфа 155 от обява

  1. #1

    Default Информация за Алфа 155 от обява

    Здравейте бъдещи колеги надявам се.Не знам дали пускането на подобна тема е позволено.Ако не е моля да бъда извинен и темата изтрита. Та в общи линии най накрая от Дедри решиx да мина на 155.Предположиx че ще има общи неща и проблеми с които ще мога да се справя. Спряx се на една обява от сайт за автомобили. Тъй като не съм запознат с проблемите на модела 155 и на какво да обърна внимание,моля ако някой колега има някакво инфо за тази кола http://www.cars.bg/u754621 да сподели какво знае

  2. #2
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Веднага казвам - пълна гробница. Търсих си работна кола, без претенции за перфектен вид и поддръжка, обаче това е най-скапаната 155 която съм виждал. Снимките са леко неточни.. Няма здраво място по боята, салонът е ужасен, таблото е напукано. Двигателят шурти от поне две места, пича каза, че на него не му пречело...

    От дедра на 155 ще ти е тясно ако си над 1.80. Аз съм имал дедра - салонът бе по-удобен за дългучи като мен... Иначе 155 ми харесва повече като пътно поведение от дедрата...

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by dedrofil View Post
    Здравейте бъдещи колеги надявам се.Не знам дали пускането на подобна тема е позволено.Ако не е моля да бъда извинен и темата изтрита. Та в общи линии най накрая от Дедри решиx да мина на 155.Предположиx че ще има общи неща и проблеми с които ще мога да се справя. Спряx се на една обява от сайт за автомобили. Тъй като не съм запознат с проблемите на модела 155 и на какво да обърна внимание,моля ако някой колега има някакво инфо за тази кола http://www.cars.bg/u754621 да сподели какво знае
    Оптимален вариант е кола с новото купе и стария (верижен) двигател! Това е нещото което трябва да търсиш според мен! Като проблеми.... Сещам се за лесно трошещи се дръжки на вратите, трошещи се огледала при опит да бъдат завъртяни, проблемни кранчета/радиатори за парното, скоростни кутии склонни към трошене и тн. От друга страна при мен за 5 години не се е проявил нито един от горепосочените дефекти... Разлика има и в поддръжката м-у 8 и 16 клапановите двигатели, вторите са "малко" по-скъпи за консумативи!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    От дедра на 155 ще ти е тясно ако си над 1.80. Аз съм имал дедра - салонът бе по-удобен за дългучи като мен... Иначе 155 ми харесва повече като пътно поведение от дедрата...
    На старото купе салонът е по-различен от новото, седалките са по-ниски и волана е по-напред
    Аз като смених старото с новото ми се стори тясно и ми беше трудно да свикна след 2 години на предишното, а пък съм 1,80
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  5. #5

    Default

    Питането ми беше точно за въпросната кола gorbi мерси за отговора,ще я погледна и ако е тази която ти си гледал,значи отпада... Мерси.Относно проблемите,изчетаx раздела и и мам идея какво ме очаква

  6. #6

    Default

    Здравейте,
    Искам да ползвам темата за да питам някой има ли наблюдение върху този екземпляр http://www.cars.bg/c875515 ?
    П.С. 125 коня осемклапанов с верига ли е?

  7. #7
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    125 коня 1.8 няма. Моторите са 129 и от '95 натам 127. Трябва да се види в какво състояние е,като цяло 8в TS е много добър мотор,стига собственика да не е бил абсолютен мърляч.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Да с верига е и е най- неубиваемото животно на 155. Моторите карат спокойно до към 500 000 км. Много добър мотор с евтина поддръжка. Единственият им минус при многото плюсове е, че е шумен. Веригата дрънчи, както и клапаните. Обаче като му свикнеш няма да имаш проблеми.
    Много яко говедо!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Все още има недрънчащи вериги и регулирани клапани,но наистина си е по-шумен,но пък звука му е като на истинска кола,а не някоя прахосмукачка.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  10. #10
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    За 5 години,от както я имам съм сменил три двигателя.Първия смля колянов вал,втория превъртя лагер на трети цилиндър.Третия скъса малката верига на първато палене и потроши клапаните.След всичките тези проблеми(аз съм си карък) и през ум не ми е минавало да сменя колата с 16V Алфа.За марката и дума да не става.

  11. #11
    младши алфист koki79's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Габрово
    Age
    44
    Posts
    51

    Default

    Колега,че ти кога я кара тази кола за 5 години с тези ремонти само си я правил ,моята баба я карам вече 9 годинки и съм страшно доволен,какво правите и как си поддържате колите ми е много интересно.
    П.П. смени четвърти двигател и ще се оправи колата!
    Alfa Romeo 155 1.7 8v 1995
    0877 850 309

  12. #12
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Еми на моята сменях 1 разпределителен вал,защото беше изяден и гарнитурата предаде богу дух,та и нея я сменях. Не е виновна колата,а предишните собственици,защото колите ни не са нови,а на 20 години, на над 350к км, с абсолютно неизвестна история на поддръжката. И моята за съжаление прилича на войнишко канче след градушката и предния собственик ама какво да се прави, радва си ме всеки ден.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  13. #13

    Default

    Здравейте отново,
    Първите ми впечатления от колата се оказаха положителни взимайки в предвид годините и цената й, но според собственика й може да се кара само на газ, защото на бензин ламбда сондата почвала да прави мизерии.
    Някой може ли да даде повече информация, доколко е възможно да се отремонтира и колко би струвало?

  14. #14
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    83 лв (цена с отстъпката) универсална сонда на бош(оригинална) за нашите баби (ако си с 8v мотор) + 20 лв смяна. По принцип това ЕКУ ако му откачиш ламбда сондата влиза в авариен режим и започва да подава средни стойности на компютъра,за да можеш да се предвижиш до сервиз и да я ремонтираш. Знам за колеги,които са ги разкачили и си карат така без проблеми,моята обаче като я разкачих и почнаха едни мизерии,та си взех нова.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #15
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    155ца се кара с разкачена ламбда сонда до 95г. и с нова и с нова такава след 95г.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •