Results 1 to 8 of 8

Thread: Щракане при превключване на скоростите.Тампони?!?

  1. #1
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default Щракане при превключване на скоростите.Тампони?!?

    Здравейте.От няколко дни имам проблем с 145-цата(1,9 JTD).Колата държи нормални обороти на празен ход,но всичко в купето вибрира-лоста за мигачите,волана,пластмаската под плеъра също скърца дразнещо.Това ме навежда на мисълта,че тампоните на двигателя са си заминали...Може ли от тях да се получава едно чукане отпред(не мога да преценя от коя страна е)при смяна на скоростите,при потегляне напред-назад...В движение също го има тва чукане в момента,в който се отпусне съединителя.Ако се отпуска бавно и внимателно съединителя няма проблеми-чукането го няма.Съединителя не приплъзва-на 5-та с газта до долу си ускорява нормално,без да откача оборотомера.
    При загасен мотор,включен на първа бутам колата напред-назад и това щракане също се чува...

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Мдаа, тампон/и.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    При теста тази вечер при вдигната ръчна и отпускане на съединителя колата си гасне и на 4-та и на 5-та...Като включа първа и леко отпусна съединителя се чува щракането,като сменя посоката на движение(назад)също се чува...Веднъж обаче потеглила в дадена посока и е щракнала веднъж повече няма проблеми...
    Сега вече е сигурно,че съм за тампони,като главния виновник ще се окаже този при скоростите.

  4. #4
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    да не те отчайвам, но на мен ми звучи като на заминал си демпферен маховик... Освен тампон и маховик, може и да е повреда в диференциала... Ако е дифа, тогава ще имаш голям ход при включена скорост и изгасен мотор. Открива се като включиш някоя скорост и бутнеш колата, не трябва да има голям ход
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  5. #5
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    Ако е маховика или дифа не трябва ли при всяко натискане на съединителя да се чува щракането?
    Колкото до бутането на колата на скорост при загасен мотор щракането пак се чува,но хода на колата не е голям...

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Залагам старата си шапка , че е тампон!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    По всичко личи,че е това,защото щракането се чува само при промяна на посоката на движение на колата т.е.има изместване на двигателя...Поне аз така си го обяснявам...
    В момента съм свалил интеркулера и всички тръби за да ги почистя,след като затапих ЕГР-а преди месец,демонтирам фаровете за да оправя счупените рефлектори и чак след това ще се ориентирам към решението и на този проблем...
    П.С.В момента се придвижвам със семейната Астра комби на газ...и с няколко думи само мога да кажа,че си мечтая пак да се кача на алфичката...

  8. #8
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    Колата днес беше сглобена и просто не е същата кола...Има видима разлика от преди-ускорява по-бързо,не заглъхва в по-високите обороти,НО след всичката газ и тестове днес при рязко ускоряване на 1-ва и последвалото включване на 2-ра въпросното "щракане" се чу за секунда и в следващия момент колата спря да ускорява.Това бе придружено от много зловещо стържене,което не се променяше при натискане и отпускане на съединителя(за щастие не е проблема в него).Стърженето се чува отпред отдясно и по всичко личи,че вътрешното каре е сдало багажа,защото се вижда как самия маншон се движи.
    Дано проблема е само във вътрешното каре...сега гледам за карета

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •