Results 1 to 10 of 10

Thread: Алфа 156 1.8 ТС гасне в движение

  1. #1

    Default Алфа 156 1.8 ТС гасне в движение

    Здравейте , имам проблем с колата ... както си карам аз и изведнъж изгасне , давам на контакт ток всичко си има , стартера върти ,но неиска да запали , преди свалях клемата на акомулатора и пак е закачвах и се оправяше ,но сега вече неиска така .... нито придърпва ,нито нищо , гасне изведнъж както е карам и после пали когато си поиска , сменяни са свещите преди 2,3 хил. ,но невярвам да е от тях проблема , четох в форума ,че може да е от дебитомера , но той не работеше от както купих колата , не ми се вярва да е от него ... ако някой знае нещо ,нека каже

  2. #2

    Default

    Не си търсил достатъчно в раздел 156.
    Има поне три теми за твоя проблем
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Колега смени си датчика на коляновия вал.. При този проблем, той е най-вероятния заподозрян. Успех!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ако студена пали, а като загрее гасне и после трябва да истине, за да запали пак, най-вероятно си е заминал датчика на коляновия вал.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    благодаря , а къде точно се намира този датчик на вал-а ? и какво представлява

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by nasko95 View Post
    благодаря , а къде точно се намира този датчик на вал-а ? и какво представлява
    Желателно е да се направи една диагностика в сервиз и тогава да се сменят части.

    Иначе датчикът изглежда ето така:


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Тъкмо снощи с MUROMAN говорихме за същото и си мислехме, кво ли те чака, ако ти се случи тва докато изпреварваш...не ми се мисли. И аз гласувам за датчик колянов вал, ама колегата е прав, че е доста добре колата да я преслуша някой читав майстор, за да няма инциденти после.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #8
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Тъкмо снощи с MUROMAN говорихме за същото и си мислехме, кво ли те чака, ако ти се случи тва докато изпреварваш...не ми се мисли. И аз гласувам за датчик колянов вал, ама колегата е прав, че е доста добре колата да я преслуша някой читав майстор, за да няма инциденти после.
    Ми нищо няма да се случи,когато е над 2500 оборота няма проблем само да не пада под тях.Така съм ходил от Перник до Сандански и обратно с преебан датчик,а имам и свидетели и то от форума.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Видин
    Posts
    2

    Default

    Здравейте колеги,преди месец се сблъсках със същия проблем няколко пъти гаснах по пътя София-Видин.При мен проблем се оказа релето на бензиновата помпа (точно пред акумулатора) смених го с релето на климатика което е същото и така се прибрах,на следващия ден си купих две релета от моргата и всичко е ОК

  10. #10

    Default

    Ей преди половин час ме репатрираха заради същия проблем... Загасна ми пред един завой и ме спаси само остатъчното налягане в хидравликата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •