Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 130

Thread: Алтернатор?

  1. #31
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Факт, че колегата е карал известно време с новите диоди ме навежда на мисълта, че те или не са били със същите параметри, като останалите или регулаторът не работи коректно или има много голям товар.
    Ами аз какво казвам....
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ами аз какво казвам....
    Ти казваш, че има опукали диоди, които са били с обратим пробив и поради това не са били установени при ремонта.

    Аз мисля, че това е малко вероятно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти казваш, че има опукали диоди, които са били с обратим пробив и поради това не са били установени при ремонта.

    Аз мисля, че това е малко вероятно.
    Не си ме разбрал!
    Болшинството от диодите, които се слагат в генераторите се правят с ценеров преход. Защо е така не знам, но знам, че привидно се възстановяват, но под товар не държат. Тая простотия я правят и мощните тиристори.
    За това е най-добре да се смени целият пакет.
    Мина времето, когато нямаше части.
    Освен това, в повечето блокове са вградени и малките диоди. Те също създават достатъчно проблеми.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Не си ме разбрал!
    Болшинството от диодите, които се слагат в генераторите се правят с ценеров преход. Защо е така не знам, но знам, че привидно се възстановяват, но под товар не държат. Тая простотия я правят и мощните тиристори.
    За това е най-добре да се смени целият пакет.
    Мина времето, когато нямаше части.
    Освен това, в повечето блокове са вградени и малките диоди. Те също създават достатъчно проблеми.
    Всъщност вероятно става въпрос на за ценерови а за Шотки диоди.

    Предимството им се състои в значително по-ниското съпротивление в права посока, от което следва по-малка разсейвана топлина.

    Недостатък им е по-малкото допустимо обратно напрежение, което е равносилно на ценеров пробив.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    повечето мощни полупроводници го правят тоя номер. на мерене с уреда е добре, ама на практика е пробил.
    ПП
    тия не са шотки, а обикновени изправителни.
    точка

  6. #36

    Default алтернатор

    Ами тия от Ауто Италия ми казаха 2 варианта: Или нов алтернатор,който е 900 лева и им казах да си гледат работата!Или да отида да си взема алтернатора,да го дам на ремонт и после да ми го сложат обратно!Питах ги ако трябва да се смени бутало или сегмент дали трябва според тях да ми сменят целия двигател!??? Разбрахме се да го занесат те на ремонт и да не ми се правят,нали за това съм отишъл при тях...! Някой знае ли впрочем читав сервиз за Алфа в София,да не е този измислен техен официален,че за замяна с ново всеки знае! Преди 4 дена ми го прави същия номер и ме остави на пътя малко преди Ловеч и аз си помислих,че е някакъв по-сложен проблем за сегашния ремонт! Ще сменя диодната плочка и релето и да се надявам,че няма да ме остави пак на пътя,че тоя път ще я метна в някое дере и ще я запаля!Не се научиха тия Италианци да правят коли!
    Last edited by vladeto80991; 28-04-2014 at 20:10.

  7. #37

    Default

    Много хубави коли си правят.Сменяй с германско.

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto80991 View Post
    Ами тия от Ауто Италия ми казаха 2 варианта: Или нов алтернатор,който е 900 лева и им казах да си гледат работата!Или да отида да си взема алтернатора,да го дам на ремонт и после да ми го сложат обратно!Питах ги ако трябва да се смени бутало или сегмент дали трябва според тях да ми сменят целия двигател!??? Разбрахме се да го занесат те на ремонт и да не ми се правят,нали за това съм отишъл при тях...! Някой знае ли впрочем читав сервиз за Алфа в София,да не е този измислен техен официален,че за замяна с ново всеки знае! Преди 4 дена ми го прави същия номер и ме остави на пътя малко преди Ловеч и аз си помислих,че е някакъв по-сложен проблем за сегашния ремонт! Ще сменя диодната плочка и релето и да се надявам,че няма да ме остави пак на пътя,че тоя път ще я метна в някое дере и ще я запаля!Не се научиха тия Италианци да правят коли!
    Съветвам те да занесеш алтернатора на ремонт на място, където правят само това. Примерно на Раковски след Сливница има няколко работилници.
    Според мен трябва да го погледне и ремонтира професионалист, защото е много вероятно да има нарушена изолация на статорни намотки и диодите да горят от това. Този проблем с мултицет НЕ се установява.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39

    Default виц

    1.Знаете ли как се поздравяват Алфистите!? - с "моите съболезнования.....!"
    2.Ако в автобус на градския транспорт се провикнете: Има ли Алфисти?- половината автобус ще вдигне ръка!
    3.Знаете ли какво има в книжката за технически прегледи когато купите Алфа-билетчета за градския транспорт!
    Last edited by vladeto80991; 29-04-2014 at 14:38.

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Хахаха...Тези лафофове не ги бях чувал .
    Сега сериозно, както е казал колегата, закарай си алтернатора в специализиран сервиз за стартери и алтернатори. НА Сливница има един-два такива, на ул Любляна в Овча купел също има няколко, които съм ползвал.
    И вземи да си намериш читав сервиз, където да си поддържаш колата - има достатъчни читави форумни сервизи за тази цел, мисля, че където и да отидеш няма да сбъркаш - Лисан, Вентура, Екстрийм, Руби кар и т.н. - има и тук: http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Аз лично ползвам услугите на Сашо ( Лисан сервиз), като от години си карам там Делтата и затова в последствие зайарах и АЛфта там. Но който и да избереш, нма да сбъркаш.

  11. #41

    Default

    Не си ги чувал,защото днес ги измислих...!
    Благодаря ти за сервизите,дано не се налага да ходя скоро пак!

  12. #42

    Default Алтернатор

    Да споделя какво стана с Алтернатора!
    От Ауто Италия ми дадоха една напоителна ценичка от 320 лева да го ремонтират в друг сервиз! Отидох взех си го и го дадох в сервиза на ъгъла на Сливница и Раковска.Излезе,че и изгърмял напълно-статор и диодна плочка . Проблема се оказа от ролката ,която е блокирала и от там останалите проблеми! Взех си рециклиран със 6 месеца гаранция за 180 лева и приключи въпроса! За сравнение само при Италианеца ми искаха 150 кинта за демонтиран(стар) алтернатор.

  13. #43
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Талянеца винаги е бил с надути цени още преди годин...поне 15 (гол да го ба*а) не е място за втора ръка части ! Честит ремонтиран алтернатор и безавариЙни !

  14. #44

    Default Алтернатор

    Благодаря! Да се похваля каква тениска си направих....! 2 дена след ремонта на проблема с алтернатора започна да мига реотана за изгоряла подгряваща свещ! Кога ще карам поне месец без нещо да се обади се питам..!?Иначе кефа от карането на 159 си е голям!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1000x1000.jpg  
    Last edited by vladeto80991; 09-05-2014 at 13:11.

  15. #45
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto80991 View Post
    Благодаря! Да се похваля каква тениска си направих....!
    Все едно си от БЧК.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •