Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 130

Thread: Алтернатор?

  1. #61
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    Колата "преспа" днес минах около 10 км градско и не светна !!!!! /вчера изминах около 70 80 км и не угасна /
    Пак започна да свети
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  2. #62
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Тоци Бегали
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #63
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Огледай добре ротора. Може да се е скъсала жичката за пръстените. В покой всичко е наред, но като се развърти центробежната сила ги отлепва.
    Статорът също може да окъсява.
    Замери и малките диоди!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #64
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    До алтернатора отиват 2 кабела. Дебел и тънък. Премери напрежението на тънкия спрямо шаси, когато моторът работи и индикацията свети. Нормално там трябва да измериш приблизително същото напрежение, като в останалата част на ел инсталацията. Т.е - нещо като 13 - 14 V. Ако това е така, то вероятно причината за да свети индикацията е в боди компютъра или в калпава връзка между този кабел и него. Ако това не е така, то вероятно причината е в самия алтернатор.
    Last edited by ecotronic; 05-07-2016 at 00:13.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #65

    Default

    Интересно, алтернаторът зарежда, а лампата свети. И как така 13 - 14V? Не трябва ли да е поне 13.7 щото на 13V пак ще светне в определен случай

  6. #66
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    Днес смених алтернатор с измерване преди и след поставянето /вече зарежда както трябва/.
    Проблама обаче е ,че остана да свети лампата на таблото !!!?
    Айде и този замина .
    Следват познатите маневри, а именно : Проверката дали може да се ремонтира или търсене на друг
    п.с
    3 месеца и следващ

    ---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

    Колко ампера е фабрично алтернатора/генератора/.
    До колкото знам е 140 ?
    Защото за 1.9 16V в един сайт има по 100 ,120,140!!!
    от 505лв до 1124 лв.
    И другия ми въпрос е: от 1.9 и от 2.4 разлика в амперите или изцяло зависи от екстрите ?
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  7. #67

    Default

    1.9 jtdm = 100 ампера

    2.4jtdm = 150 ампера.

    Имаше писано във форума, че на 1.9 се случва да горят по-често когато има печка, която зимата е пусната от софтуера да работи.Има и опция в софтуера да се забрани печката, макар че хардуерно я има като екстра и е поръчана при покупката.

    Твоята 1.9 ли беше или 2.4 ?

    Не зная какви са цените в България, но ето от италиански сайт :за 2.4 двигател 200 коня:http://www.autozona.it/it/shop/avvia...ce:&pageSize:&

    Не зная само дали алтернатор 150А може да се сложи на 1,9.

    Кликни в началото на страницата и си избери модела, годината, двигателя на колата и ще видиш алтернатора за твоят модел.


    Интересно обаче, ако алтернатора ти е бил нов, дали нямаш някакъв проблем който да води до изгарянето му.

    Ако не е бил нов, то може да е бил "закрепен" колкото да "изкара" продажбата и след нея колкото толкова...


    Ето и за 1.9 jtdm 150 коня; http://www.autozona.it/it/shop/avvia...rice:&pageSize:&

    Нещо не става да дам линк към алтернаторите за единият двигател.

    Виж си модела и номера/вида на двигателя в талона и гледай когато кликаш да е такъв.Кликни си и сам избери за да видиш какъв ти е алтернатора, но за 1.9 ги дава 100, 120 и 140 А.
    Last edited by alfa racer GTA; 18-10-2016 at 23:24.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #68
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1.9 jtdm = 100 ампера

    2.4jtdm = 150 ампера.

    Имаше писано във форума, че на 1.9 се случва да горят по-често когато има печка, която зимата е пусната от софтуера да работи.Има и опция в софтуера да се забрани печката, макар че хардуерно я има като екстра и е поръчана при покупката.

    Твоята 1.9 ли беше или 2.4 ?

    Не зная какви са цените в България, но ето от италиански сайт :за 2.4 двигател 200 коня:http://www.autozona.it/it/shop/avvia...ce:&pageSize:&

    Не зная само дали алтернатор 150А може да се сложи на 1,9.

    Кликни в началото на страницата и си избери модела, годината, двигателя на колата и ще видиш алтернатора за твоят модел.


    Интересно обаче, ако алтернатора ти е бил нов, дали нямаш някакъв проблем който да води до изгарянето му.

    Ако не е бил нов, то може да е бил "закрепен" колкото да "изкара" продажбата и след нея колкото толкова...


    Ето и за 1.9 jtdm 150 коня; http://www.autozona.it/it/shop/avvia...rice:&pageSize:&

    Нещо не става да дам линк към алтернаторите за единият двигател.

    Виж си модела и номера/вида на двигателя в талона и гледай когато кликаш да е такъв.Кликни си и сам избери за да видиш какъв ти е алтернатора, но за 1.9 ги дава 100, 120 и 140 А.
    1.9 150hp ее мотора.
    Но последния път взех 2 ра ръка.
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  9. #69
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    И аз бях пред дилемата нов или втора ръка...реших нов, незнам каква марка ми сложиха в сервиза, но със смяната всичко беше 500 лв. Има 6 м. гаранция, която изтече без проблеми.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  10. #70
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Интересно, не се ли отремонтира това динамо, 1000лв си е баси цифрата за такава глупост. Ко пък толкоз ше има в тоя алтернатор, лагери, четки, диоден блок са обичайните повреди, за да изгори някоя от намотките трябва доста сериозен ток (нещо от сорта на късо съединение). Аз бих потърсил причината за изгарянето първо, все някаква трябва да има.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #71
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    И аз бях пред дилемата нов или втора ръка...реших нов, незнам каква марка ми сложиха в сервиза, но със смяната всичко беше 500 лв. Има 6 м. гаранция, която изтече без проблеми.
    Колко Ампера взе.
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  12. #72
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Нямам идея...в сервиза го правиха и не съм питал
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #73
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Аз скоро имах проблем с алтернатора ,но минах само със смяна на диоден блок и четки.
    Alfa 159 JTD

  14. #74
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by D.Dimitrov View Post
    Аз скоро имах проблем с алтернатора ,но минах само със смяна на диоден блок и четки.
    къде го ремонтира и кви пари ти излезе.
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  15. #75
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1.9 jtdm = 100 ампера

    2.4jtdm = 150 ампера.
    Според нивото на оборудване е и мощността на алтернатора. Моят например е 120A.

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Интересно, не се ли отремонтира това динамо, 1000лв си е баси цифрата за такава глупост.
    Иначе се ремонтира чудесно (на моя вече му направих ремонт, че ми гръмна статорната намотка) и ми излезе по спомен някъде 220 лв - смяна намотка, плочка и лагери.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •