Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: Десет мита за капитализма

  1. #16
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Аз мисля прасчо че либералната демокрация се очерта като триумфиращ глобален модел.Затова колега мисля че е опасно за този демократичен модел.Също така колега не е правилно да се използва думата капитализъм,защото няма алтернатива за капитализма.Това прасчо не едобре за демокрацията не мислиш ли?Или пак ще ме обвиниш копи пейс?

    ---------- Post added at 09:40 ---------- Previous post was at 09:39 ----------



    Колега не си прав Чел съм те и имах хубаво мнение, нооо вече?
    Да но Пацо го знае цяла България,а тебе кой?
    Ти откъде знаеш кой пише с този ник, или пък колко човека пишат?
    Къде точно видя неолиберален модел в действие?
    Истински, чист неолиберален модел, къде го има.
    И от тази гледна точка, моля да обясниш откъде черпиш информация, че той е лош и неработещ.
    Всеки лесно може да те забие като ти изпляска, че капитализма куца именно заради зачестилите държавни намеси на пазара.
    Демокрацията е държавен строй на управление, а капитализмът е икономически модел, разбира се, че вървят ръка за ръка, но е коректно да ги разделяме.
    Китай е тоталитарна капиталистическа държава.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  2. #17
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Много добър пример за представители на тези два модела са Северна и Южна Корея. Всеки който има желание може да се информира подробно как начина и идеологията на управление на тези две страни се отразяват на жизнения стандарт. За това без да изпадам в подробности:

    БВП на глава от населението в Северна Корея - $1800
    БВП на глава от населението в Южна Корея - $ 30 000
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  3. #18
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Уффф.... Айде преди да говорите за демокрация и тоталитаризъм направете справка "демократичното" събрание на Атина, какво е избирало.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #19
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Уффф.... Айде преди да говорите за демокрация и тоталитаризъм направете справка "демократичното" събрание на Атина, какво е избирало.
    Това някой, някъде, какво е наричал не означава, че то е носило този смисъл.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  5. #20
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Това някой, някъде, какво е наричал не означава, че то е носило този смисъл.
    Смисълът на всички тези понятия си идва точно от тези времена. Хората определено са били мъдри. Не е случайно, че човечеството се е лутало векове в "мрак", отричайки постиженията на древните, за да се върне там, от където е тръгнало.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Ти откъде знаеш кой пише с този ник, или пък колко човека пишат?
    Къде точно видя неолиберален модел в действие?
    Истински, чист неолиберален модел, къде го има.
    И от тази гледна точка, моля да обясниш откъде черпиш информация, че той е лош и неработещ.
    Всеки лесно може да те забие като ти изпляска, че капитализма куца именно заради зачестилите държавни намеси на пазара.
    Демокрацията е държавен строй на управление, а капитализмът е икономически модел, разбира се, че вървят ръка за ръка, но е коректно да ги разделяме.
    Китай е тоталитарна капиталистическа държава.
    Мисля че неолибералната революция възникна точно в щатите и Великобритания,не е хич чудно че точно днеска е в епицентъра на глобална криза точно там.Затова сгънаха чадърите и държави като Ирландия,Исландия,Канада и пр.За никът колко пишете не ме интерисува,това е твой проблем.
    И несъм фен на капитализма,какво да ме забиват?

    ---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:48 ----------

    И вече се вижда че капитализма угасва,завляка доста държавици една от които е и България,нужен ви е друг строй,или да се прикрепите някъде под някой мишница пак да ви дават субсидий и пак да ревете
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  7. #22
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Мисля че неолибералната революция възникна точно в щатите и Великобритания,не е хич чудно че точно днеска е в епицентъра на глобална криза точно там.Затова сгънаха чадърите и държави като Ирландия,Исландия,Канада и пр.За никът колко пишете не ме интерисува,това е твой проблем.
    И несъм фен на капитализма,какво да ме забиват?
    Неолибералната теория възникна в САЩ и беше пробвана в страните от Латинска Америка най-напред. После стартира като практика и в САЩ, т.н. "рейганомика" и в Британия, при Тачер. След "падането на стената", страните от източния блок станаха основно поле за експеримент. Междувременно "великите икономически експерти" от "Чикагската школа" на повечето места по света ги подгониха с голямата сурвакница за "благодарност".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #23
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Мисля че неолибералната революция възникна точно в щатите и Великобритания,не е хич чудно че точно днеска е в епицентъра на глобална криза точно там.Затова сгънаха чадърите и държави като Ирландия,Исландия,Канада и пр.За никът колко пишете не ме интерисува,това е твой проблем.
    И несъм фен на капитализма,какво да ме забиват?
    Не мисля, че Великобритания е в криза.
    САЩ също не са в криза.
    Още по малко считам, че в САЩ и Великобритания има чисти неолиберални икономики.
    Ирландия има същия проблем като Гърция. Разпределяха повече пари отколкото изкарват.
    Пример за провалена икономика, в която държавата участваше силно в икономиката, включително като собственик, а не само като мощен регулатор е Гърция.
    Аз също не харесва неолибералния модел, но не защото той не генерира печалби за съответите икономики, а защото той някак си изключва солидарността като ефективна държавна мярка за контрол на бедността, както и заради неизбежните картелни споразумения.
    Но считам, че именно в неолибералния модел бизнесът би се развивал най-добре и би достигал най-големи печалби, както и най-добро качество на предлаганите продукти. Обяснението на това е, че този модел се доближава най-близко до природните закони, до законите на естествения отбор, до приспособяването и усъвършенстването в името на оцеляването.

    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Неолибералната теория възникна в САЩ и беше пробвана в страните от Латинска Америка най-напред. После стартира като практика и в САЩ, т.н. "рейганомика" и в Британия, при Тачер. След "падането на стената", страните от източния блок станаха основно поле за експеримент. Междувременно "великите икономически експерти" от "Чикагската школа" на повечето места по света ги подгониха с голямата сурвакница за "благодарност".
    Време е за конспиративни теории.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  9. #24

    Default

    З
    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Не мисля, че Великобритания е в криза.
    САЩ също не са в криза.
    Още по малко считам, че в САЩ и Великобритания има чисти неолиберални икономики.
    Ирландия има същия проблем като Гърция. Разпределяха повече пари отколкото изкарват.
    Пример за провалена икономика, в която държавата участваше силно в икономиката, включително като собственик, а не само като мощен регулатор е Гърция.
    Аз също не харесва неолибералния модел, но не защото той не генерира печалби за съответите икономики, а защото той някак си изключва солидарността като ефективна държавна мярка за контрол на бедността, както и заради неизбежните картелни споразумения.
    Но считам, че именно в неолибералния модел бизнесът би се развивал най-добре и би достигал най-големи печалби, както и най-добро качество на предлаганите продукти. Обяснението на това е, че този модел се доближава най-близко до природните закони, до законите на естествения отбор, до приспособяването и усъвършенстването в името на оцеляването.

    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------



    Време е за конспиративни теории.
    Колега прасчо,аз мисля че кризата хептен не е случайна.Проблемите според мене идват точно от Америка.
    Всъщност за пазара е характерен системен риск от дисбаланс. Ако прекалено много играчи са се увлекли от една и съща тенденция, разклащането на позициите им неизбежно ще предизвика срив и дори крах. Държавата трябва да си изработи механизъм за предотвратяване на такова развитие.

    ---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

    За Велокобритания неща да пиша ,за мене това е държава на расисти а не демократична държава,днеска казаха че взимат спец мерки за Българи и Румънци.За каква европа говорим?
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  10. #25
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    ..........., а защото той някак си изключва солидарността като ефективна държавна мярка за контрол на бедността, както и заради неизбежните картелни споразумения.
    Но считам, че именно в неолибералния модел бизнесът би се развивал най-добре и би достигал най-големи печалби, както и най-добро качество на предлаганите продукти. Обяснението на това е, че този модел се доближава най-близко до природните закони, до законите на естествения отбор, до приспособяването и усъвършенстването в името на оцеляването.

    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:57 ----------



    Време е за конспиративни теории.
    Надушвам нотки на тежък социализъм и икономически Дарвинизъм.
    Ако искаш да ми разкажеш за някоя конспирация, ще те изслушам с интерес.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #26
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by etrovskii View Post
    Ако правилото е нарушено, то значи не живеем в най-добрия възможен свят. А ни предстои дълъг път. Пред нас стоят наистина сериозни проблеми. Знаем какво не искаме. А какво всъщност искаме? Каква социална организация може да замени капитализма? И какъв нов тип лидери желаем?
    Помнете. Проблемът не е корупцията или алчността. Проблемът е системата. Тя ви подтиква да бъдете корумпирани, злобни , и заядливи като тебе.Ако въобще разбираш какво ти пиша.
    Най добрият вьзможен свят би трябвало да е .. Раят. Нали се сещаш кога отиваме там.
    Дьльг пьт и сериозни проблеми винаги предстоят на живите организми(различно, според видьт). Осьзнайте най после че хората са различни. От там - и желанията им са различни, сьответно някой знаят а други не, какво искат.
    Верно че системата е виновна за корупцията, само че отминалата. Оная за която толкова милеете и в която явно не сте живяли.
    Заядлив са ме наричали и други, сьответно приемам че сьм заядлив и си признавам. За прьв пьт ме наричат злобен и корумпиран. Ще си помисля, дали да обьрна внимание на тоя факт.
    Помислих си - не ми дреме.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #27
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Абсолютно безсмислено е да спорите с глупаци като този етровски.
    Според мен е време Ранобудниче да се събуди. Правилата на форума са безсмислени ако не се спазват, а този определено няма никакво намерение да го прави или поне за точки 1.3, 1.4, 1.7, 1.9, 1.12, 1.13.
    Не виждам защо трябва да търпим някакъв чужденец да ни обижда като българи. Още повече някакъв, за който се вижда, че като интелектуално ниво е супер зле.
    Не е нула, ами е -10.Освен, че е неграмотен, според мен е умствено увреден, най-вероятно вследствие наследствен алкохолизъм и/или пък сифилстична деменция, както другаря Улянов, чиито кожени останки все още стоят в Москва
    А Ранобудничето сигурно я няма...
    Last edited by fred; 25-03-2013 at 22:07.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Не е нула, ами е -10.Освен, че е неграмотен, според мен е умствено увреден, най-вероятно вследствие наследствен алкохолизъм и/или пък сифилстична деменция, както другаря Улянов, чиито кожени останки все още стоят в Москва
    А Ранобудничето сигурно я няма...
    Колега фред,несъм алкохолик защото съм спортист,и на тези драскания едва ли ще ти обърне някой внимание,просто показа за пореден път колко си кух ,злобен и долен пич
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  14. #29

    Default

    Пиши малко по-грамотно, моля те!

  15. #30

    Default

    23 години демокрация – 23 години лъжа!
    Това трябва да е мотото на днешния ден, който някои мислят, че е годишнина от падането на тоталитаризма.
    Но какво падане на тоталитаризма?
    Няма такова!
    Даже напротив! Днес ние сме по-тоталитарна държава от преди.
    Докато едно време ни е управлявала една единствена партия – БКП, то сега ни управлява друга партия, която е онази на алчните плутократи и олигарси.
    Т.е. заменихме БКП с олигархично управление, което даже и не си дава труда да се направи, че го е грижа за народа.
    За 23 години лъжи се въдеха месия след месия, обещатели, водачи към светли бъднини…
    Но всички се оказаха еднакви!
    Лъжа след лъжа се сипеше преди избори и хората вярваха!
    Но основния проблем е, че хората не се научиха, че политиците няма да направят нищо за тях. Че изборите не променят нещата, защото представителната демокрация е така изпипана, че в Народното събрание и по политическите върхове са си едни и същи хитреци, които са се окопали и нямат намерение да напускат благите си местенца.
    Хората не осъзнаха, че никой няма да свърши нищо полезно за тях и тичкат да гласуват за поредния измамник.
    Каквото и да си говорим, това, че хората се доверяваха на Сульо енд Пульо ни доведе до този хал.
    Това, че хората си мислеха, че демокрацията, която ни обещаваха в годините на прехода ще е истинска и не вярваха на онези, които ги предупреждаваха.
    Хората чакаха някой друг да им свърши работата и още тогава в началото на грабежа не се надигнаха, за да смажат онези, които ни готвеха катастрофата.
    Днес българския народ е по-разединен от всякога!
    Партии, партиики, политици, разни НПО-та…
    Това разделя българите днес.
    В последните година и половина има някакви изгледи, че народа се събужда.
    Но това пробуждане е твърде късно и като гледам как политици разни гледат да яхат протестите, то народа пак ще седне да чака новия месия, който да му покаже „правилния” път..
    Само да не стане така, че народа отново да заспи непробуден сън…
    Ако вземе да заспи, току виж се събудил мъртъв…
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •