Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с километраж , моля помагайте !

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default Проблем с километраж , моля помагайте !

    Здравейте събратя Вчера се случи нещо много странно. Изгоря ми крушката , която е за осветлението на километража. Отзад има 3 крушки, при мен проблема се оказа в най-долната, която осветява от 0-80 км Като добро момче изтичах до магазина и си взех уж хубава крушка на хела , но веднага след като я смених и запалих таблото и гръмна. Помислих да не съм объркал аз нещо, взех нова, и пак същата история, след коеот пробвах с диодна , тя пък избщо не всетна. Изглежда нещо са се замасили пистеите на самия километраж... или поне така си го обяснявам. Също така след като гръмна първата крушка където смених ми светна и датчика за air-bag-a и жълтия датчик, който е в километража, където е с пасажерския air-bag мига по 2 пъти. Незнам дали има нещо общо ама ако някой се е еблъсквал с подобно нещо, моля споделете или евентуално къде мога да отида... Благодаря предварително !
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by bankeraclub View Post
    Здравейте събратя Вчера се случи нещо много странно. Изгоря ми крушката , която е за осветлението на километража. Отзад има 3 крушки, при мен проблема се оказа в най-долната, която осветява от 0-80 км Като добро момче изтичах до магазина и си взех уж хубава крушка на хела , но веднага след като я смених и запалих таблото и гръмна. Помислих да не съм объркал аз нещо, взех нова, и пак същата история, след коеот пробвах с диодна , тя пък избщо не всетна. Изглежда нещо са се замасили пистеите на самия километраж... или поне така си го обяснявам. Също така след като гръмна първата крушка където смених ми светна и датчика за air-bag-a и жълтия датчик, който е в километража, където е с пасажерския air-bag мига по 2 пъти. Незнам дали има нещо общо ама ако някой се е еблъсквал с подобно нещо, моля споделете или евентуално къде мога да отида... Благодаря предварително !
    Колега, виждам че си от София, имам един километраж, работещ, със здрави крушки. Ако искаш може да се разберем да наминеш и да пробваме къде е проблема. Само не съм сигурен дали километража от 2.0ТС е съвместим като букси с този на дизелите.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Ами то и това е вариант, само че километража не си ли помни километрите ?! , мисля че той си ги помни отделно от комютърчето. Но не съм сигурен!
    Last edited by bankeraclub; 25-03-2013 at 19:06.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by bankeraclub View Post
    Ами то и това е вариант, само че килетража не си ли помни километрите ?! , мисля че той си ги помни отделно от комютърчето. Но не съм сигурен!
    Километрите се "помнят" в компютъра в памет, която не може да се манипулира, а паметта на скоростомера може. Връщане на показанието на изминатите километри се прави, като се променят километрите на скоростомера. Затова е хубаво да закачиш колата на компютър за да си наясно на колко стотин хиляди е в действителност.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by bankeraclub View Post
    Ами то и това е вариант, само че килетража не си ли помни километрите ?! , мисля че той си ги помни отделно от комютърчето. Но не съм сигурен!
    Търси си от дизел. Има много коли на части във форума.
    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Километрите се "помнят" в компютъра в памет, която не може да се манипулира, а паметта на скоростомера може. Връщане на показанието на изминатите километри се прави, като се променят километрите на скоростомера. Затова е хубаво да закачиш колата на компютър за да си наясно на колко стотин хиляди е в действителност.
    И километража и ЕКУ-то помнят километрите по отделно. И двете могат да се манипулират, но на ЕКУ-то не е лъжица за всяка уста.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    мерси на всички за съветите и препоръките, но да си кажа честно се 4удя дали да не потърся някой да поправи моя , защото ако взема някакъв дръг , трябва да ходя и да си оправям и километрите... и става дълга и широка. Аз моята количка съм си я докарал сам от Италия 2007 края и тогава беше на 75к а в момента съм почти стигнал 140к. Когато я взех ходих и при Бобо и във Вентура и те казаха,че моя тази година/модел не могат да се видят реалните километри , но като и видяха състоянието и вътре и вън, казаха че напълно могат да повярват, че е на реални километри. Та малко или много исках да избегна обикалянето по майстори ... някой да знае добър "електричар" може би Благодаря предварително !

    ---------- Post added at 10:18 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Километрите се "помнят" в компютъра в памет, която не може да се манипулира, а паметта на скоростомера може. Връщане на показанието на изминатите километри се прави, като се променят километрите на скоростомера. Затова е хубаво да закачиш колата на компютър за да си наясно на колко стотин хиляди е в действителност.
    Благодаря ти за бързия отговор, както казаха някой може би има разлика между километражите на бензинките и дизеловите коли. Ще пробвам да потърся някой да го оправи първо , преди да прибегна до смяна...
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ти си луд за една крушка да сменяш километража.
    светодиода не работи щото има - и +. ти си го поставил грешно. крушките ти горят щото им пипаш балоните с ръце. еърбега ти свети щото не си изключил акумулатора като си откачал таблото. трябва на диагностика да ти изчистят грешката. за това няма друг начин.
    точка

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ти си луд за една крушка да сменяш километража.
    светодиода не работи щото има - и +. ти си го поставил грешно. крушките ти горят щото им пипаш балоните с ръце. еърбега ти свети щото не си изключил акумулатора като си откачал таблото. трябва на диагностика да ти изчистят грешката. за това няма друг начин.
    ами да ти кажа от всичките изброени неща само последното не съм го направил , но за него не мислех че има причина и да го правя в интерес на истината.

    Диодната крушка я пробвах и от двете страни , а колкото до нормалните крушки не съм им пипал балоните с пръсти.

    Но все пак май ще се наложи да ходя на диагностика за да изчистят грешките и да видят дали има нещо по - сериозно от сменяне на крушка , без да разкачвам тоците. Мерси за съвета
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Проблема е решен, успях да сменя крушката без да изгори, най-верочтно трябва да сменя магазинчето от където взимах крушките Благодаря на всички за съветите и насоките. Може да затворите темата.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  10. #10

    Default

    Извинявам се, че ползвам темата на колегата.Но видях, че спомена нещо с премигването на лампичката за Айрбега на пасажера.Когато дам на контакт светва 2 -3 пъти, след това изгасва.Като я запаля пак светва 2-3 пъти и изгасва.Нямам представа дали това е нормално или има проблем с айрбага.Колата преди да я взема я закачаха да и чистят грешките от компютъра.Там и ми откриха, че е за смяна датчика на разпределителния вал.Скромните 80 лева ...
    Last edited by Subsense; 16-04-2013 at 21:00.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •