Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: лампички за централна конзола 156- от къде

  1. #16

    Default

    Булевард Сливница знаеш ли къде е?
    Или магазина на AXМ в Люлин?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by jinkata View Post
    Ако не съм успял да помогна на себе си, то поне се радвам, че ти е забавно на мой гръб. Все си мислех, че този форум е направен за да можем взаимно да си помагаме в проблеми свързани с общия НИ интерес. Предполагам, че щом ти е толкова забавно никога не са те МИНАВАЛИ. Но... никога не е късно това да се случи. Поздрави...
    Jinka, абсолютно не ми е забавно за това, че си дал толкова пари, не ме разбирай погрешно. Може би кофти емотикона избрах...много пари са тва братле за лампичка и не ми е кеф, че си ги дал, сори ако съм те обидил, неумишлено е! Жив и здрав!

    п.с Охоооооо минавали са ме и още как.......
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  3. #18

    Default Магазин за части

    Quote Originally Posted by jinkata View Post
    Казвай бързо от къде и по колко. Да знам за да не се мина другия път.
    Има един магазин на Стамболийски, основно за италиански автомобили, намира се там, където е оградено с кръгчето, дограмата е жълта, има емблемите на Алфа Ромео. Там една такава крушка струва 0.80 лева.
    П.С. А защо ти е да слагаш крушки? По-добре би било, ако на мястото на всяка от трите крушки сложиш по един студено-бял светодиод, последователно свързан с резистор от 560ома/0.5W. Диода е около 20-30 стотинки, а резистора - около 10 стотинки. Така забравяш за изгорели крушки, поне на врътките на парното.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Store.JPG  
    Last edited by dansguardian; 29-03-2013 at 21:04.

  4. #19
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Имаше някъде такава тема за тези крушки и съм писал и там, но за всеобщо благо ще се отчета и тук.На мен в Александър Ауто ми обявиха цена от 31 лв./бр. - без коментар. Взех си обикновенни крушки от 0.50 лв. и ги запоих директно на платката, досега 2,5г. без оплаквания.
    Поздрави

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default Alfa 156

    Колеги,при мен проблема май е в някой бушон,но пак кажете според вас какво може да е....смених си централната конзола с такава,която е като карбон,но след като приключих и дадох на контакт,не ми светеше осветлението на уредите за горивото,температурата на двигателя и долу на врътките за за градусите и посоката на на духане на парното....тези на часовника и силата на вентилатора си светят...някакви идеи? къде се намират бушоните за уредите?

  6. #21
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Крушките от пулта за климатроника съм ги купувал от Симеон от един магазин за аксесоари за 1.50 барабар с това дето му викате куплунГ.
    Да дадеш 23 кинта за тази тъпня е доста амбициозно.
    И аз минах през Алекс ауто и чух тази цена.
    Две години светиха ментетата, сега съм без светлина и грам не ми дреме, даже ми е по-спокойно на очите.

    Има в архива такава тема!
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by tuner View Post
    Колеги,при мен проблема май е в някой бушон,но пак кажете според вас какво може да е....смених си централната конзола с такава,която е като карбон,но след като приключих и дадох на контакт,не ми светеше осветлението на уредите за горивото,температурата на двигателя и долу на врътките за за градусите и посоката на на духане на парното....тези на часовника и силата на вентилатора си светят...някакви идеи? къде се намират бушоните за уредите?
    Не е от бушони, изгорели са ти крушките.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Не е от бушони, изгорели са ти крушките.
    Преди да сваля централната конзола,всички крушки си светиха...

  9. #24
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Като си бърникал уредите си ги разместил, или изгорил от сътресения. Случват се такива неща. Няма логика да е от друго, понеже се захранват от едно и също място (горните уреди са заедно с километража и оборотомера, врътките са отделно от тях).
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Като си бърникал уредите си ги разместил, или изгорил от сътресения. Случват се такива неща. Няма логика да е от друго, понеже се захранват от едно и също място (горните уреди са заедно с километража и оборотомера, врътките са отделно от тях).
    Ok,стана ми ясно благодаря колега.

  11. #26
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Първоначално публикувано от tonov Покажи съобщение
    Като си бърникал уредите си ги разместил, или изгорил от сътресения. Случват се такива неща. Няма логика да е от друго, понеже се захранват от едно и също място (горните уреди са заедно с километража и оборотомера, врътките са отделно от тях).


    врътките - само те не ми светят??

    като вкл. климата или да върти въздуха - долните малки глимки на 1ва и 2ра врътки светват, но като цяло врътките са в мрак.

    рядко караМ вечер и едва днес го видях.

    предпазители ли да ровя, или нещо друго, щото ми е съмнително рояк малки крушчици да са сдали без да ги усетя??!!
    ама.......!!??
    Last edited by ALFonsOlder; 08-11-2013 at 23:05.
    156 SW 2001 бивша.

  12. #27
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    Първоначално публикувано от tonov Покажи съобщение
    Като си бърникал уредите си ги разместил, или изгорил от сътресения. Случват се такива неща. Няма логика да е от друго, понеже се захранват от едно и също място (горните уреди са заедно с километража и оборотомера, врътките са отделно от тях).


    врътките - само те не ми светят??

    като вкл. климата или да върти въздуха - долните малки глимки на 1ва и 2ра врътки светват, но като цяло врътките са в мрак.

    рядко караМ вечер и едва днес го видях.

    предпазители ли да ровя, или нещо друго, щото ми е съмнително рояк малки крушчици да са сдали без да ги усетя??!!
    ама.......!!??
    само три са крушчиците
    може да са изгорели, а може и да не са
    за да разбереш все трябва ровене, но категорично не в бушоните
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #28
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Може да е от буксата!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #29
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    tonov,
    10х!! мислех, че са много и ги елиминирах като причина.
    ще ги сменя.

    stu,
    буксата!! - предполагам, целият блок с врътките е на една букса. така ли е?
    п.п.
    ама... ако е от буксата, няма да светят долните - на климатика и втре/вънка!!
    Last edited by ALFonsOlder; 11-11-2013 at 20:53.
    156 SW 2001 бивша.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •