Page 9 of 19 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 281

Thread: Времето е чалга и ние сме във времето

  1. #121

    Default

    музиката и за мен определя характера,хора който слушат всякаква музика са непостоянни в личният си живот и несериозни,хора който не разбират и не долавят от никаква музика са пълни амеби и слабохарактерни в личният си живот,класическа музика и опера слушат психопатите за мен,чалгата си е запазена марка на агресивни изтрещеняци и на плиткоумни кифли без морални ценности-това виждаш и чуваш такъв искаш да си,аз като слушам хеви метъл от дете не съм наркоман дори бира не понасям и цигарите спрях,селяндурите си мислят че като ти кажат-я му не разбирам нищо на тоа къде пее -рок на английски,е добре де а на цигански и турски и арабски и сръбски и гръцки всичко им разбираш така ли?значи 1 селяндур разбира 5 езика но 1-английски не,бушменските ритми са ти по дифолт вградени в кратуната и почваш да се тресеш в свински тръст и да подскачаш неистово,имал съм 3 гаджета който слушаха "фолк" не ми оставиха нищо ценно което да ме тегли към тях като присъствие,загледайте се от провинциалните коли или софийски такива каква агресия и простащина се излъчва и с туннинг и поведение и на пътя и изобщо само като чуеш зурлите извиването и маанетата от вътре.

  2. #122
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Дяда Фройд и бай Юнг си намериха наследник..., па аз все си мислех, че секса е най важен, явно понеже съм полово неудовлетворен
    Не е ясно само какви са тия, дето не слушат музика например (освен глухите) А иначе за зурлите си прав, спор няма
    Last edited by fred; 01-04-2013 at 00:49.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #123

    Default

    Руменчо, напипваш нещата.
    На мен ми харесва музиката на протеста, трите R - Rock, Reggae и R&B.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #124
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Напьлно в духьт на внушението от линка.
    Един вид - трай си, щото причината е в теб. Хубаво, ама като си трая, как ще се промени полужението. Не е ли време, като изпростея някой да ме "срита", та да си имам "едно наум" преди следваща изцепка.
    Идеята не е - трай си, а е да не се бъркат причина и следствие.
    Чалгата просто запълва вакуума оставащ след разпада на ценностите, а не го създава.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #125
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    музиката и за мен определя характера,хора който слушат всякаква музика са непостоянни в личният си живот и несериозни,хора който не разбират и не долавят от никаква музика са пълни амеби и слабохарактерни в личният си живот,класическа музика и опера слушат психопатите за мен,чалгата си е запазена марка на агресивни изтрещеняци и на плиткоумни кифли без морални ценности-това виждаш и чуваш такъв искаш да си,аз като слушам хеви метъл от дете не съм наркоман дори бира не понасям и цигарите спрях,селяндурите си мислят че като ти кажат-я му не разбирам нищо на тоа къде пее -рок на английски,е добре де а на цигански и турски и арабски и сръбски и гръцки всичко им разбираш така ли?значи 1 селяндур разбира 5 езика но 1-английски не,бушменските ритми са ти по дифолт вградени в кратуната и почваш да се тресеш в свински тръст и да подскачаш неистово,имал съм 3 гаджета който слушаха "фолк" не ми оставиха нищо ценно което да ме тегли към тях като присъствие,загледайте се от провинциалните коли или софийски такива каква агресия и простащина се излъчва и с туннинг и поведение и на пътя и изобщо само като чуеш зурлите извиването и маанетата от вътре.
    Ти някога замислял ли си се защо се смята, че слушащите класическа музика са "психопати"?
    Не си, щот рядко мислиш.
    Хитлер слушал Вагнер, и вече дай да лепнем етикета.
    Стига тъпотии, че ми пИснА.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  6. #126
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 22-02-2019 at 18:19.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #127
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Едва ли някой не е наясно каква е причинно следствената врьзка. Тьнкият момент е че се зароди цяла индустрия, занимаваща се сьс запьлване на тоя вакуум. И го прави добавяйки още от него.
    Все едно МТВ запълва нещо друго... макар, че те вече не могат да се нарекат музикална телевизия.
    Като чета множеството коментари, явно има и такива дето не са наясно.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #128

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Чалгата просто запълва вакуума оставащ след разпада на ценностите, а не го създава.
    Точно така, но за съжаление успя да създаде някакви полуидиоти, мелези и други самораслеци, които все пак си го усещат, че нещо не е наред.

    За класическата музика - не мога да я разбера, но ми харесва, защото ме успокоява и почти винаги когато я слушам ми се приспива.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #129
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Точно така, но за съжаление успя да създаде някакви полуидиоти, мелези и други самораслеци, които все пак си го усещат, че нещо не е наред.

    За класическата музика - не мога да я разбера, но ми харесва, защото ме успокоява и почти винаги когато я слушам ми се приспива.
    E, има класически произведения, на които ще искаш и един кютек да врътнеш.
    Шегата на страна, поредното клише, класическата музика, далеч само не успокоява, нито пък успива само.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #130

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    E, има класически произведения, на които ще искаш и един кютек да врътнеш.
    Шегата на страна, поредното клише, класическата музика, далеч само не успокоява, нито пък успива само.
    Суско, самото звучене, тембър и др., произлизащо от инструментите и изпълнението на живо на този тип музика е такова, че дори и да има динамика и по-високи децибели, музиката успокоява.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #131
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Суско, самото звучене, тембър и др., произлизащо от инструментите и изпълнението на живо на този тип музика е такова, че дори и да има динамика и по-високи децибели, музиката успокоява.
    Може и да те запича.
    Успокоявала..........
    Класическата музика вдъхновява и възбужда не по-рядко отколкото успокоява.
    Просто слушаш твърде малко и твърде рядко класическа музика.
    Нека не забравяме, че тя е първоизточника на всички останали стилове.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  12. #132

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Може и да те запича.
    Успокоявала..........
    Класическата музика вдъхновява и възбужда не по-рядко отколкото успокоява.
    Просто слушаш твърде малко и твърде рядко класическа музика.
    Нека не забравяме, че тя е първоизточника на всички останали стилове.
    Класическа музика на живо слушам само безплатно, може би затова заспивам, но чалга не бих слушал дори и да ми плащат.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #133
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Класическа музика на живо слушам само безплатно, може би затова заспивам, но чалга не бих слушал дори и да ми плащат.
    Аз слушам всичко, пълна свиня, всеядна.
    Нали знаеш, кои са всеядните животни. Човек, плъх и свиня. Е, някои добавят и мечката.
    В поп-фолка и чалгата има и хубави песни.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  14. #134

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    В поп-фолка и чалгата има и хубави песни.
    Мани ги тия хубави песни - преобладава орнаментиката, както се изразяват самите чалгаджийки, както и някаква мнима чувственост.
    Направо им се чудя на самочувствието на тези твари.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #135
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Класическа музика на живо слушам само безплатно, може би затова заспивам, но чалга не бих слушал дори и да ми плащат.
    Класическата музика просто трябва да се възприема, по сложна е и е необходимо дет се вика музикална култура, докато при чалгата е точно обратното-лесно се възприема и е необходимо да нямаш никаква култура .
    Навремето класическата музика, както и викаме си е била просто музика и е слушана от богати и бедни еднакво.Нищо че е създавана често пъти в дворовете на крале и така нареченото висше общество.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 9 of 19 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •