Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 281

Thread: Времето е чалга и ние сме във времето

  1. #16

    Default

    Сръбската музика само да ви кажа, няма нищо общо с чалгата или чалга кулутрата в БГ!!! Единственото общо е, че чалгарите ни крадат сръбските мелодии на песните.

    Примерно на Горан Брегович, чалгар ли ще му кажете? Който го казва, това е просто ненормален.
    Lexus IS200

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Май такива нравоучителни текстописци са омръзнали на всички!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Музиката бива хубава и лоша. Песента е - текст+мелодия.

    Ако ти харесва текста а не ти харесва музиката - не ти харесва песента

    Ако ти харесва музиката а не ти харесва текста - става песента

    Ако не ти харесва нито музиката, нито текста - не става песента

    Ако ти харесва и музиката и текста - супер е песента

    Това е. Няма чалга, няма метъл, няма рап, няма дъбстеп, няма класика...

    Музика и текст.

    Другото са празни приказки и лицемерно маниернечене.

    Има чудесна балканска музика. Йълдъз Ибрахимова беше разказвала, как отива на фестивал на древна тематика в Гърция с българска песен, много стара... Оказва се - турците и гърците с почти същите песни.. Всички - изкопани от древността на земите ни.

    Не харесваш етно музика, пята от руса кифла с фалшив глас - чудесно, но това не поставя всичката етно и поп - фолк музика под един знаменател. Има чудесни изпълнения - хубава, талантлива музика, изпълнявана от талантливи изпълнители с глас. На мен може и да не ми харесва, на теб ти харесва - няма лошо...

    Нека сме по-добри и толерантни към хората около нас и техните вкусове, да не ги съдим и да не ги учим кое е хубаво и кое лошо, според нашите собствени предстви...

  4. #19

    Default

    Ако Ю2 свиреха наистина,то Обама щеше да снима с телефона си...........кой кретен би се сетил да направи тая глупост и цял монтаж даже........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Уж приканва да видим хубавото в живота ни, а само помия има написана....
    Ами точно така е.На практика самата статия се превръща във вид чалга, особено във финала.
    Last edited by fred; 27-03-2013 at 00:27.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #21
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Музиката бива хубава и лоша. Песента е - текст+мелодия.

    Ако ти харесва текста а не ти харесва музиката - не ти харесва песента

    Ако ти харесва музиката а не ти харесва текста - става песента

    Ако не ти харесва нито музиката, нито текста - не става песента

    Ако ти харесва и музиката и текста - супер е песента

    Това е. Няма чалга, няма метъл, няма рап, няма дъбстеп, няма класика...

    Музика и текст.

    Другото са празни приказки и лицемерно маниернечене.

    Има чудесна балканска музика. Йълдъз Ибрахимова беше разказвала, как отива на фестивал на древна тематика в Гърция с българска песен, много стара... Оказва се - турците и гърците с почти същите песни.. Всички - изкопани от древността на земите ни.

    Не харесваш етно музика, пята от руса кифла с фалшив глас - чудесно, но това не поставя всичката етно и поп - фолк музика под един знаменател. Има чудесни изпълнения - хубава, талантлива музика, изпълнявана от талантливи изпълнители с глас. На мен може и да не ми харесва, на теб ти харесва - няма лошо...

    Нека сме по-добри и толерантни към хората около нас и техните вкусове, да не ги съдим и да не ги учим кое е хубаво и кое лошо, според нашите собствени предстви...
    Ако ги имаше още ония зелените грахчета да съм ти дал поне 10-20. Не знам как имаш търпение да обясняваш докато всички наоколо ти обясняват колко гадна е чалгата. Хем написано в блога им било претенциозно, хем чалгата е гадна - абе важно е да се плюе, ама да е от по-височко, че да може да нахрани повече хора. Няма как да не се съглася с теб обаче. Хубавата музика си е хубава, независимо кой я изпълнява. Кофти държането си остава кофти, та ако ще и да е самия папа.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #22
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Не чалгата е проблема. Проблема е, че обществото си мисли, че чалгата е проблема
    Музиката (или песен или там както искате го наричайте) сама не може да навреди на никой. Самата чалга култура може, но колко зле трябва да е човек, за да слуша простотия и това да го направи прост? В ранна детска възраст разбирам, но тогава има родители. Ако детето стане прост чалгарин значи родителите блеят. Просто не виждам начин как самата чалга би могла да се отрази негативно на здраво мислещ човек, на добре възпитано дете. А и кажете една модерна музика, която да не корени в себе си нещо негативно?
    Техно - наркотици
    Рап - коли, жени, престрелки, наркотици
    Метъл - само като видите обложките на албумите и ви става ясно - трупове, зомбита
    Но не всички техно маняци друсат, не всички рападжии се стрелят и се занимават с нелегални дейности, не всички метъли ходят облечени с фланелки с трупове и хейтят господ.
    Просто народа си изтъпя яко поради ред причини, някои обвиняват чалгата, други безпаричието, трети българския манталитет. Аз откакто нямам радио в колата не слушам почти нищо, а преди това на флашката имах рап, чалга, народна музика, RnB, House... Това какъв ме прави? Тъп, умен?
    Не искам да влизам в спорове с никой, няма и да го правя. Просто споделям мнение.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  8. #23
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Хаха, веднага чалгаслушащите се засегнаха .
    За един било модерно да го кажеш, за друг е мощно плюене, хехе.
    Слушайте си спокойно, но определено нищо не разбирате от музика.
    И стига с тоя поп-фолк, няма нищо фолк в чалгата. Вие слушате ли български фолклор? Къде видяхте приликата?
    Чалгата е музика, колкото "Мераклийското вино" е вино .
    Единствено напоследък станаха малко по-добри в копирането на добри идеи и фрагменти в някоя и друга песен. Никакво творчество или поне стойностно такова. Яко кражби и фалш. И новите ценности, естествено, хаха.
    Ето ви "пищов", изберете си стил, в който да позиционирате чалгата.
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...82%D0%B8%D0%BB
    И да направим сравнение с друг представител .
    Чалгата е жалка, а още по-жалки са слушащите я .
    Просто нямате поглед за да го разберете .
    Last edited by bager; 27-03-2013 at 11:19.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  9. #24
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    ....чалгата е необходимост.
    Българите винаги сме били чалгари,българите имат нужда от кючеци....гюбеци.....едно време,когато нямаше чалга масово се слушаше ''сръбск-О'',''гръцк-О'' та даже и ''турск-О'',''циганск-О" и ''индйск-О''.
    ......бе сбъркан народ сме от край време,мразим сърби,гърци,турци,мангали но се кефим яко на тяхната музика.
    Чалгата не е поп-фолк но е поп,по-поп музика от нея в момента няма,а фолклорна музика отдавна в България няма.

    ....аз лично слушам таджикистанск-О.

    ---------- Post added at 10:36 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

    Quote Originally Posted by BiTurbo View Post
    Не чалгата е проблема. Проблема е, че обществото си мисли, че чалгата е проблема
    Музиката (или песен или там както искате го наричайте) сама не може да навреди на никой. Самата чалга култура може, но колко зле трябва да е човек, за да слуша простотия и това да го направи прост? В ранна детска възраст разбирам, но тогава има родители. Ако детето стане прост чалгарин значи родителите блеят. Просто не виждам начин как самата чалга би могла да се отрази негативно на здраво мислещ човек, на добре възпитано дете. А и кажете една модерна музика, която да не корени в себе си нещо негативно?
    Техно - наркотици
    Рап - коли, жени, престрелки, наркотици
    Метъл - само като видите обложките на албумите и ви става ясно - трупове, зомбита
    Но не всички техно маняци друсат, не всички рападжии се стрелят и се занимават с нелегални дейности, не всички метъли ходят облечени с фланелки с трупове и хейтят господ.
    Просто народа си изтъпя яко поради ред причини, някои обвиняват чалгата, други безпаричието, трети българския манталитет. Аз откакто нямам радио в колата не слушам почти нищо, а преди това на флашката имах рап, чалга, народна музика, RnB, House... Това какъв ме прави? Тъп, умен?
    Не искам да влизам в спорове с никой, няма и да го правя. Просто споделям мнение.

    ....право мнение....защо трябва да си мислим,че метъли,рапъри и разни други психясъли са все интелектуалци.
    Чалгата не е проблем,проблем е необходимоста от нея.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #25
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Хаха, веднага чалгаслушащите се засегнаха .
    За един било модерно да го кажеш, за друг е мощно плюене, хехе.
    Слушайте си спокойно, но определено нищо не разбирате от музика.
    И стига с тоя поп-фолк, няма нищо фолк в чалгата. Вие слушате ли български фолклор? Къде видяхте приликата?
    Чалгата е музика, колкото "Мераклийското вино" е вино .
    Единствено напоследък станаха малко по-добри в копирането на добри идеи и фрагменти в някоя и друга песен. Никакво творчество или поне стойностно такова. Яко кражби и фалш. И новите ценности, естествено, хаха.
    Ето ви "пищов", изберете си стил, в който да позиционирате чалгата.
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...82%D0%B8%D0%BB
    И да направим сравнение с друг представител .
    Чалгата е жалка, а още по-жалки са слушащите я .
    Просто нямате поглед за да го разберете .
    Не знам дали мен имаш предвид, че съм се засегнал. Във форума има хора, които ме познават и знаят колко слушам чалга, но това не означава, че в тоя стил няма хубави песни. Това беше идеята, а не че няма пошли и глупави текстове или музика. Това го има във всички стилове в една или друга степен. Каква е целта на това противопоставяне? Като бях ученик за мен имаше само Метъл, е оказа се, че съществуват и други стилове, които с времето започнах да слушам и ценя.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #26

    Default

    Много съм пропаднал и в момента слушам това :

    АС/DC - Who Made Who
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #27
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    HEAVEN SHALL BURN - Land Of The Upright Ones
    Аз слушам това, но на някой може да му е по-противно и от чалга...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  13. #28
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Слушам всякаква музика, най вече хубава-поп, рок, класика, джаз и какво ли не, харесвам и няколко чалга парчета в крайна сметка.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #29
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Аз не слушам чалга, но това го отдавам на семейството, още от дете вкъщи не се е слушало нито сръбско, нито гръцко, нито нещо подобно. Израсъл съм без тези неща и без по-късно появилата се чалга. Гордея се с това. През 90-те се появи чалгата, всички знаем как и за каква аудитория. Първо беше насочена към така наречените "мутри". Те си бяха тъпи до безумие, изхвърлени от нормалното общесто неприятни комплексирани дебелаци. Но за сметка на това, тогава, през 90-те в българия положението си беше джунгла, доста нормални хора се възхищаваха на скапаните мутри и се опитваха и да им подражават. Така чалката от прост стил музика се превърна във вид култура, та до днес. Беше създадена и насочена към хора с пари, а както знаем, пари при пари отиват. Приз това време западна нашата нормално българска музика и така....

    Но колкото и да съм краен, колкото и да кажат някои че не съм прав, кажете ми нормално ли е да имаме индивиди като Азис, и нормално ли е да има хора (които не са от малцинствата) които да го слушат тоя УРОД и да му се радват? Затова в БГ сме на това дередже, защото е възможно да се радваме и подражаваме на УРОДИ!!!
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #30
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Прав си Боби и в моето семейство е така, ама аз все пак харесвам няколко парчета, да уточня.
    Ако съм пийнал си пускам италианско, рок, шансони или канцонети, държа да подчертая Никога не съм харесвал сръбското, нито съм ги слушал, въпреки, че имах един съученик, който само това слушаше.
    Разбирам какво искаш да кажеш, нито харесвам мазния Азис, или нацицорените певеци с едно малко име.У нас никой не слуша чалга, имам плочи около 150 касети, 300 диска, имам опери и класика, и т.н, без нито един с чалга, но дъщеря ми, голямата слуша и чалга (естествено разните там негри и прочее), просто това е масовата музика в наши дни.По малката засега май не слуша това.
    Наистина проблемът не е в чалгата, а в манталитета на чалгаджиите.Според мен чалга има във всяко едно общество по света, просто у нас и тая музика е твърде елементарна, като звучене.
    ПП хубавата гръцка музика няма нищо общо с гръцките маанета звучащи често у нас, които по същество са си турски, ама там понеже са националисти, на всичко викат гръцко.
    Last edited by fred; 27-03-2013 at 22:01.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •