Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: проблем с лампата за налягане на маслото

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default проблем с лампата за налягане на маслото

    Здравейте колеги. От скоро съм собственик на 166 с 3.2 мотор. Доста рових из форума, но не можах да намеря отговор на въпроса който ме интересува. Въпросът се състой в това, че лампата за налягане на маслото не светва при изгасен двигател. Датчикът за налягането е проверен и работи, светодиодът в таблото работи, но не светва дори и като натисна чек бутона на таблото.Този момък, от когото я купих, ми развива теорията, че този модел били така. Според мен това е една голяма глупост. Бихте ли ми казали как е при другите бензинови Алфи и къде евентуално да търся проблема.
    Last edited by joro1967; 26-03-2013 at 21:59.

  2. #2

    Default

    ,,,,,,,

    пфффф изтрих си мнението..прочетох че проблем е че не гасне а то че не светва.....
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Здравейте колеги. От скоро съм собственик на 166 с 3.2 мотор. Доста рових из форума, но не можах да намеря отговор на въпроса който ме интересува. Въпросът се състой в това, че лампата за налягане на маслото не светва при изгасен двигател. Датчикът за налягането е проверен и работи, светодиодът в таблото работи, но не светва дори и като натисна чек бутона на таблото.Този момък, от когото я купих, ми развива теорията, че този модел били така. Според мен това е една голяма глупост. Бихте ли ми казали как е при другите бензинови Алфи и къде евентуално да търся проблема.
    Веригата на тази индикация е доволно проста, защото е много важна. +12 V през индикацията, през конектор C пин 13 на гърба на таблото отива на датчика. Когато датчикът не мери праговото налягане, контактът му е затворен и така на този кабел има -12V и индикацията свети.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Пробвах и директно кабела от датчика давах го директно на маса пак не светва. Би следвало да е прекъснат кабел, ама интересното е, че при натискане на чек бутона пак не свети.

    ---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

    Колега Ecotronic, във форума виждам , че си наясно с ел. оборудването, та да питам имаш ли идея защо може да не работи круиз контрола. При завъртане лоста на ON лампата на таблото светва но системата не сработва. Проверявах ключовете на спирачката и съединителя и работят. Не знам къде другаде да търся .

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Пробвах и директно кабела от датчика давах го директно на маса пак не светва. Би следвало да е прекъснат кабел, ама интересното е, че при натискане на чек бутона пак не свети.
    Явно в самото табло има неизправност по веригата. Трябва да го свалиш и да откриеш къде е прекъсването.
    Букса C е лявата, гледано откъм гърба на таблото (черна на цвят) пин 13 трябва да стига до индикацията а другия и край - на +12V.




    И при скорост по-висока от 30 км/ч ли не работи темпоматът?
    Last edited by ecotronic; 28-03-2013 at 22:12.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post

    При завъртане лоста на ON лампата на таблото светва но системата не сработва. Проверявах ключовете на спирачката и съединителя и работят. Не знам къде другаде да търся .
    При завъртане на темпомата на ОН лампата не бива да светва. Само при подаване на контакт прави тест дали всичко е ок и гасне. Когато си в движение над 30 км в час и включиш ръчката и дадеш сет с +, едва тогава ще светне, тоест работи ти темпомата
    (поел е управлението със зададената към момента скорост). При ОН на ръчката - няма да свети постоянно. Така е устроен, че при изкрючване на контакт да отпада като консуматор и губи стойностите.

    Иначе може да стане беля!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Чак сега прочетох подробно правилата и разбрах, че това второто което съм написал изобщо не е за тук. Искрено се извинявам.

  8. #8
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Чак сега прочетох подробно правилата и разбрах, че това второто което съм написал изобщо не е за тук. Искрено се извинявам.

    Въпреки това съм ти сме ти отговорили. Направи си труда да го прочетеш!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Прочетох го най-внимателно и съм благодарен, но понеже съм нов се чудя дали тук да продължавам или в нова тема

  10. #10

    Default

    давай смело тук
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Пуснах нова тема, за да няма сърдити.

    ---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

    А относно лампата за маслото, утре след обед ще сваля таблото да прегледам пистите и връзките , както ме съветва колегата,но не съм сигурен дали - от датчика идва при липса на налягане. Има модели датчици при които - идва при наличие на налягане . В този случай ще трябва да има някъде реле с норм. затворен контакт. Преди 3 дни свалях датчика да го проверявам ама изобщо не обърнах внимание ,при какво положение дава верига

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Пуснах нова тема, за да няма сърдити.

    ---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

    А относно лампата за маслото, утре след обед ще сваля таблото да прегледам пистите и връзките , както ме съветва колегата,но не съм сигурен дали - от датчика идва при липса на налягане. Има модели датчици при които - идва при наличие на налягане . В този случай ще трябва да има някъде реле с норм. затворен контакт. Преди 3 дни свалях датчика да го проверявам ама изобщо не обърнах внимание ,при какво положение дава верига

    И да допуснем, че датчикът ти е с обратно действие, трябва индикацията да ти свети на обратно (да свети при налягане и да гасне при отсъствие на налягане). А твоята изобщо не свети.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Не колега в този случай лампата пак трябва да свети при липса на налягане ,но масата от датчика би трябвало да управлява оперативната верига на някое реле с норм. затворен контакт. Та на мен питането ми беше дали някой знае, по кой от двата начина работи при 166 и ако е по втория къде да го търся това реле. До колкото разбрах този мотор има защита при прегряване да гаси мотора, ако има такава защита и за налягането логично е да минава сигнала от датчика през реле, за да не се товарят контактите на датчика.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Не колега в този случай лампата пак трябва да свети при липса на налягане ,но масата от датчика би трябвало да управлява оперативната верига на някое реле с норм. затворен контакт. Та на мен питането ми беше дали някой знае, по кой от двата начина работи при 166 и ако е по втория къде да го търся това реле. До колкото разбрах този мотор има защита при прегряване да гаси мотора, ако има такава защита и за налягането логично е да минава сигнала от датчика през реле, за да не се товарят контактите на датчика.
    Обясних ти го с думи, но явно на думи не вярваш
    Няма реле. Виж сам от схемата:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Добре де не се сърди. Отначало мислех ,че изказваш предположение, пък ти си го знаел със сигурност. Сърдечно благодаря . Пак ще разхвърлям таблото.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •