Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: проблем с лампата за налягане на маслото

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Добре де не се сърди. Отначало мислех ,че изказваш предположение, пък ти си го знаел със сигурност. Сърдечно благодаря . Пак ще разхвърлям таблото.
    Не се сърдя

    В пост №5 бях допуснал грешка - буксата "C" е най-лявата (коригирал съм го) и съм добавил скицата на таблото гледано отзад.
    Оправи я тази индикация, че е важна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Колега Ecotronic ,на схемата която си ми изпратил означенията D1 иD7 какво означават? Днес проверявах дали имам верига от датчика до пин 13 на черната букса на таблото , но няма. Да не би да има някъде по купето някакви букси по тази линия и при някой ремонт да е откачена или пък окислена.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Колега Ecotronic ,на схемата която си ми изпратил означенията D1 иD7 какво означават? Днес проверявах дали имам верига от датчика до пин 13 на черната букса на таблото , но няма. Да не би да има някъде по купето някакви букси по тази линия и при някой ремонт да е откачена или пък окислена.
    Означенията, започващи с "D" са на междинни букси. В твоя случай за мястото им се ориентирай по скицата:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Разгеле вече работи, круйз контрола също. Хиляди благодарности за информацията ,беше ми много полезна.

    ---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

    Оказа се прекъснат кабел между датчика и D7/първата букса ,която е при двигателя/. Въпросният кабел преминава над стартера между блока и изпускателните тръби на задния ред цилиндри. Абсурд е да го видиш или смениш освен ако не разглобиш половината кола,така че пуснах един нов и се оправиха нещата. Не ми стига акъла как ще и свалям стартера когато се наложи.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •