Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: не ми работи круиз контрола

  1. #16
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Може и само с + да работиш. Хубаво е поне и RCL-а да работи иначе всеки път ще трябва да ускоряваш до желаната скорост и тогава да пускаш темпомата с +

    ---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:39 ----------



    Ти сериозно ли така си направил с волана?
    Смешно ли ти е?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #17
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Смешно ли ти е?
    Е със сигурност боли много, обаче като си представих картинката се смях с глас, честно ти казвам.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #18

    Default

    И на мен не ми беше смешно..ходи после обяснявай какво е станало
    Лошото е че не си взех поука с волана тааа повторих с топката на скоростния лост
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #19
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Е със сигурност боли много, обаче като си представих картинката се смях с глас, честно ти казвам.
    Явно имаш доста развито образно мислене

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    И на мен не ми беше смешно..ходи после обяснявай какво е станало
    Лошото е че не си взех поука с волана тааа повторих с топката на скоростния лост
    Я, я, я разкажи?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вместо да се смеете на Илчо, вземете пример от него

    След няколко квадратни метра кожа, оставена по колата, след известно количество пролята кръв, след множество травми придобити по време на "общуването" с кораба, той продължава да кара Алфа

    Всичко това може да се определи само с двете думи:

    Истински Алфист!



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Явно имаш доста развито образно мислене



    Я, я, я разкажи?
    Някъде разказвах..отидох да помогна с един волан че приятеля твърдеше че не може да се извади.След 10 мин. извадих волана с две притворени очи,кървава тениска от носа.След два дни пък си дърпах топката,ама тази на скоростите и си направих устните като вожда на племе от Зимбабве
    Предполагам че заради почти затворените очи не видях кога изкочи топката
    После е интересното да обясняваш че,не си ял бой на светофара..
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #22
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вместо да се смеете на Илчо, вземете пример от него

    След няколко квадратни метра кожа, оставена по колата, след известно количество пролята кръв, след множество травми придобити по време на "общуването" с кораба, той продължава да кара Алфа

    Всичко това може да се определи само с двете думи:

    Истински Алфист!

    Алооу, аз тоя травматизъм - ожулени пръсти, пролята кръв, разбит нос, скъсани нерви, съкратен живот - си го имам още от алфетата от 2003-та година когат я купих. Тая кола ми кали нервите.
    След смяна на задни накладки после 3 дни ти е нервно. За инфо - кутията е отзад на дифф-а (трансаксиална кучка). Тая ми е 9-тата алфа, като в момента имам 3 бройки от марката. А вчера си продадох КРОМА-та. С една дума - МАЗОХИСТ! Може и психопат. Все по 1 дума е...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Алооу, аз тоя травматизъм - ожулени пръсти, пролята кръв, разбит нос, скъсани нерви, съкратен живот - си го имам още от алфетата от 2003-та година когат я купих. Тая кола ми кали нервите.
    След смяна на задни накладки после 3 дни ти е нервно. За инфо - кутията е отзад на дифф-а (трансаксиална кучка). Тая ми е 9-тата алфа, като в момента имам 3 бройки от марката. А вчера си продадох КРОМА-та. С една дума - МАЗОХИСТ! Може и психопат. Все по 1 дума е...
    Ти, ако си мислиш, че с таралясници от други марки е по-различно.............
    Разликата е в това, че при Алфата всичко това си струва.

    ........А и съдбата непрекъснато тества стойностните хора


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти, ако си мислиш, че с таралясници от други марки е по-различно.............
    Разликата е в това, че при Алфата всичко това си струва.

    ........А и съдбата непрекъснато тества стойностните хора

  10. #25
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти, ако си мислиш, че с таралясници от други марки е по-различно.............
    Разликата е в това, че при Алфата всичко това си струва.

    ........А и съдбата непрекъснато тества стойностните хора
    E за това те обичам толко много!

    Бе за другите марки - при Аудитата още такива ядове не съм брал. Ма това е, щот не ги карам
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Относно травмите получени при ремонти аз съм на същия хал. Занимавам се със земеделие и голяма част от времето ми минава като механик по какви ли не щеш машини, та ръцете ми вечно охлузени , нарязани и черни, както си му е реда. Този път обаче като се наложи да свалям волана на алфата ,заради air bag попрочетох и тогава започнах разглобяване. Благодарение на този форум разбрах ,че на волана има отвори с резба за скоба и така минах леко инак и аз като колегата щях доста майки на глас да споменавам. С топката за скоростния лост обаче нямах този успех. Четох във форума как се вади, но никой не беше написал, че трябва да се внимава и да се дърпа само топката БЕЗ лостчето за задната. Така, че като се измъкна топката освен, че седнах на задната седалка при мен доиде и целия капак който е около скоростния лост. Добре ,че се разминах само с изкривени скоби, защото тъкмо го бях облякъл с ново фолио /старото беше отлепено на 2-3 места/.

    ---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

    И да не забравя когато вадите топката на скоростния лост винаги го слагайте на 4та, защото иначе наистина има голяма вероятност да лепите после огледало .

  12. #27
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Относно травмите получени при ремонти аз съм на същия хал. Занимавам се със земеделие и голяма част от времето ми минава като механик по какви ли не щеш машини, та ръцете ми вечно охлузени , нарязани и черни, както си му е реда. Този път обаче като се наложи да свалям волана на алфата ,заради air bag попрочетох и тогава започнах разглобяване. Благодарение на този форум разбрах ,че на волана има отвори с резба за скоба и така минах леко инак и аз като колегата щях доста майки на глас да споменавам. С топката за скоростния лост обаче нямах този успех. Четох във форума как се вади, но никой не беше написал, че трябва да се внимава и да се дърпа само топката БЕЗ лостчето за задната. Така, че като се измъкна топката освен, че седнах на задната седалка при мен доиде и целия капак който е около скоростния лост. Добре ,че се разминах само с изкривени скоби, защото тъкмо го бях облякъл с ново фолио /старото беше отлепено на 2-3 места/.

    ---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

    И да не забравя когато вадите топката на скоростния лост винаги го слагайте на 4та, защото иначе наистина има голяма вероятност да лепите после огледало .
    Уникални мозъци сме в тоя форум! Отдавна не съм се смял така!
    Жоро, може и без скоба. Ама онова с гайката е задължително, че те цепи точно в носа.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  13. #28
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    аз пък имам странен проблем
    темпомата работи понякога ??!?!
    един път рабори друг път не

  14. #29
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Провери да не са опънати кабелите между буксата на ръчката на темпомата и буксата идваща от инсталацията При мен имаше такова отказване от време на време Освободих кабелите да не минават през всичките завойчета и да се опъват и моят такъв проблем изчезна
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #30
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Моя пък спря вчера нацяло да работи преди включваше на втори трети път къде да търся проблема?
    Алфа 166 2.4 JTD

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •