Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61

Thread: не ми работи круиз контрола

  1. #46

    Default

    Хехе тази е другата над нея не съм правил зверства ама съб и неделя я почвам.
    Ще разглобя около волана корите да видя.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Мазохист си ти мазохист.

  3. #48

    Default

    На диагностика нищо
    При тест с еку скан абсолютно всичко което трябва работи по круиза си работи.
    Обаче круиз няма.
    Обаче...задържат двете задни колела и си мисля да не би по някакъв начин да отчита че е натисната спирачката и да не го активира?
    Щото в движение като е пуснат,леко да докоснеш педала и круиза спира.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ти пък много умни ги изкара наще 166-ци,но знам ли може и това да е проблема.Иначе да като натиснеш леко спирачката и круиза са откача,ама това става посредством стоп машинката.

  5. #50

    Default

    Хехехе колко да са умни?
    Мисълта ми беше като взима инфо за скоростта,да отчита че всъщност спира тоест е натисната спирачката..де да знам
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Абе знам ли,вече нищо не е в състояние да ме учуди в тия коли.

  7. #52
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    А защо ти задържат задните колела? Ся ако кажеш, че и стоповете ти светят без да си натиснал педала и тя работата с темпомата е ясна


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #53
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question

    Всъщност EDC-то 'знае' ли, че се движиш? Демек гледахте дали има сигнал за скорост?

    И още един тъп въпрос - ако караш без светлини, работи ли?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #54

    Default

    Стоя доста време без да се кара.
    стоповете не светят без да се натиснат,даже отрязах жилата за всеки случай.
    Чакам малко да спрат да падат керемиди и дървета и излизам да разглобявам апаратите.
    Дидо,не съм пробвал без светлини.Иначе отчита скорост.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #55

    Default

    Задните колела са оправени тоест не задържат.Круиза работи без грешка.
    Явно като са задържали отчита че всъщност спира...може би
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Айй стига уа!Това на майтап,хубаво е че си решил проблема,но на мен ми е интересно как колата е разбирала че спира при положение че педала на спирачките не е бил натиснат.

  12. #57

    Default

    Не мога да ти отговоря..освен да отчита скоростта че намалява и демек все едно спираш...и така да не го пуска.Друго не ми идва на акъла
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #58
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Айй стига уа!Това на майтап,хубаво е че си решил проблема,но на мен ми е интересно как колата е разбирала че спира при положение че педала на спирачките не е бил натиснат.
    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Не мога да ти отговоря..освен да отчита скоростта че намалява и демек все едно спираш...и така да не го пуска.Друго не ми идва на акъла
    Другара ABS ви клопа на ЕКУ-то
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #59
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Не ми работи круиз контрола. При завъртане лоста в положение ON светва лампата на таблото, но системата не сработва и при скорост над 30 км.ч. Дт колега разбрах ,че лампата на таблото не бива да свети непрекъснато ,но при мен си свети докато не изключа от ръчката. Проверявах ключетата на педалите за спирачката и съединителя, те функционират. Някой има ли идея къде може да е проблема.
    не съм чел темата изцяло, някой може и да ти е казал вече но проблема ти е в датчика на педала на съединителя - смени го и ще си ок

  15. #60

    Default

    Автопилотът познат още като "круиз-контрол" и "темпомат" е за дилетанти, нямащи усещане към движението на автомобила в простанството и взаимодействието с обектите движещи се на пътното платно.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •