Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: не ми работи круиз контрола

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default не ми работи круиз контрола

    Не ми работи круиз контрола. При завъртане лоста в положение ON светва лампата на таблото, но системата не сработва и при скорост над 30 км.ч. Дт колега разбрах ,че лампата на таблото не бива да свети непрекъснато ,но при мен си свети докато не изключа от ръчката. Проверявах ключетата на педалите за спирачката и съединителя, те функционират. Някой има ли идея къде може да е проблема.

  2. #2
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Не ми работи круиз контрола. При завъртане лоста в положение ON светва лампата на таблото, но системата не сработва и при скорост над 30 км.ч. Дт колега разбрах ,че лампата на таблото не бива да свети непрекъснато ,но при мен си свети докато не изключа от ръчката. Проверявах ключетата на педалите за спирачката и съединителя, те функционират. Някой има ли идея къде може да е проблема.
    Диагностика. Според мен ти индикира, че нещо не е наред.
    Моят светва когато се задейства. И само когато е със сетната скорост и той е поел управлението на скоростта, ускорение и т.н.

    При подаване на контакт - какво прави - пали прави тест и гасне или?

    А, да - каква е колата - с кой мотор, година и от къде си?
    Може да има някой близо до теб с FES да ти пусне едно бързо четене и да видите къде е проблема.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Колата е 166 2004г. 3.2 бензин.От Ямбол съм. При даване контакт лампата си светва и после угасва , като всички други.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    а подаваш ли със + - скорост. След като набереш скорост над 30км/ч врътваш на он. След това с бутона + - подаваш каква скорост да поддържа.
    Ако само пускаш он оф няма да работи.
    Набери примерно 60км. След това подай с + и задръж докато усетиш че колата поема сама (може и да цъкаш без задържане). Пусни педала на газта и колата трябва да държи 60км сама.
    Ако и така не сработи тогава търси повреда.
    Успех.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Благодаря за съвета. Веднага ще отида да пробвам.

    ---------- Post added at 00:30 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

    Не колега.Не сработва.

  6. #6
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Моят докато е включен, лампата свети. Изгасва само като го изключа. Иначе си работи - слънце...

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Не ми работи круиз контрола. При завъртане лоста в положение ON светва лампата на таблото, но системата не сработва и при скорост над 30 км.ч. Дт колега разбрах ,че лампата на таблото не бива да свети непрекъснато ,но при мен си свети докато не изключа от ръчката. Проверявах ключетата на педалите за спирачката и съединителя, те функционират. Някой има ли идея къде може да е проблема.
    Ползвал ли си го от както си купил колата? Да не би да не е свързан(да е разкачен)?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Не ми работи круиз контрола. При завъртане лоста в положение ON светва лампата на таблото, но системата не сработва и при скорост над 30 км.ч. Дт колега разбрах ,че лампата на таблото не бива да свети непрекъснато ,но при мен си свети докато не изключа от ръчката. Проверявах ключетата на педалите за спирачката и съединителя, те функционират. Някой има ли идея къде може да е проблема.
    Най-вероятно проблема е във врътката с + и - . При твоята кола т.е. при колите след Фейслифта най-общо казано индикацията на таблото трябва да свети постоянно щом темпомата е на положение ОН. При старите модели лампата на таблото светва само когато темпомата е задействан т.е. работи. Ако седи лостчето на положение ОН лампата не свети.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Откакто съм я купил не работи. Не знам от къде да я подхващам. Някой колега да има в идея в Сливен има ли читав майстор за електрониката и диагностиката по колата ,защото в Ямбол е трудна работа. В Сливен имаше един майстор Славей, но беше преди доста години ,старата ми алфа той я лекуваше ама не знам дали още работи и къде.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Откакто съм я купил не работи. Не знам от къде да я подхващам. Някой колега да има в идея в Сливен има ли читав майстор за електрониката и диагностиката по колата ,защото в Ямбол е трудна работа. В Сливен имаше един майстор Славей, но беше преди доста години ,старата ми алфа той я лекуваше ама не знам дали още работи и къде.
    Както казва Боби, много вероятно е проблемът да идва от контактите на ръчката. В нея няма никаква електроника. Само прости механични контакти (on/off, + - и Recall). Трябва да се провери правилното действие на тези контакти и респективно връзките до ECU-то. За това не ти трябва голям спец по електроника.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Утре ще свалям волана, за да го дам да го облекат ,че е дроб и ще разгледам въпросния лост. Дано успея да намеря нещо ,че много ме е яд като не работи нещо. Там с 5 кабела ли ще да е?

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това е схемата на ръчката:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Днес правих замерване и се оказа ,че ключа +/– не работи. Разглобих го ,напръсках с конт. спрей , но сработи само позиция +. Чудя се дали само с тази активна позиция ще работи или ще трябва да разпоявам цялото ключе и да се опитвам да го оправям.Лошото е , че в момента съм без волан и седалка и няма как да пробвам.

  14. #14
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Утре ще свалям волана, за да го дам да го облекат ,че е дроб и ще разгледам въпросния лост. Дано успея да намеря нещо ,че много ме е яд като не работи нещо. Там с 5 кабела ли ще да е?
    5 са жиците, да.

    НЕ ОТВИВАЙ ДОКРАЙ ГАЙКАТА НА ВОЛАНА, като тръгнеш да го дърпаш. С цел да спре геврека, че тръгва отведнъж.

    Ако забравиш - много боли и много кръв тече!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  15. #15
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by joro1967 View Post
    Днес правих замерване и се оказа ,че ключа +/– не работи. Разглобих го ,напръсках с конт. спрей , но сработи само позиция +. Чудя се дали само с тази активна позиция ще работи или ще трябва да разпоявам цялото ключе и да се опитвам да го оправям.Лошото е , че в момента съм без волан и седалка и няма как да пробвам.
    Може и само с + да работиш. Хубаво е поне и RCL-а да работи иначе всеки път ще трябва да ускоряваш до желаната скорост и тогава да пускаш темпомата с +

    ---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:39 ----------

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    5 са жиците, да.

    НЕ ОТВИВАЙ ДОКРАЙ ГАЙКАТА НА ВОЛАНА, като тръгнеш да го дърпаш. С цел да спре геврека, че тръгва отведнъж.

    Ако забравиш - много боли и много кръв тече!
    Ти сериозно ли така си направил с волана?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •