Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с хидравлична рейка

  1. #1

    Question Проблем с хидравлична рейка

    Здравейте,колеги.За първи път пиша в форума.Имам Алфа 145 1.4т.s.16v.98'. Проблем с хид.рейка първо имах теч от маркуча за високото налягане (скобата по точно)постоянно си доливам масло.В един момент спря теча от там смених маркуча с оригинален сега ми тече от маншона на рейката и се появи тропане като завъртя волна леко в едната посока и като го върна обратно се чува като тропане това е когато е на място и при ниска скорост.Явно трябва да сменя рейката незнам подлежи на ремонт или да търся втора ръка.И въпроса ми освен Алфа146 може ли да стане от друга кола.Благодаря предварително

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by styopata79 View Post
    Здравейте,колеги.За първи път пиша в форума.Имам Алфа 145 1.4т.s.16v.98'. Проблем с хид.рейка първо имах теч от маркуча за високото налягане (скобата по точно)постоянно си доливам масло.В един момент спря теча от там смених маркуча с оригинален сега ми тече от маншона на рейката и се появи тропане като завъртя волна леко в едната посока и като го върна обратно се чува като тропане това е когато е на място и при ниска скорост.Явно трябва да сменя рейката незнам подлежи на ремонт или да търся втора ръка.И въпроса ми освен Алфа146 може ли да стане от друга кола.Благодаря предварително
    Става и ремонт и втора употреба, аз лично никога не сменям рейка щото трудът е доста, а "новата стара" рейка може пак да тече Лично за мен ремонт е по-добре. Рейката е една и съща на 145, 146, 155 и не всички GTV/Spider ..
    пп по всяка вероятност става и от Типо, Фиат Купе и Ланча Делта, ама най-добре сравняване на място
    Last edited by code; 27-03-2013 at 16:03.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не са съвсем еднакви. На 145/6 QV/ti, JTD слагат "къса" рейка. При тях и накрайниците са различни. Т.е. на моста ще стане като захват, ама може да се наложи и още неща да се сменят покрай нея.
    Боксерът пък е съвсем различен.
    Най-добре е колегата да си търси от 145/6 1,4 или 1,6 ТС.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Не са съвсем еднакви. На 145/6 QV/ti, JTD слагат "къса" рейка. При тях и накрайниците са различни. Т.е. на моста ще стане като захват, ама може да се наложи и още неща да се сменят покрай нея.
    Боксерът пък е съвсем различен.
    Най-добре е колегата да си търси от 145/6 1,4 или 1,6 ТС.
    По тоя повод ТИ-то и КуВето завиват като тролей на Руски паметник. радиусът в завой е като на КамАз
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    По тоя повод ТИ-то и КуВето завиват като тролей на Руски паметник. радиусът в завой е като на КамАз
    И жтд-то, и жтд-то!
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Има един семеринг за високо налягане и от там тече, като гледам моят семеринг може да се смени и без да се сваля рейката. Говоря за дясната част. Беше ми скъсан маншона и стержена беше ръждясал, затова си купих рейка да ми се намира, когато моята текне и междувременно я разучих
    Click image for larger version. 

Name:	DSC00472.jpg 
Views:	91 
Size:	99.2 KB 
ID:	111196
    Click image for larger version. 

Name:	DSC01589.jpg 
Views:	83 
Size:	98.5 KB 
ID:	111197
    Last edited by lordliness; 28-03-2013 at 14:54.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    като гледам моята рейка може да се смени и без да се сваля рейката.
    Click image for larger version. 

Name:	DSC00472.jpg 
Views:	91 
Size:	99.2 KB 
ID:	111196
    Click image for larger version. 

Name:	DSC01589.jpg 
Views:	83 
Size:	98.5 KB 
ID:	111197
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #8

    Default

    Моят семеринг може да се смени без да се сваля рейката
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Smile 123

    Благодаря на всички за бързия отговор.А аз се извинявам за късния отговор от мен.Между другото намерих рейка от София за цена от 70лв.Която не е свалена от колата поне е с маслото няма да има увредени семеринги и О-прастени, което пак не е гаранция.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •