Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Питания за Фиат Стило

  1. #1

    Default Питания за Фиат Стило

    Замислям се да купя едно стило на приятелката си. Искам задължително да е бензиново, без значение какъв е мотора, като предпочитам по-мощен двигател.
    Принципно съм харесал едно с навигация, за жалост не е селеспиид , но както се казва - няма пълно щастие.
    Въпросите са ми
    1. Разход на гориво при различните модификации (градски)
    2. на въпросната навигация може ли да се качи карта на БГ , има ли стило с дисплей, но без навигация, ако има как да позная разликата ?
    3. Бензиновите мотори здрави ли са ?
    4. Интересувам се и конкретно за селеспиида - какъв разход дава градско нормално каране.
    5. Кои са слабите места на този модел ?

    Всякакви мнения ще са ми от полза.
    Още една молба имам, не говорете за дизелови мотори, не ме интересуват. Само бензин.

    Темата съм копирал от фиат форума, там от вчера до момента имаше само един отговор, затова пускам същата и тук.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Това го четох преди година някъде, общо е, ама ако те интересува:
    http://automedia.investor.bg/a/0-nac...lo-fiat-stilo/
    Last edited by fred; 28-03-2013 at 20:40.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3

    Default

    Автоматик (Селеспийд) само в комбинация с 2.4 бензин.
    Има ли цветен екран, значи има и навигационна система.
    Оптималния вариант според мен е 1.8-16в 131к.с.
    Като цяло Стило май не е много сполучлив модел.....
    Точно във форума на ФИАТ има дооооооста изписано за модела - не знам къде си пуснал тема, но можеш лесно да намериш информация
    Last edited by Kuku; 28-03-2013 at 22:28.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #4
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    За съжаление с нищо не мога да помогна за бензиновият вариант, но преди две години приятел си търсеше дизелова кола, попаднахме на Стило 1.9 дизел, купувано ново в България на 80К километра.....перфектен автомобил до сега.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  5. #5

    Default

    на един приятел брат му си взе 1.3 бензин стило 2003 преди няколко дена - около 5.5-6 дава в града, което според мен е направо скандално добър разход

    не върви, ама кво от тва?

  6. #6

    Default

    1.2 80к.с.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #7

    Default

    Стилото винаги ми е харесвало визуално без да съм карал, или дори да са ме возили.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Замислям се да купя едно стило на приятелката си. Искам задължително да е бензиново, без значение какъв е мотора, като предпочитам по-мощен двигател.
    Принципно съм харесал едно с навигация, за жалост не е селеспиид , но както се казва - няма пълно щастие.
    Въпросите са ми
    1. Разход на гориво при различните модификации (градски)
    2. на въпросната навигация може ли да се качи карта на БГ , има ли стило с дисплей, но без навигация, ако има как да позная разликата ?
    3. Бензиновите мотори здрави ли са ?
    4. Интересувам се и конкретно за селеспиида - какъв разход дава градско нормално каране.
    5. Кои са слабите места на този модел ?

    Всякакви мнения ще са ми от полза.
    Още една молба имам, не говорете за дизелови мотори, не ме интересуват. Само бензин.

    Темата съм копирал от фиат форума, там от вчера до момента имаше само един отговор, затова пускам същата и тук.
    Само бягай на далеч от 1.6,тва е най проблемния Фиат който се е раждал на тази земя.Най-добре вземи 1.8 върви добре,сравнително здраво е 2.4 харчи много в града,около 13-14 знам аз от достоверни източници,Селето е шибано за правене/с новия кривия робот е тази кола/,няма място ,не е толкова лесно като при 147/156
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    Подкрепям колегата Mury относно 1.6 мотора. Имах Стило точно този вариянт и е адско много проблемен.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  10. #10
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    http://catalog.auto.ru/catalog/cars/fiat/stilo/#stilo

    ето тука ги има всички модификации . Двигатели , разход и т.н.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  11. #11

    Default

    Дали върви, или не, това не ме грее много много. Няма аз да го карам. Въпросът е повече до това кое е най-здраво - от бензиновите. Чувам, че 1.8 е с вариатор бил 133 коня. Задължителен бензин и задължително с 5 врати. Това търся в общи линии, но, май май ще се оглеждам за по малък мотор... Днес гледах един селеспиид, ама беше многооо изтормозен, пък за 5к пари..
    На мен също стилото на визия адски ми допада, направо си ми харесва много да си призная. Имам един познат със стило абарт - 170 коня е май. Много готино, но това много харчи. Казаха ми и да търся евро 3 мотор, защото газовите на евро 4 били по 1000 пари

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Дали върви, или не, това не ме грее много много. Няма аз да го карам. Въпросът е повече до това кое е най-здраво - от бензиновите. Чувам, че 1.8 е с вариатор бил 133 коня. Задължителен бензин и задължително с 5 врати. Това търся в общи линии, но, май май ще се оглеждам за по малък мотор... Днес гледах един селеспиид, ама беше многооо изтормозен, пък за 5к пари..
    На мен също стилото на визия адски ми допада, направо си ми харесва много да си призная. Имам един познат със стило абарт - 170 коня е май. Много готино, но това много харчи. Казаха ми и да търся евро 3 мотор, защото газовите на евро 4 били по 1000 пари
    Че те всички селета са 2.4 и са Абарт,независимо с колко врати са и харчат много.Щом искаш по малък мотор,насочи се към 1.2 16 в,хубав и здрав Файър мотор.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Че те всички селета са 2.4 и са Абарт,независимо с колко врати са и харчат много.Щом искаш по малък мотор,насочи се към 1.2 16 в,хубав и здрав Файър мотор.
    Това на моя познат не е селеспиид. Това, което гледах беше селеспиид, но не обърнах внимание какъв мотор е. Толкова бързо избягах от него....

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  14. #14
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Aко намериш някое родено по ВИН 2005г. става, иначе тия дараци от 2001 и 2002ра - директно ги пропускай.
    От бензиновите мотори - или 1.4 или 1.8

  15. #15

    Default не карай колата си като чужда булка

    Здравейте , сефте отговарям на форум теми . Мойто стило е дизел но и преди имах такава ( форд орион ) , така че вече нямам предубеждения за горивото ( щото почнах от москвич 408 ) . Успяхме с жена ми да намерим що годе запазено - откъм окачване и двигател - стило 115 кс . Тя го хареса на външен вид , а аз огледах "червата" му , поне доколкото можах . Доволни сме . Само сега когато ще слагам летните гуми имам въпрос - Чувам скрибуцане при спиране от предно дясно колело , та някой имал ли е подобно събитие и ако може лека подсказка дали са накладки или дисковете , иначе не запъва при еъртене с ръка ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •