Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 125

Thread: вентилатор парно

  1. #106
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Cпоред теб мога ли да меря нещо по тази платка Аз така или иначе ще търся съдействие от токаджия Днес го закачих така изваден и го почукнах но не тръгна Трябва ли да качвам още снимки
    Стига да са здрави намотките, има голяма вероятност повредата да е отстранима.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #107
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    То по принцип всичко се ремонтира но дали е целесъобразно Ако се окаже интеграл направо друг мотор Същият е запоен на около петдесет крачета и залят с гума тая червената Другите чаркалаци са малко но като го попремерим ще мисля
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #108
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Звъннах по телефона на приятел с когото разпиляхме предният вентилатор да премерим и този Той ми припомни че под платката има едни големи транзистори които горели по необясними причини Та утре ще се видим на кафе и ще го огледаме Притеснява ме тази платка че хем занитена хем запоена
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #109
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Всеки транзистор най-често дефектира основно по 2 начина.

    1 - Прекъсва.
    2 - Пробива.

    В първия случай товарът който захранва транзисторът (в конкретния случай - статорна намотка) просто остава без захранване и с това историята приключва.

    По-неприятен е вторият вариант, защото при него цялото захранващо напрежение пада върху намотката и тя се изпича.

    В първия случай ремонтът се състои в смяната на транзистор(и).

    Във втория случай обикновено ремонтът на мотора не си струва.

    Затова и по-напред казах, че ако не е имало миризми и пушеци, има и вероятност моторът да се възстанови.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #110
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колата е сглобена и всичко работи Пълна изгъзица Вентилатора е здрав Направих суха тренировка с ваденето му Почистил съм грешно реле при ревизията Първото от дясна страна по посока на движението а по било първото от другата страна Когато мерихме вентилатора разглобен се оказа че при изключена букса на захранващите кабели има 12в но като включим буксата на вентилатора те падат на 4 5в Това ме е заблудило защото аз мерих при изключена букса Извадих всички релета почистих ги и сега всичко си е както трябва Сърдечни благодарности ЕКО и се извинявам че разбутах толкова темата заради една елементарна моя грешка
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #111
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Важното е, че си стигнал до истината

    Поуката е че при съмнения за лоши ел. връзки напреженията трябва винаги да се мерят под товар (при реални условия - с включен консуматор). В противен случай може да се получи, това за което говориш - без товар напрежение има, с товар - няма никой или напрежението кляка значително.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #112
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Пак проблем От два дни поредица от работещ и неработещ вентилатор Вадих релета бушони местих им местата когато не върти но няма промяна Гнездата видимо са добре Обръщах гледах пръсках с ВД но без резултат Акумулатора ми е стар но досега цяла зима паля от собствен ток Чудя се къде умаля този ток Не съм мерил напрежението на вентилатора но предполагам че случаят е като предният
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #113
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Пак проблем От два дни поредица от работещ и неработещ вентилатор Вадих релета бушони местих им местата когато не върти но няма промяна Гнездата видимо са добре Обръщах гледах пръсках с ВД но без резултат Акумулатора ми е стар но досега цяла зима паля от собствен ток Чудя се къде умаля този ток Не съм мерил напрежението на вентилатора но предполагам че случаят е като предният
    Премери пак напреженията на буксата на мотора, когато трябва да върти пък не върти (без да откачаш буксата). Ако пак измериш значително по-ниско от 12V там, ще търсим причината, която все някъде я има. Ако обаче там напреженията са ОК, се връщаме на варианта с проблем в самия мотор. Я студена спойка, я калпав електролитен кондензатор, или нещо друго.

    Със сигурност проблемът ти не е в калпав акумулатор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #114
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Аз и друг път съм писал,и понеже е по темата,може да няма общо с проблема на колегата,но е добре да се знае.От личен опит до сега на няколко 166 ци ми се е случвало да се оплакват клиенти от този проблем с перката,и на всички е било едно и също,а именно стопява се буксата ,която се намира на края на кабела,които излиза от перката,аз съм го рязал и слагал устърклеми ма може да се намери и по културно решение.Та моя съвет е при подобен проблем,да се започне търсенето от тази букса.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #115
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Буксата изглежда добре сега ще кача снимки да покажа какво установих днес
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #116
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default





    Това зеленото гнездо имаше бушон който незнам колко амперов е защото беше с прегоряла пластмаса иначе беше здрав Буксата му е доста зле и се насочвам към вероятен проблем А иначе преди ревизирах големите бушони отстрани които са 30амперови А и премерих напрежението на вентилатора Няма никой и при включена и при изключена букса Управлението не го мерих Засега се насочвам към подмяна на тази обувка за бушона но ще трябва да поразхвърля малко за да поизлязат кабели

    ---------- Post added at 16:28 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

    Направи някакъв малък ужас с тези снимки Този 10а бушон го сложих за пробата Там незнам какъв е
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #117
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    30А е бушона колега, и при мен беше преди подобно положението само че ми стопяваше бушона и спираше да работи.
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  13. #118

    Default

    При мен също имаше такъв проблем и се оказа нагорели пластини на гнездото на бушона. Майстора ми каза следващия път когато се поява при него с този проблем, да си нося ново гнездо.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #119
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Там, където си снимал, проследи целево веригата по която моторът на вентилатора се захранва с +12V. А тя е:

    +12V >> бушон (30 амперов) >> извод 87 на релето >> извод 30 на релето >> буксата на мотора - пин "E".

    Релето трябва да е включено, когато колата е на контакт.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #120
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ще сменя гнездото защото е нагоряло Значи това е 30а бушон Аз преглеждах тези отстрани големите Кабелите под гнездото също са спечени в края си Ще бръкна по надълбоко да оправя работата както трябва Да се надявам че ще дойде краят на личната сага вентилатор Благодаря за съдействието и най много на колегата ЕКО Надявам се във времето в тази тема да се намесвам само за съдействие
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •