Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем на газ и на бензин

  1. #1
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default Проблем на газ и на бензин

    Пичове много се чудех къде да я пусна темата, май тука трябваше . Значи колата си вървеше нормално на бензин и не включваше на газ. В смисъл, че беше настроена на 30 градуса а включваше когато си поиска - 50 70 80 градуса. Баща ми я закара на газаджия, че бях на работа и той му казал, че е от клемите на акумулатора и затва записвало грешка в компа на ГИ-то и измил акумулатора. Днес като я пробвах - пак не включва на газ когато трябва и не върви нормално нито на газ нито на бензин. От 2000 до 2500 няма никаква мощност, сякаш прекъсва и след това се изтрелва. При студен и загрял двигател едно и също. Къде да го търся проблема?
    Забравих да спомена когато беше на газ тресеше, а сега не.
    Ги-то е AutoGas Italia.

    145 1.6ts 16v 97г.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При настроени 30 градуса, за да обръща когато си иска, твърде вероятно е причината да е в температурния датчик на изпарителя.
    Относно липсата на мощност и на бензин, провери си дебитомера. Може да се касае само до почистване.
    Ако решиш да го чистиш, прочети теми по въпроса, за да не го съсипеш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    И аз си мисля дебитомер обаче това става след интервенцията на газаджията. Викам да не са бутнали нещо без да искат ама гледам кабели сичко ок. Може да е съвпадение незнам но преди това на бензин всичко беше ок.

    145 1.6ts 16v 97г.

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Оправете и настройките на тая кола. Покарай един дан на бензин, изчистете грешките и тогава колегите да гледат в какви времена на бензин работи колата. Като я направят на газ БЕНЗИНОВИТЕ трябва да са същите.
    За температурата на обръщане отговаря датчика на изпарителя /както ти казаха вече/. За да си прави каквото иска значи или не показва еднакви данни или имаш проблем с количеството и циркулацията на антифриза.
    Другото ти го казах на ЛС.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Мерси колеги утре ще я мъчим.
    EDIT: Разплете се случая robygas беше прав! Просто "помагачите" на майстора са объркали настройките. Вече всичко е тип топ.
    Last edited by roshaf; 25-02-2013 at 16:16.

    145 1.6ts 16v 97г.

  6. #6
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Ново развитие по темата. За още нещо робигас беше прав - нарушена циркулация на антифриз. Затова не минава на газ когато трябва. Като отворих казанчето вътре сухо. Сега ще се търси теча.. :X

    145 1.6ts 16v 97г.

  7. #7

    Default

    Може да няма теч,може "помагачите" на майстора да не са долели след като са завършили монтажа.При рязането на маркучите на парното изтича известно количество антифриз.

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by roshaf View Post
    Ново развитие по темата. За още нещо робигас беше прав - нарушена циркулация на антифриз. Затова не минава на газ когато трябва. Като отворих казанчето вътре сухо. Сега ще се търси теча.. :X
    При мен беше същото обръща когато си иска и то все около 70°С заради течащо радиаторче на парното, след смяната му всичко се успа и антифриз не доливам вече над 1г. Е и големият радиатор ми е нов

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9

    Default

    На твоое място първо бих долял.Ако пак започне да намалява тогава сигурно има теч.Освен ако......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •