Results 1 to 8 of 8

Thread: ще има ли разлика

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default ще има ли разлика

    Здравейте колеги ,имам един въпрос на които не намерих отговор във темите,та питането ми е следното:карам Алфа 146 1.4 боксер с обикновенна газова,но наскоро колеги ми зададоха въпроса защо смесителя ми е монтиран веднага след въздушният филтър а не на входа на дроселовата клапа?Аз не можах да им отговоря ! Та питането ми е ще има ли някаква разлика ако преместя въпросният смесител и го монтирам непосредственно преди дросела,в момента е на около 50-55 см.,от нея!Благодаря предварително!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    за разлика незнам но на едно приятелче беше монтиран както при теб и се му се сцепваше маркуча от филтъра до колекторите незнам дали при теб е така

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Няма сцепено,но все повече започвам да си мисля ,че е грешно,и започвам да влизам в едни големи размисли и "страсти"!!!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Няма сцепено,но все повече започвам да си мисля ,че е грешно,и започвам да влизам в едни големи размисли и "страсти"!!!
    Колегата имаше предвид, че когато е на дросела, вероятността от детонации е по-малка
    Моя съвет е да се сложи на дросела
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  5. #5
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Колегата имаше предвид, че когато е на дросела, вероятността от детонации е по-малка
    Моя съвет е да се сложи на дросела
    Точно така имахме проблем с кихалката и се маркуча го отнасяше.Така че смело премести смесителя и не се притесняваи

  6. #6
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Утре ще го преместя и ще пиша каква е разликата ако въобще има такава,в смисъл във вървене и ускорение,щото според мен колкото и да нее 55 см,все оказват някакво влияние,а и между смесителя и дросела има един маркуч с един щуцер в единият краи-забит във въпросният маркуч,а другият край отива в гърловината за наливането на маслото,-е и тази вече смесена газ не влиза ли и в този маркуч,през щуцера,ако не греша това е за маслените пари или нещо такова!Така че според мен ще има някаква разлика,а !?!?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •