Results 1 to 8 of 8

Thread: ще има ли разлика

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default ще има ли разлика

    Здравейте колеги ,имам един въпрос на които не намерих отговор във темите,та питането ми е следното:карам Алфа 146 1.4 боксер с обикновенна газова,но наскоро колеги ми зададоха въпроса защо смесителя ми е монтиран веднага след въздушният филтър а не на входа на дроселовата клапа?Аз не можах да им отговоря ! Та питането ми е ще има ли някаква разлика ако преместя въпросният смесител и го монтирам непосредственно преди дросела,в момента е на около 50-55 см.,от нея!Благодаря предварително!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    за разлика незнам но на едно приятелче беше монтиран както при теб и се му се сцепваше маркуча от филтъра до колекторите незнам дали при теб е така

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Няма сцепено,но все повече започвам да си мисля ,че е грешно,и започвам да влизам в едни големи размисли и "страсти"!!!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Няма сцепено,но все повече започвам да си мисля ,че е грешно,и започвам да влизам в едни големи размисли и "страсти"!!!
    Колегата имаше предвид, че когато е на дросела, вероятността от детонации е по-малка
    Моя съвет е да се сложи на дросела
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  5. #5
    Запален алфист Lupo Nero's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Видин
    Age
    42
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Колегата имаше предвид, че когато е на дросела, вероятността от детонации е по-малка
    Моя съвет е да се сложи на дросела
    Точно така имахме проблем с кихалката и се маркуча го отнасяше.Така че смело премести смесителя и не се притесняваи

  6. #6
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Утре ще го преместя и ще пиша каква е разликата ако въобще има такава,в смисъл във вървене и ускорение,щото според мен колкото и да нее 55 см,все оказват някакво влияние,а и между смесителя и дросела има един маркуч с един щуцер в единият краи-забит във въпросният маркуч,а другият край отива в гърловината за наливането на маслото,-е и тази вече смесена газ не влиза ли и в този маркуч,през щуцера,ако не греша това е за маслените пари или нещо такова!Така че според мен ще има някаква разлика,а !?!?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  7. #7
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Да отговоря на темата.Та значи вчера си играх почти цял ден,и преместих въпросният смесител,почистих наново всички маркучи от майонезата(конденз+маслени пари),преправих маркучите,и о чудо-колата започна да пали веднага,започна да реагира светкавично при подаване на газ,живна в пъти във всички диапазони на оборотомера,върнах кранчето на газта с оборот и половина,ускорението се подобри осезаемо!Като се замисля че колата съм я карал така почти 5 г.,направо ми прилошава,как да ида на майстор газаджия вече,а на този му имах голямо доверие,сега си отговарям на въпроса защи разхода не искаше да падне под16-18 на100 градско,и защо "майстора"все не успяваше да я настрои тая газ.Благодаря на всички още веднъж.А щях да забровя не ходете при Мариян газаджията от Плевен-това е майстора който слага така смесителите че постоянно да си мислиш че боксера е пресякъл маслото
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Не може да ти се отрече, че имаш усет към "майсторите".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •