Results 1 to 11 of 11

Thread: Колата гасне при натискане на съединителя

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default Колата гасне при натискане на съединителя

    Здравейте колеги,

    В началото на годината си взех Алфа 145 1.4 TS 2000год. и като цяло съм много доволен от нея засега, да чукна на дърво!

    Проблемът обаче е следния (освен че съм пълен и абсолютен новак): като запаля колата и още е студена, стават няколко неща:
    1. Оборотите играят между 500 и 1000 и при покачването им колата се разтриса.
    2. Като натисна газта, докато е студена още, има известно забавяне преди да се покачат оборотите (примерно около секунда), като при по-високите обороти (след като вече се е "отлепила" стрелката) няма такова нещо, там мигновено се усеща ефект.
    3. След като я чакам около 10на минути да загрее уж, тръгвам и отначало като карам, като натисна съединителя да кача на горна предавка (същото е и при спиране), колата гасне (волана става твърд, светват червените лампички за акумулатора и маслото). След което като пусна съединителя, колата тръгва, все едно си е запалила сама. И след известно време каране, проблемът изчезва. Предполагам след като е позагряла. (Поправете ме ако греша, но мисля че така се тръгва на скорост когато не можеш да запалиш? ) Също така- може ли да му стане нещо на двигателя или друга част от често такова палене?

    Четох във форума, че може да е от некачествено слагане на ангренажния ремък, и наистина като се замисля, проблема се появи сравнително скоро, след смяната на консумативите. Майсторът пък каза, че е изгорял автоматичния смукач.

    Някакви предположения да имате?

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_aleksandrov View Post
    Здравейте колеги,

    В началото на годината си взех Алфа 145 1.4 TS 2000год. и като цяло съм много доволен от нея засега, да чукна на дърво!

    Проблемът обаче е следния (освен че съм пълен и абсолютен новак): като запаля колата и още е студена, стават няколко неща:
    1. Оборотите играят между 500 и 1000 и при покачването им колата се разтриса.
    2. Като натисна газта, докато е студена още, има известно забавяне преди да се покачат оборотите (примерно около секунда), като при по-високите обороти (след като вече се е "отлепила" стрелката) няма такова нещо, там мигновено се усеща ефект.
    3. След като я чакам около 10на минути да загрее уж, тръгвам и отначало като карам, като натисна съединителя да кача на горна предавка (същото е и при спиране), колата гасне (волана става твърд, светват червените лампички за акумулатора и маслото). След което като пусна съединителя, колата тръгва, все едно си е запалила сама. И след известно време каране, проблемът изчезва. Предполагам след като е позагряла. (Поправете ме ако греша, но мисля че така се тръгва на скорост когато не можеш да запалиш? ) Също така- може ли да му стане нещо на двигателя или друга част от често такова палене?

    Четох във форума, че може да е от некачествено слагане на ангренажния ремък, и наистина като се замисля, проблема се появи сравнително скоро, след смяната на консумативите. Майсторът пък каза, че е изгорял автоматичния смукач.

    Някакви предположения да имате?
    Тоя е майстор на Голф -1!
    Бягай при някой , който разбира от ТС.
    Аз съм трисеитройкаджия и не разбирам много от ТС, но ти гарантирам, че такова животно като автоматичен смукач няма още от моята 33-ка!
    Тоя "майстор " е за и нещо друго
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_aleksandrov View Post
    Здравейте колеги,

    ...Майсторът пък каза, че е изгорял автоматичния смукач.

    Някакви предположения да имате?
    Ако наистина е казал такова нещо, можеш да се върнеш при него само за да му теглиш една @#$!?. И, подобни признаци може да има при неправилно зацепване на ангренажния ремък (изместване с един или повече зъби), но това може да го установи специалист (разбирай човек, който е ремонтирал Алфа), и ще струва все-пак някакви пари. Мисля, че трябва да се направи диагностика, за да се види как са датчиците и дали не дава някакви грешки ЕКУ-то, и тогава да се правят изводи. Понеже не си написал откъде си, порови из форума за отзиви за сервизите, които са ти близко. И ... щом не си изкривил клапаните, значи не е толкова тежко положението. Ако ти е любопитно, в YouTube има филмчета как се сменя ремък на TS мотора, и др. - с цел обща представа, има и снимки из интернета и т.н ...
    Пожелавам ти успех и безаварийни километри!

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Да, забравил съм да напиша, в София съм в момента, и тъй като колата я взех от Темпо Сервиз, мисля там да я карам на диагностика ако ми се освободи малко време.

    Благодаря за отговорите и пожеланията Подобно и на вас!

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    По-добре я откарай в някой от форумните сервизи.
    Тия сиги видял.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_aleksandrov View Post
    Да, забравил съм да напиша, в София съм в момента, и тъй като колата я взех от Темпо Сервиз, мисля там да я карам на диагностика ако ми се освободи малко време.

    Благодаря за отговорите и пожеланията Подобно и на вас!
    Темпо сервиза беше под моста на 4-ти километър, ако не се лъжа. Там редовно вкарват италиански коли, и преди се казваше Италсервиз. Бил съм там, но за да си купя масло, не посмях да оставям колата там за каквото и да било. Лични впечатления нямам, но във форума има негативни мнения за него - можеш да потърсиш и да се поинтересуваш. Все-пак решението си е твое. Колегата mordohy дава вярна насока!

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Не на 4ти километър, на кръстовището на Самоковско шосе и Околовръстното. Там мисля, че беше и Ванто Трейд. Освен ако аз не бъркам имената нещо де.. Иначе във форума за тях четох противоречиви мнения, предимно добри.

    пп: Сетих се още нещо, което ме озадачи и не знам дали е нормално: Когато колата тръгне да гасне (не само в гореописаната ситуация, ами попринцип)- гасне от раз, няма да се мъчи, да се ядосва, да "подрусва"- като гръмната. Това нормално ли е?
    Last edited by vesko_aleksandrov; 01-04-2013 at 02:54.

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_aleksandrov View Post

    пп: Сетих се още нещо, което ме озадачи и не знам дали е нормално: Когато колата тръгне да гасне (не само в гореописаната ситуация, ами попринцип)- гасне от раз, няма да се мъчи, да се ядосва, да "подрусва"- като гръмната. Това нормално ли е?
    Това поне ти е нормално.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    На мен нещата ми намерисват на дебитомер. Във всеки случай, някой кадърен трябва да и направи диагностика и да се види какво ще покаже.

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=67
    Ето виж тук, харесай си някой сервиз и отиди да ти я погледнат
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  10. #10
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Понеже чета това и онова по тая тема - аз съм виновника за тая кола. Аз съм човека, който спазари колата и аз си купувам алфите само от Темпо - Пламен и Ростислав.

    Колата беше в брилянтно състояние. Без НИКАКВИ проблеми. Вървеше като обезумяла. На 47 000 км. (с оригиналните ремъци, на които не им беше фирясал даже надписа). Машината е уникална. Като нова. Всичко по нея е перфектно. Или поне беше докато "майстора" не и смени ремъците слагайки белези с бял маркер.

    Сега вече не лумка. Не гасне. Има тъпчене над 4000 оборота. Грешката беше в ламбда акутатор и ламбда сонда. Прочетох я с 2 адаптора и 2 софта.
    Венци и пичовете от Вентура я поемат скоро.

    Веси, нема се пуашиш. Мойте са доста в подписа. Ако и се плашех досега да съм си теглил патрона
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #11
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    НЕма страшно, щом има брАшно!
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •