Results 1 to 5 of 5

Thread: Съвет относно покупка на Алфа-GT

  1. #1

    Default Съвет относно покупка на Алфа-GT

    Здравейте,колеги обмислям покупка на Алфа-GT.По принцип съм фен на бензиновите мотори.Интересуват ме плюсовете и минусите на този автомобил,цена на подръжката,колко би ми струвало първоначалното обслужване на автомобила и др.по специфични въпроси относно този модел.Кои са най-често срещаните дефекти.Питането ми е относно бензиновите мотори: 1.8 и 2.0,но ще бъда благодарен да получа и отговори за сполучливи дизелови мотори.Харесва ми доста визията и излъчването на този модел.Колеги ще очаквам с нетърпение вашите отговори и препоръки на какво да обърна внимание при покупката на такъв автомобил.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Иво Маринов View Post
    Здравейте,колеги обмислям покупка на Алфа-GT.По принцип съм фен на бензиновите мотори.Интересуват ме плюсовете и минусите на този автомобил,цена на подръжката,колко би ми струвало първоначалното обслужване на автомобила и др.по специфични въпроси относно този модел.Кои са най-често срещаните дефекти.Питането ми е относно бензиновите мотори: 1.8 и 2.0,но ще бъда благодарен да получа и отговори за сполучливи дизелови мотори.Харесва ми доста визията и излъчването на този модел.Колеги ще очаквам с нетърпение вашите отговори и препоръки на какво да обърна внимание при покупката на такъв автомобил.
    Единствените смислени мотори на тази кола са 1,8 на газ и 1,9JTD. Останалите горят здраво, не са подходящи за АГУ и на всичко отгоре JTS са проблемни. Колата е 147 с други ламарини, в този ред на мисли недостатък е кекавото, но сравнително евтино окачване и за друго може да четеш в темите за 147. Вътре е доста просторно за двувратка и като цяло моделът на мен мн ми харесва. Поддръжката не е нищо особено, ако си мераклия скачай

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Според мен 3.2 V6 на газ е далаверата... Далече от скрапа и JTS...

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Тук има мноого за JTS-a http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67461
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Все ми се струва, че малко се преувеличават проблемите на JTS-a.


    За мен когато се купува кола с две врати с визията на ГТ, то тя трябва да бъде 200+ коне.

    Имах удоволствието да покарам една 3.2 и си остана спомен.
    Но този двигател си бие голям разход за гориво.

    Всичко останало е компромис.

    Мисля, че окачването е евтино, но само ако правиш компромис с частите.

    Красива е много, има една във форума синя, 1.8 е и е доста красива, предполагам и добре гледана. Ако още се продава де.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •