Results 1 to 8 of 8

Thread: Охладител на двигателното масло

  1. #1
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default Охладител на двигателното масло

    Привет на всички!

    Имам един въпрос отностно охладителя на двигателното масло при "Аlfa" 156. Дали е възможно през охладителя водата(охлаждаща течност) да применава в маслото? Имам усещането , че ми се пресича маслото. Последния път като сменях маслото излизаше много пара от него.
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  2. #2

    Default

    възможно е да ... има тема в раздел 166 потърси там
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3

    Default Venci_0012

    може да но виж раздел 166 както каза колегата

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Този мотор не е ли с маслен радиатор?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Водата "сбозява" маслото, не се ориентирай по парата

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Водата е около 1 бар а маслото стига до 4-6 бара така че ако има проблем с пропуск в радиатора за масло определено ще имаш и масло във водата
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Водата е около 1 бар а маслото стига до 4-6 бара така че ако има проблем с пропуск в радиатора за масло определено ще имаш и масло във водата
    И аз това си мислех, колега. Антифриза си е ок.



    Колата я имам от една година, ката последните 6 месеца не съм я карал. Спрях я от движение в началото на ноември. Не ми се караше през зимата , а и исках да я постегна малко. Като я купувах ми се стори ,че е без ръжда, но после се оказа .....да си и.е майката. Когато я карах колата през пролетта и лятото на миналата година винаги проверявах маслото и водата по 3-4 пъти в седмицата.Маслото не ми е направило впечетление да е пресякано. Водата ми намаляваше от максимума до минимума за една седмица. Това са има-няма 200 милилитра вода. Знае,че имам малък теч от капака на термостата и от водния радиaтор и бях решил да доливам охлаждаща течност ,докато реша проблема с теча. От ноември до март препалвах веднъж седмично колата за по 10-15 минути. Миналия месец реших да сменя маслото и то беше станало като боза. Два пъти промивах мотора със свежо масло. Ако имам издухана гарнитура просто нямам представа как е станало, защо никога не съм прегрявал мотора. Допускам,че може да съм я купил колата така.
    Last edited by VooDoo-37; 04-04-2013 at 23:52.
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако се съмняваш, че има пробив в масления охладител, можеш да го шунтираш, като разкачиш двете тръби на охладителната система и ги свържеш с парче тръба. Няма да стане кой знае какво ако я покараш така и да следиш дали ще продължава да се бози маслото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •