Results 1 to 10 of 10

Thread: Вие лагер, ама кой?

  1. #1
    Младши алфист bgs's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Добрич
    Age
    40
    Posts
    6

    Default Вие лагер, ама кой?

    Здравейте колеги, горд собственик съм на една красавица вече втора година. Досега не ми е създавала главоболия по-големи от очакваните, но в последните няколко месеца си прояви характера. За последната година смених вече 6 лагера (4 предни и 2 задни), като последния път, т.е. днес печелившите бяха двата десни.
    Проблема накратко е следния: силно виене след 40 km/h, което аз чувам вдясно. При по-рязък десен завой или с висока скоро шума спира напълно, обаче след като изправя се завръща със завидно свежи сили. Виенете зависи единствено от скоростта, не се влия нито от предавка, нито дали подавам газ или не. Качихме я на стенд с вече бившия ми "майстор" и той реши, че е лагер на диференциал и ме прати по живо по здраво да си търся скоростна кутия. Новия "майстор" пък посочи някакъв лагер до двигателя, който е сигурен, че не е от диференциала.
    Пропуснах: забелязох, че от няколко дена колата влече стабилно няляво...може би няма нищо общо с виенето, ама да си похваля и това
    Някой има ли смели предположения или поне майстор в региона, който няма да хвърля зарове и да сочи лагери наслука...

  2. #2

    Default

    над 40 км звука е като все едно си в тролей,на 70-80 има вибрация в купето ако е заминала циментацията и са с епоразместили съчмите,при голяма скорост може да се балансира както са перките на извънбордовите двигатели при въртене ,от където си го чуваш от там вие това са глупости дето от където го чуваш било срещу положната страна,провери си я сам,клекни до колата хвани колелото и го сецни към тебе рязко ако подаде и се чуе едно пукане лагер е,влече стабилно на ляво може да е от по-мека гума виж си налягането в гумите,от крива джанта и от паднал баланс на джантата първо тия неща.

  3. #3
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    В региона, принципно в Горна Оряховица има колега - oem му е ника, има сервиз, май Варна ти е по-близо- виж за форумните сервизи, виж в раздел Общтехнически на форума ни.
    Last edited by fred; 06-04-2013 at 12:43.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #4
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Пробвай и друго. Аз като я взех моята на 1-вото лято смених 2та задни лагер главини по 120лв, бройката. и пак имаше подобно нещо, но по малко, оказаха се гумите, понеже задницата е с такава стойка /\, бяха се износили отвътре. Завърти ги и виж, как е шума. Иначе и предни лагери съм сменял, даже десния 2 пъти. Втория беше лятото.
    Last edited by Jorkkoo; 06-04-2013 at 00:32.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  5. #5
    Младши алфист bgs's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Добрич
    Age
    40
    Posts
    6

    Default

    Благодаря колеги,
    утре ще пробвам един сервиз в тук в Добрич който ми препоръчаха, ако и там извадят кристалната топка ще почна наред из Варна.
    За гумите и аз се съмнявах малко, но преди да сменя лагерите я пробвахме без джанти, звука си беше същия.
    Утре ако има свежа и достоверна информация ще споделя.

  6. #6
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Карай колата във Варна при Иво от форума. Сервиза му е до училище Елин Пелин. Има тема в платените обяви виж картата. Успех ! Доста ГТВ-та от форума се гледат там. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72699
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  7. #7
    Младши алфист bgs's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Добрич
    Age
    40
    Posts
    6

    Default

    Блгодарско Jorkoo, все пак по чудо изскочи един алфист монтьор в Добрич
    Качи се в колата и веднага рече "Това е лагер 1050%, и то ляв...". Тук вече ме шашна... Явно все пак има нещо вярно в "лагера отсреща на шума" или невероятния карък да съм си загубил двата предни лагера последователно...
    В петък ще го смени и дай Боже ще се похваля с тишина в купето )
    П.П. Влаченето наляво се оправи от самосебе си...това ме тревожи повече сега
    А относно сервизо на Иво, ще го посетя след това профилактично.

  8. #8
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by bgs View Post
    Блгодарско Jorkoo, все пак по чудо изскочи един алфист монтьор в Добрич
    Качи се в колата и веднага рече "Това е лагер 1050%, и то ляв...". Тук вече ме шашна... Явно все пак има нещо вярно в "лагера отсреща на шума" или невероятния карък да съм си загубил двата предни лагера последователно...
    В петък ще го смени и дай Боже ще се похваля с тишина в купето )
    П.П. Влаченето наляво се оправи от самосебе си...това ме тревожи повече сега
    А относно сервизо на Иво, ще го посетя след това профилактично.
    Колега, ако на десен завой лагера спира да вие значи е десен!
    Дали е преден или заден е най добре да се проверят физически а не "на ухо"
    Вдигаш всяко едно от колелата с крик ( ако нямаш подемник ), завърташ колелото с едната ръка а с другата държиш амортисьора. При колелото с "виещия"лагер ще се осеща лека вибрация в амортисьора.
    Успех с ремонтите

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #9
    Младши алфист bgs's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Добрич
    Age
    40
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Колега, ако на десен завой лагера спира да вие значи е десен!
    Колега и аз така си мислех, и досега винаги е било така, но този път се оказа баш левия (преден). Вече я оправиха, сега мога и да подремвам докато карам
    Благодарско на всички за съветите

  10. #10
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by bgs View Post
    Колега и аз така си мислех, и досега винаги е било така, но този път се оказа баш левия (преден). Вече я оправиха, сега мога и да подремвам докато карам
    Благодарско на всички за съветите

    Тая твоята кола върви срещу законите на физиката

    Важното е че сте я оправили

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •