Results 1 to 14 of 14

Thread: За какво е този кабел?

  1. #1

    Default За какво е този кабел?

    Здравейте, колеги

    Случайно видях, че от вътрешната страна на предно ляво колело стърчи букса, от която трябва да излиза кабел, но такъв липсва (вж снимките). При откачане на буксата ясно се вижда, че е имало кабел, но е прекъснат. На дясното колело излиза кабел от буксата. За какво е този кабел?

    Скоро майстор ми сменя лагер главина и имаше одисея с ABS-а, да не би това е да е кабела към датчика на ABS-a? Ако да - ABS имам и не ми свети нищо по таблото, защо?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_000056.jpg   WP_000057.jpg  
    Alfa Romeo 156, 1.6 TS '99


  2. #2
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Този кабел е за накладките, да ти показва, когато са прекомерно износени.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  3. #3
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    По същата логика,би трябвало да има кабел и за хидрвличната течност,и за маслото в скоростната,или пък за дебелината на дисковетеЗащо не и за нивото на пепелника?!!.По добре сам хвърляй по едно око!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #4
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Wink

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    По същата логика,би трябвало да има кабел и за хидрвличната течност,и за маслото в скоростната,или пък за дебелината на дисковетеЗащо не и за нивото на пепелника?!!.По добре сам хвърляй по едно око!
    Колега нещо не ти разбрах отговора.Когато накладката се износи до определено ниво се показва един нит който контактува с диска и на таблото светва индикация.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  5. #5
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    здр колега този кабел е за накладките но както гледам е отрезана буксата и не действа в момента и като го гледам идва от накладките виж от др страна дали е цял
    1,8 16v TS 144кс,1998г

  6. #6

    Default

    Благодаря за просветлението, колеги
    Alfa Romeo 156, 1.6 TS '99


  7. #7
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Няма страшно карай смело и ти си ги следи че и да го има си е същата работа,при мен не е светвало никога
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Няма страшно карай смело и ти си ги следи че и да го има си е същата работа,при мен не е светвало никога
    Сигурно трябва да се трие, желязо във желязо, че да може да светне индикатора...хахахаха



  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Сигурно трябва да се трие, желязо във желязо, че да може да светне индикатора...хахахаха
    Дефакто светва когато останат накладки на около 30-40%, светва лампата за ръчната, тя светва също и когато остане малко спирачна течност в казанчето. В самата наклдка има 2 нита от мек метал и когато се опрат в диска се затваря веригата през лампата за индикация.

    пс На повечето тия жици са резнати или скъсани и майсторите ги мързи да ги възстановяват.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Дефакто светва когато останат накладки на около 30-40%, светва лампата за ръчната, тя светва също и когато остане малко спирачна течност в казанчето. В самата наклдка има 2 нита от мек метал и когато се опрат в диска се затваря веригата през лампата за индикация.

    пс На повечето тия жици са резнати или скъсани и майсторите ги мързи да ги възстановяват.
    Би ли са и на по-малко от 30-40% и пак не е светвала.Може да имам някакъв друг проблем по кабелите,но отдавна не разчитам на такива индикатори.Друго си е аз като си ги следя.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Би ли са и на по-малко от 30-40% и пак не е светвала.Може да имам някакъв друг проблем по кабелите,но отдавна не разчитам на такива индикатори.Друго си е аз като си ги следя.
    Можеш да провериш като закъсиш двата кабела, ако не светне значи имаш някъде проблем. За всеки случай закъси и двете колела кабелите, възможно е да са последователно свързани, макар че не ми се вярва но знаеш ли...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Можеш да провериш като закъсиш двата кабела, ако не светне значи имаш някъде проблем. За всеки случай закъси и двете колела кабелите, възможно е да са последователно свързани, макар че не ми се вярва но знаеш ли...
    То една жица ходи до буксата и другото е маса от колелото,но мен неме влече да ми светкат разни неща по таблото.По е хубаво когато несветят
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    То една жица ходи до буксата и другото е маса от колелото,но мен неме влече да ми светкат разни неща по таблото.По е хубаво когато несветят
    Когато някой от въпросните кабели се допре до шаси, трябва индикацията да светне. Принципът на действие е доволно прост и изправността на системата може само да е от полза.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    По-скоро светва на около 20%, а има много случаи, когато вътрешната накладка се изяжда преди външната и хвърляш диск. Затова се слагат и кабелите на нея, защото се вижда по-трудно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •