Results 1 to 12 of 12

Thread: Скърцане

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default Скърцане

    Здравейте, съфорумници
    Нов съм в този форум и за пръв път си купувам Алфа (моделът е 147 1.6тс), така че не съм много на ясно с нейната характеристика.
    Проблемът е следния: Преди 3 дена започна да се чува едно неприятно скърцане от предна дясна част на колата. Поразпитах тук-там и всеки ми каза да си погледна тампоните и евентуално ако не са смазани, трябва да ги смажа с грес. Направих каквото ми казаха - свалих тампоните, погледнах вътре и бяха сухи. Смазах ги със "силиконова грес" (не съм сигурен дали така се казваше) и скърцането изчезна, но вече става 3-ти ден, откакто ги смазах, и това скърцане отново се появи . Ако има някой, който е срещал същия проблем или знае как да се оправи, да ми помогне. Предварителни благодарности
    Last edited by Marinov; 06-04-2013 at 23:00.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Marinov View Post
    Здравейте, съфорумници
    Нов съм в този форум и за пръв път си купувам Алфа (моделът е 147 1.6тс), така че не съм много на ясно с нейната характеристика.
    Проблемът е следния: Преди 3 дена започна да се чува едно неприятно скърцане от предна дясна част на колата. Поразпитах тук-там и всеки ми каза да си погледна тампоните и евентуално ако не са смазани, трябва да ги смажа с грес. Направих каквото ми казаха - свалих тампоните, погледнах вътре и бяха сухи. Смазах ги със "силиконова грес" (не съм сигурен дали така се казваше) и скърцането изчезна, но вече става 3-ти ден, откакто ги смазах, и това скърцане отново се появи . Ако има някой, който е срещал същия проблем или знае как да се оправи, да ми помогне. Предварителни благодарности
    A сега кажи, кои тампони смазваш ти
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default

    На носача

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Marinov View Post
    На носача
    А такааааааааааааааа, а кой по точно
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default

    Горен десен

  6. #6

    Default

    И с какви тампони си в момента....обикновени или поиуретан.
    Ма айде така с малко повече обяснения.......кво е тва вадене на думи с ченгел............
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default

    Не разбирам чак толкова от коли, за да знам какви са конкретните пояснения иначе съм с обикновени тампони

  8. #8
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Ако не са полиуретанови ме съмнява да се оправят, по-скоро им е дошло времето за смяна(не са скъпи тампоните)
    Също виж скърцането да не е от шарнира. Не съм много сигурен за горните, но на долните преди да си замине, шарнира скърцаше.
    И трето преди да предприемаш, каквото и да било се увери, че там е проблема..... аз така се набутах 150лв за нови горни носачи =/
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default

    Благодаря, Spunky. А какви може да са другите вероятни проблеми също ме интересува ?

  10. #10

    Default

    Щом си с обикновени и са се разскърцали,значи са си тръгнали.Не се плаши,само звука е неприятен.
    Вариантите са два....
    Слагаш други "уж" оригинални и се надяваш да изкарат повече....MOOG..примерно,има доволни колеги от тях...
    И другия начин,слагаш полиуретан,но трябва превантивно смазване.
    Има достатъчно теми за тези носачи......дори има и решения за самото смазване...говорим за полиуретана.......колеги слагат грсьорки,а пък аз друго съм направил .....има го в темите.....кой както прецени
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default

    Ще се поразтърся из форума и дано намеря нещо друго полезно и отново много ви благодаря

  12. #12
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Тампоните не са скъпи. Ако е от тях смени си ги. Полиуретана се маже с морска грес или такава за велосипедни вериги.
    В твоя случай по-добре го смени тампона...
    И пак, каквото и да правиш увери се, че проблема е там. Да не се окаже да смениш здравото.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •