Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81

Thread: Привет от мен, с новата ми количка

  1. #61
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Мисля, че линковете, които съм дал са за теб.

    Не ти знам спецификите на модела и не мога да се наема с гаранция, че съответстват.
    Порови се из интернет и разпитай тук кое би ти свършило работа.

    Освен двата линка, за феродо и притискател, ти трябва и лагер на съединителя и си с пълен комплект.

    Иска търсене и питане. Всичко се намира.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #62
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Мисля, че линковете, които съм дал са за теб.

    Не ти знам спецификите на модела и не мога да се наема с гаранция, че съответстват.
    Порови се из интернет и разпитай тук кое би ти свършило работа.

    Освен двата линка, за феродо и притискател, ти трябва и лагер на съединителя и си с пълен комплект.

    Иска търсене и питане. Всичко се намира.
    То и мен това малко ме притеснява, че не знам дали ще паснат тези части. Иначе ако това знам че става ще ги поръчам веднага, дано някой тук види и да каже по скоро дали ще ми свършат работа, че моя вече е тръгнал.

    П.П Мисля че няма нужда да права нова тема, за питане дали стават!
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  3. #63
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Колега,ще ти кажа аз как се справих с този казус.
    След като съединителя ми сдаде багажа се разрових насам натам и си намерих перфектен притискател АП втора употреба,а феродовия го взех с мен и отидох в първия магазин за авточасти за Лада и си взех феродо от ВАЗ 2101,който отговори 1към1 с феродото на Валео диска,взех си нитчета и го наковах.Купих си нов притискателен лагер,оправих си вилката на съединителя и събрах всичко.
    Колата я карах доста агресивно 90 000 км в които и един трак дей без никакви проблеми.На края продадох двигателя със съединителя,и няма да се учудя ако и новия собственик си го остави.Цялата врътка ми и излезе както следва.
    Притискател втора употреба 30лв
    Феродо 12лв
    Нитчета 1.60лв
    Притискателен лагер(нов не помня марка) 40лв
    Работата не мога да я оценя защото аз съм си правил всичко.

    Няма никаква философия,стига да си поне малко технически грамотен и да не си с две леви ръце.
    Успех

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  4. #64
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Колега,ще ти кажа аз как се справих с този казус.
    След като съединителя ми сдаде багажа се разрових насам натам и си намерих перфектен притискател АП втора употреба,а феродовия го взех с мен и отидох в първия магазин за авточасти за Лада и си взех феродо от ВАЗ 2101,който отговори 1към1 с феродото на Валео диска,взех си нитчета и го наковах.Купих си нов притискателен лагер,оправих си вилката на съединителя и събрах всичко.
    Колата я карах доста агресивно 90 000 км в които и един трак дей без никакви проблеми.На края продадох двигателя със съединителя,и няма да се учудя ако и новия собственик си го остави.Цялата врътка ми и излезе както следва.
    Притискател втора употреба 30лв
    Феродо 12лв
    Нитчета 1.60лв
    Притискателен лагер(нов не помня марка) 40лв
    Работата не мога да я оценя защото аз съм си правил всичко.

    Няма никаква философия,стига да си поне малко технически грамотен и да не си с две леви ръце.
    Успех

    Това дето казваш може много да ми помогне и да ми спести някой лев, но не знам как ще се справя с намирането на втора ръка Притискател, и притискателен лагер другото ще го намеря в магазина.
    Само може ли някои да ми каже какви са диаметрите на Притискателният диск: ?

    П.П Мисля да пусна тема в "КУПУВАМ", дано някои ми свърши работа!
    Last edited by joint_1551; 05-07-2013 at 13:43.
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  5. #65
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Ще се разровя .Мисля че имам по няколко бройки феродов и притискателен,но те моля да си купиш нов лагер!

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  6. #66
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Ще се разровя .Мисля че имам по няколко бройки феродов и притискателен,но те моля да си купиш нов лагер!

    Много ще се радвам ако имаш, Аз това ще си го купя ти само ми намери останалото.
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  7. #67
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Колеги, дайте някакъв съвет как може да се оправи колата да заработи на бензин, че онзи ден ме остави напътя. По-едно време работеше на бензин, но онзи ден когато ми по-трябва не иска да запали. Иначе помпа се чува отзад каква смука бензин.Имам някакъв друг проблем, но нямам представа какъв е. Ако може малко Акъл да дадете.
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  8. #68
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Хора, трябва ми помощ, от 3 дни започна да ми свети лампата за маслото, само когато е на обори, щом подам газ тя изгасва какво може да става, днес отидох и смених маслото. Но това пак си свети?
    Някакви съвети?
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  9. #69
    Запален алфист terfenliata's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Свиленград
    Posts
    55

    Default

    Здравей колега, щом си сменил маслото трябва да си сменил и масления филтър. От собствен опит знам, че боксера не понася маслени филтри от 4 лева. Ако не си го сменил го смени. Аз ползвам филтри на "МАН" или "ФИАМ". Ако не се оправи като смениш филтъра провери налягането на маслото с механичен уред за измерване налягането на маслото. Покаже ли под 1 макар,че и едно е малко сваляш картера и проверяваш маслената помпа. Ако маслената помпа е добре проверяваш биелните и основните лагери.
    ALFA ROMEO 33 1.7 IE с климатик

  10. #70
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by terfenliata View Post
    Здравей колега, щом си сменил маслото трябва да си сменил и масления филтър. От собствен опит знам, че боксера не понася маслени филтри от 4 лева. Ако не си го сменил го смени. Аз ползвам филтри на "МАН" или "ФИАМ". Ако не се оправи като смениш филтъра провери налягането на маслото с механичен уред за измерване налягането на маслото. Покаже ли под 1 макар,че и едно е малко сваляш картера и проверяваш маслената помпа. Ако маслената помпа е добре проверяваш биелните и основните лагери.
    Еми, то аз смених и филтъра, сложих малко по гъсто масло, маслото беше 9лв, за литър, а филтъра не знам точно колко пара струваше, че накрая ползвах отстъпка. Но това продължава да си го прави, аз се съмнявам от датчика да не е проблема, но нямам представа. Хората в сервиза казаха уж, че маслото е било хубаво.
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  11. #71
    Запален алфист terfenliata's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Свиленград
    Posts
    55

    Default

    За да си сигурен им кажи на тези майстори да ти измерят налягането на маслото
    ALFA ROMEO 33 1.7 IE с климатик

  12. #72
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Еми най-вероятно утре пак ще мина оттам и ще говорим, да видя как стоят нещата
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  13. #73
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    ти я вземи един жигулски датчик за налягане на масло и вземи го смени със твоя ако незнаеш къде е датчика провери точно по средата на блока стърчи като погледнеш от горе ако н ее там е над филтъра и като гледам че си със 1.3 май си е над филтъра

    ---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

    и друго макар че караш един от най здравите алфови двигатели не се ебаваи така с него слагаи му хубаво масло и ще те надживее
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  14. #74
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by TishO View Post
    ти я вземи един жигулски датчик за налягане на масло и вземи го смени със твоя ако незнаеш къде е датчика провери точно по средата на блока стърчи като погледнеш от горе ако н ее там е над филтъра и като гледам че си със 1.3 май си е над филтъра

    ---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

    и друго макар че караш един от най здравите алфови двигатели не се ебаваи така с него слагаи му хубаво масло и ще те надживее
    Еми те това масло ми предложила в сервиза, не го знам дали е много качествено, но ... ще пробвам да взема от жигула. И да мотора е 1.3 ще търся някъде при филтъра.
    Поздрави!
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

  15. #75
    започва да се пристрастява joint_1551's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Kyustendil
    Posts
    73

    Default

    Има ли някакъв шанс да намеря Мап Сензор за моят двигател, за регулирането на въздуха мисля, че от това може да се оправите работата на бензин. Дали ще мога да открия втора употреба да работи??
    Алфа Ромео 33 1.3Боксер 92г.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •