Results 1 to 14 of 14

Thread: 2.4 136 кс от 156 на 166 ?

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default 2.4 136 кс от 156 на 166 ?

    Колеги изпада ми 166ца с блокирал мотор за 1600лв и ми се кара за известно време корабче и мисля или от мойта 156ца да сложа мотора или да купя направо един.Интересува ме ако сложа от 156цата мотора трябва ли още нещо да се взима от 156цата или всичко друго си пасва?Другия вариант е да взема 6скоростната от 166цата и другото да пусна на части...но все ме блазни да покарам наща S класа
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    За скорстите от 166 на 156 е оферта,ама да си сложиш таралеж в гащите с тая 166... не те знам
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3

    Default

    Ако на 166-цата всичко друго е здраво, направо си вземи един мотор, може и от Ланча Капа. Определено е оферта. Не мисля обаче, че е оправдано да разчастваш 156-цата, особено ако работи.

  4. #4
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    156цата съм си я стегнал отпред носачи,отзад тампони сменени,нарязани дискове,предни задни накладки абе всичко и е ток,само тва ме дразни,че турбото механично се управлява и за тва не ми се набиват пари и за външен вид.Трябва да се огледа 166цата все пак 2 години в гараж виси и може да има изненади,а и ако и взема мотор не искам да сменявам дискове,накладки и окачване като на мойта.За това май взимам скоростната и другото на части.И все пак ми се караше такава кола,но подръжката й е по-скъпа от 156цата,а и 2.4 жтд 136 двигател сигурно под 500лв няма..
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    156цата съм си я стегнал отпред носачи,отзад тампони сменени,нарязани дискове,предни задни накладки абе всичко и е ток,само тва ме дразни,че турбото механично се управлява и за тва не ми се набиват пари и за външен вид.Трябва да се огледа 166цата все пак 2 години в гараж виси и може да има изненади,а и ако и взема мотор не искам да сменявам дискове,накладки и окачване като на мойта.За това май взимам скоростната и другото на части.И все пак ми се караше такава кола,но подръжката й е по-скъпа от 156цата,а и 2.4 жтд 136 двигател сигурно под 500лв няма..
    Това за търбото не го схванах, обясни по-подробно.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6

    Default

    Трудничко ще намериш читав мотор 136 (напълно окомплектован) за тия пари. Но ако се заиграеш със 166-цата, от цялата работа ще има и едно хубаво следствие - след това поддръжката на 156-цата ще ти изглежда като на голф 2

  7. #7
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Струва ми се несериозно да прецакаш работеща ти кола за да съжевиш някой мъртвец?

    По добре оправи 166цата и си дръж 156цата да ти е под ръка.
    Вече като се увериш, че 166цата ти е в стабилно състояние , реши сам какво ще правиш със 156цата.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  8. #8
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Това за търбото не го схванах, обясни по-подробно.
    Ако моята 156ца беше 140 или 150кс и компа да регулира турбината щях да и цъкна един чип и после само външно да си играя по нея.В моя случай ефекта от чипа няма да е оптимален и не ми се набиват пари за оптика и ремап.А относно 166цата е доста по-комфорнта и готина отвътре,отвън 156цата е по-красива (лично мнение) и ще го мисля още 1-2 безсънни нощи...иначе като пари как върви окачването на 166 спрямо 156 ?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Ако моята 156ца беше 140 или 150кс и компа да регулира турбината щях да и цъкна един чип и после само външно да си играя по нея.В моя случай ефекта от чипа няма да е оптимален и не ми се набиват пари за оптика и ремап.А относно 166цата е доста по-комфорнта и готина отвътре,отвън 156цата е по-красива (лично мнение) и ще го мисля още 1-2 безсънни нощи...иначе като пари как върви окачването на 166 спрямо 156 ?
    Тая дивотия кои ти я наприказва
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    иначе като пари как върви окачването на 166 спрямо 156 ?
    Леко по-скъпо от това на 156, като се говори, че държи повече... Иначе ако решиш всичко да е TRW, предницата е малко над 1000лв. Все пак зависи колко я караш и къде.

  11. #11
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тая дивотия кои ти я наприказва
    Какво по-точно имаш предвид??136кс всички знаем,че турбото се управлява механично.Още повече,че моята турбина е сменявана от Ланчиа и не е с променлива геометрия.Даже и лостчето не се натяга,а некви чупки му прави един майстор уж да разтоварва по-късно.Според мен един ремап на 140,150кс има много по-осезаем ефект отколкото на мойта,където само се играе с параметрите на горивото
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Lightbulb

    ОТ Ланча Капа ако е, то е С променлива геометрия. Виж от Фиат е друго вече...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Знам,че турбината е ИХИ и не е с променлива геометрия,защото като я свалих лостчето движи само една леща в топлата част и това е,но майстора каза,че е като турбина е доста издръжлива...но дори и с променлива да е самото управление като е механично не е толкова бързо и оптимално да се настрои заедно с ремапа.Докато на една Либра 110кс като я ремапнаха точно за няколко дни за да се пораздвижи геометрията,колата започна да лети сигурно и колкото моята..
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  14. #14
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Е то при теб явно е сменена оригиналната торбина с IHI. Тази турбина не е походяща за чип тунинг - малко душа има. Иначе за крайния резултат от чипосване няма особено значение дали турбината се управлява механично или от компютъра. Само с вдигане на надуването, няма как да спечелиш мощност, защото трябва и повече гориво. Тоест при турбодинираните мотори тези два параметъра - гориво и налягане - са взаимно свързани. При механичното управление, просто се пипа горивото, в резултата на което турбината развърта повече и надува повече и крайния ефект е пак същия.

    Иначе за 166-та разходите и са високи ако всичко е чисто ново и оригинално. Е все пак е и по-висок клас автомобил и то е нормално да и е малко по-висока поддръжката. То и на 156 също може да стане много скъпа, ако се работи само с части рикамби оригинали. При 156 е скъпо задното окачване, но за всяко нещо си има алтернативи. Иначе като поведение на пътя е много стабилна, завива по-добре....., абе после няма да искаш да се качиш на 156. Въпреки всичко не те съветвам да правиш такива гимнастики с прехвърляне на мотори, особено пък да разколачиш здрава кола. Още повече, че не си наясно дали само това и проблема и няма ли да се окаже, че и още един куп неща трябва оправяш.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •