Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: TD не пали, не му стига гориво може би...

  1. #31

    Default

    Да не забравяме, че това е Фиат, измислен в Бразилия - преценили са, че ще спестят 2.60 от производствените разходи и не са го направили така, че да има индикация...
    По-странно ми е как при Мерцедеса, за който спомена myato са решили да ги спестят тия 2.60, ама карай...

  2. #32
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Да не забравяме, че това е Фиат, измислен в Бразилия - преценили са, че ще спестят 2.60 от производствените разходи и не са го направили така, че да има индикация...
    По-странно ми е как при Мерцедеса, за който спомена myato са решили да ги спестят тия 2.60, ама карай...
    Не съм 100% сигурен, но този мотор май не е фиатски, а на исузо.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #33

    Default

    Не мисля - ето така изглежда:
    Last edited by badmadafaka; 15-04-2013 at 18:59.

  4. #34
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Не мисля - ето така изглежда:
    Снимката нещо я няма.
    На времето се бях мераклядисал да си взема едно палио и от тогава имам подобни спомени.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #35

    Default

    Нещо не ти се отваря (защото е линк от google images), двигателя е точно фиатския турбо дизел, на който горната част на главата с капачката за масло гледа почти хоризонтално напред - по-грозен двигател аз лично не съм виждал и на картинка, но пък да е живо и здраво, магаренцето е най-reliable колата, която съм карал...
    Може да има и някоя друга версия на мотор, защото като търсих тази картинка в гуглето мернах някакви снимки дето приличаха точно на исузу мотор, какъвто се слага в оРелите...

    edit: Смених линка, може би сега се вижда..?
    Last edited by badmadafaka; 15-04-2013 at 19:01.

  6. #36
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Нещо не ти се отваря (защото е линк от google images), двигателя е точно фиатския турбо дизел, на който горната част на главата с капачката за масло гледа почти хоризонтално напред - по-грозен двигател аз лично не съм виждал и на картинка, но пък да е живо и здраво, магаренцето е най-reliable колата, която съм карал...
    Може да има и някоя друга версия на мотор, защото като търсих тази картинка в гуглето мернах някакви снимки дето приличаха точно на исузу мотор, какъвто се слага в оРелите...

    edit: Смених линка, може би сега се вижда..?
    Сега се отвори снимката, но както каза съм виждал и друг мотор. Мина време от тогава и за това казах, че не съм сигурен.
    Виж, ако ми припадне едно от JTD-тата комбита, отнасям го като куцо пиле домат.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #37
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default


    А ето го и джетлака
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #38

    Default

    Тази сутрин ПАК не запали. Възможно ли е да са изгорели за една седмица пак тези свещи?

  9. #39
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    всичко е възможно. вземи ги премери с един мултицет. виж и релето или там каквото е дали им подава захранване.
    точка

  10. #40

    Default

    Знам, че е много тъп въпрос, още повече, че вече съм питал някои хора, но все пак ще го задам - как да меря с мултицета? Плюса на свещта, минуса на маса някъде и да меря дали има напрежение ли..? Ако свещта е изгоряла не трябва ли пак да има напрежение до нея..? Или да меря големина на тока (тоест дали протича ток), защото с ламерските ми знания по електротехника си разсъждавам, че ако свещта е тотал напрежение ще има но ток няма да протече..?

  11. #41
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    махаш кабелите на свещите. мултицета на съпротивление на най-ниския обхват /200ома трябва да е/ едната сонда някъде на корпус по блока, другата- на буксата на свещта. малко наизуст, но мисля около 16 ома съпротивление трябва да дава всяка. ако излиза безкрайност- прекъснала е.
    после връщаш кабелите. мултицета на напрежение 20 волта прав ток. едната сонда някъде по корпус, другата на буксата както е със закачен кабел. даваш контакт и трябва да видиш 10-12волта там.
    точка

  12. #42

    Default

    Мерси! Е това е обяснение като за баба ми!
    Довечера като се прибера ще измеря... Иначе съм чувал и за свещи изгорели на втория ден, а пък както се сещаш не съм сложил на тоя скрап нещо супер качествено...

  13. #43
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тука кой може да ти гарантира качество. иначе чувам от искра били доволни дизелджиите.
    точка

  14. #44

    Default

    Трябва да са сложили точно такива в сервиза, но цената е под 10 лева за брой, аз не очаквам чудеса за такива пари при положение, че за жетедето едната свещ гони петдесетката (читава).

  15. #45
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Трябва да са сложили точно такива в сервиза, но цената е под 10 лева за брой, аз не очаквам чудеса за такива пари при положение, че за жетедето едната свещ гони петдесетката (читава).
    Твоите не са Искра Иво,някакви други бяха,но ти сам знаеш какво поиска

    П.С.Съпротивлението на свещите трябва да е около 1 ом.По принцип за тези по старите дизели има два вида свещи,т.н. бързи и бавни,едните греят бързо другите бавно,лошото е че на боклуците които продават в днешно време за тези коли,не пише никакви спецификации
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •