Page 15 of 21 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #211
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Е то администратора на раздела ти иска кординати... Може и на някоя среща да се появи въпросната кола за да видим ние непросветените какво се случва...
    Мен не ме влекат подобни системи, но може пък и някой да е открил топлата вода.
    За тази Жулиета има уредба, но досега не съм чувал някой да спира изобщо бензиновите инжектори.
    В горния си пост написах за 156 2.0 JTS. Производителя дава 20-30% бензин, но не е точно така. Иначе се прави тази кола вече.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #212
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Хехе то стана малко мазало пак тука.
    Аз пък мога да кажа и гарантирам че ще мога да го направя - Мога дасложа газ и на пагани зонда и ламбо миура и на квото искате и гарантирам че ще я докарам да си върви на пусшка на газ и че няма му светне чек енджина заради кофти смес, Но НО НОО кога ще му се опреебът бензиновите дюзи никой не знае и затова говорим.

    Коега Алекс, който ти го е обяснил ти го е казал така, че хем да не те лъже, хем да не кажа цялата истина
    Тая дюза ако някой чака да я охлади от нахлулата вете изпарена газ смесена с въздуха, ще има да взема и му желая успех с чакането за охлаждане.
    Световно известно е че и без да спират да работят си се преебават при пъти по-кратък живот/пробег, спрямо нормална кола с предкамерно впръскване , точно заради това прегряване и агресивната среда на работа.
    Тия от БРЦ и другие големи фирми да не са тъпи да се занимават да правят коли с директно впръскване на газ и то през бензиновите инжектори, точно заради техният живот първо и второ защото така бензиновият комп си регулира всичко и така имаме идеални смеси и няма опасения за омазана дългосрочна или мултиолицирана адаптация на мотора или пък да гледаме как краткосрочната такава играе като луда от +5-6% до минус 5-6% и тн и тн.

    Относно 156 ЖТС, според мен завишения градски % на бензна е точно заради празият ход на бенз иначе с доста марки ГИ може да се направи тази кола и да се нагаси да пръска и бензин едновременно, както и празният ход да се направи на бенз и то при обороти които ние си искаме (вярвам доста хора са наясно- пиша го за хората които прсто четът информативно)


    И наистина помоли тоя пич да обясно с подробности всичко по системата и на какво дава гаранция, понеже и най-евтиният ГИ има 2 години гаранция.....

    Относно Жижката дето е 90к на газ, съм склонен да твърдя че или на празен ход е на бензин а във високите довпръсква бенз с газта или само довпръсква някакъв % бенз съвместно....
    Last edited by don_pepone; 10-05-2016 at 16:09.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #213
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тук некой си пуска наволя партенки и очаква, че останалите ще му се вържат.

    Дискутираната Жужа няма как да е 1,7 (240) щото такъв мотор няма. Най-вероятно става въпрос за 1,8 Tbi (240), за който примерно BRC имат конверсия:

    http://www.brc.it/pdf/lista_privati_en.pdf


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #214

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тук некой си пуска наволя партенки и очаква, че останалите ще му се вържат.

    Дискутираната Жужа няма как да е 1,7 (240) щото такъв мотор няма. Най-вероятно става въпрос за 1,8 Tbi (240), за който примерно BRC имат конверсия:

    http://www.brc.it/pdf/lista_privati_en.pdf
    Дръж се прилично. Не пускам партенки, а ти престани да се заяждаш и най-вече да пишеш глупости
    1750 TBi 240 bhp TCT Veloce


    http://carconfigurator.alfaromeo.com/en_UK/Giulietta

  5. #215
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дръж се прилично. Не пускам партенки, а ти престани да се заяждаш и най-вече да пишеш глупости
    1750 TBi 240 bhp TCT Veloce

    http://carconfigurator.alfaromeo.com/en_UK/Giulietta


    Вместо да ми правиш анализ на поведението, спри да пишеш опасни групости, че някой може да те послуша и да си навлече главоболия.
    Last edited by ecotronic; 10-05-2016 at 21:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #216

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вместо да ми правиш анализ на поведението, спри да пишеш опасни групости, че някой може да те послуша и да си навлече главоболия.
    .... от твоите постове (просто допълних)

  7. #217

    Default

    Обикновена АГУ на 2.0JTS възможно ли е да се сложи и има ли нещо специфично?
    Не съм сигурен само как ще се спрат дюзите на тоя мотор?
    Бензина бих го елиминирал тотално.
    Карал съм кола с АГУ и изгоряла бенз. помпа две зими едно време и нямах проблеми.

  8. #218
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Обикновена АГУ на 2.0JTS възможно ли е да се сложи и има ли нещо специфично?
    Не съм сигурен само как ще се спрат дюзите на тоя мотор?
    Бензина бих го елиминирал тотално.
    Карал съм кола с АГУ и изгоряла бенз. помпа две зими едно време и нямах проблеми.
    Освен да демонтираш бензиновите дюзи и на тяхно място да поставиш тапи а така също към компютъра да свържеш еквивалентен на дюзите товар, за друго не се сещам.
    В противен случай дюзите ще запекат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #219

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Обикновена АГУ на 2.0JTS възможно ли е да се сложи и има ли нещо специфично?
    Не съм сигурен само как ще се спрат дюзите на тоя мотор?
    Бензина бих го елиминирал тотално.
    Карал съм кола с АГУ и изгоряла бенз. помпа две зими едно време и нямах проблеми.
    Да, но се слагат няколко емулатора. Ако искаш пиши ми на ЛС, ще ти дам координати на човека, иди и си говори с него. Даже може да имаш късмет да видиш как правят някоя кола като твоята. Цената е около 2200лв.

    ---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:45 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Освен да демонтираш бензиновите дюзи и на тяхно място да поставиш тапи а така също към компютъра да свържеш еквивалентен на дюзите товар, за друго не се сещам.
    В противен случай дюзите ще запекат.
    Навлизаш в мътни води, които не са ти много ясни

  10. #220
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Навлизаш в мътни води, които не са ти много ясни
    На цял свят му е ясно това, че мотор с директно впръскване не се газифицира току-така и че уредби няма за всеки мотор а тези, които стават струват по една шапка пари. Само на теб не ти е ясно.

    Какво точно предлагаш, като решение на колегата? Решение за 2200 лв. ?
    И кой точно емулатор ще му предпази дюзите от скапване?
    Та той пита за обикновена газова, която струва 200 лв.

    Ти изобщо разбра ли, какво пита?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #221
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Мътна и калнма вода е товаа, но и интересна
    Аз лично бих се заиграл с идеята да се затапят дюзите, да се сложи емулатор ктм буксите им и с един ГИ да се направи да пали на газ (иам опция да пали като е топла), след това се слага през реленце едно съпротивление към Т сензора на редуктора при палене да лъже чее топла колата и си палим на газ директно. Притеснителното е ,че колата ще работи малко нестабилно първите 2-3 минути заради студената газ (най-вече зимата) и ще трябва да се измисли електриески подгрев на газта през първите 5 минути примерно и си мисля че работата ще заспи и щ е можем да си караме ЖТС-сите с ГИ за 1000лв
    Лошото е че нямам под ръка мераклия да се навие да остави колата за проби иначе бих го направил за без пари (само да си купи ГИ-то като части)

    Иначе може да се спрът дюзите лесно, слага се едно реле на общия + и готово и ако някой му стиска да кара така да пробва...
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #222

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На цял свят му е ясно това, че мотор с директно впръскване не се газифицира току-така и че уредби няма за всеки мотор а тези, които стават струват по една шапка пари. Само на теб не ти е ясно.

    Какво точно предлагаш, като решение на колегата? Решение за 2200 лв. ?
    И кой точно емулатор ще му предпази дюзите от скапване?
    Та той пита за обикновена газова, която струва 200 лв.

    Ти изобщо разбра ли, какво пита?
    Сигурен ли си и по трите въпроса? И нека колегата пише. Ти когато имаш нужда си мил и драг, иначе - заядливко. А и не си му адвокат все пак
    Емулаторите се настройват според колата

  13. #223
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Сигурен ли си и по трите въпроса? И нека колегата пише. Ти когато имаш нужда си мил и драг, иначе - заядливко. А и не си му адвокат все пак
    Емулаторите се настройват според колата
    Заядливко?

    Ами я първо виж, какво ти написа по мой адрес:

    "Навлизаш в мътни води, които не са ти много ясни"

    Нещо грешно ли бях казал? И откъде това самочувствие за да раздаваш оценки на другите?

    С този си подход, не очаквай уважение от мен.
    Last edited by ecotronic; 09-06-2016 at 11:12.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #224
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    А да питам и аз... Какъв ще да е тоя емулатор които ще предпази бензиновите дюзи ако те НЕ работят а колата се кара на газ в това време!?!?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #225

    Default

    Не е за предпазване, а за изключване/премахване. И да лъже компютъра че са си налични и изправни.
    Иначе е добра идеята да се направи само на газ. И икономична.
    Виждал съм направени изпарители с подгревни свещи от дизел.
    Въпреки че аз и с обикновен изпарител също не съм имал проблеми зимата.

Page 15 of 21 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •