Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #121
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    От линка да разбирам ли,че се раличават по принципа си на работа?Механична,механична/електронна и изцяло електронна.
    По принципа си на работа не се различават. По това което знам от тукашния майстор, по-новите са максимално събрани в бутилката. Почти всичко е в багажника. Отпред има само едни дюзи. Явно помпата си я имат за консуматив и не я ремонтират при вас. Иначе има доста схеми в интернет на тия системи и може да видиш отделните компоненти които се споменават в линка който съм дал. Иначе най-общо казано си има мембранна помпа, електроника която я управлява, регулатори на налягане (няколко), дюзи (доста по скъпи от бензиновите), ЕКУ, няколко релета и може би още нещо което пропускам, но все пак нямам кой знае колко
    познания. За рециклиране на помпата платих 140лв., което си е символична сума. След това се появи друг проблем който ми струва още 130лв., но при цени от 83ст. за литър газ в момента ще се избият доста скоро имайки предвид апетита на тия коли в градски условия.
    Click image for larger version. 

Name:	vialle.JPG 
Views:	42 
Size:	39.6 KB 
ID:	148951
    Last edited by mmitaka83; 03-11-2015 at 21:35.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  2. #122
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    По принципа си на работа не се различават. По това което знам от тукашния майстор, по-новите са максимално събрани в бутилката. Почти всичко е в багажника. Отпред има само едни дюзи. Явно помпата си я имат за консуматив и не я ремонтират при вас. Иначе има доста схеми в интернет на тия системи и може да видиш отделните компоненти които се споменават в линка който съм дал. Иначе най-общо казано си има мембранна помпа, електроника която я управлява, регулатори на налягане (няколко), дюзи (доста по скъпи от бензиновите), ЕКУ, няколко релета и може би още нещо което пропускам, но все пак нямам кой знае колко
    познания. За рециклиране на помпата платих 140лв., което си е символична сума. След това се появи друг проблем който ми струва още 130лв., но при цени от 83ст. за литър газ в момента ще се избият доста скоро имайки предвид апетита на тия коли в градски условия.
    Click image for larger version. 

Name:	vialle.JPG 
Views:	42 
Size:	39.6 KB 
ID:	148951




    Ами тука ги ремонтират,но ремонта излиза колкото една добре работеща втора употреба,като при условие че им дадеш твойта развалената и нещата се получават горе-долу нещо същото като ремонт,но не чакаш.Даже човека идва у вас да ти я монтира на място,явно не е кой знае каква наука и специфика.Иначе това което спомена по на горе за 200 000км и тука ги дават толкова.Ами и на предната ми и на тази кола май всичко е събрано в багажника.Едната е вграждана през 2002,другата през 2005.Под капака на двигатела е само компютъра,всичко друго изглежда все едно колата е без газова.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 03-11-2015 at 22:40.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #123
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    http://www.brc.it/pdf/TA01Z160-1_LDI_IT_EN.pdf

    BRC LDi (LPG Liquid Direct Injection) система за автомобили с директно впръскване 4цил.- цена 4900лв

    Идеално че вече има работещ вариант,че се и предлага на КИА спортидж,ама 5 бона....,за наще скромни алфички (159 примерно) да дадем 50+% от цената на колата за газова........
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #124
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    http://www.brc.it/pdf/TA01Z160-1_LDI_IT_EN.pdf

    BRC LDi (LPG Liquid Direct Injection) система за автомобили с директно впръскване 4цил.- цена 4900лв

    Идеално че вече има работещ вариант,че се и предлага на КИА спортидж,ама 5 бона....,за наще скромни алфички (159 примерно) да дадем 50+% от цената на колата за газова........



    В Холандия са по 2хил. ойро Виале,с монтажа и кафето което ще те черпат в сервиза което е 3800 нашенски.Ако колата е под 100 000км и имаш възможност би ти се възвърнало до 400 000км.На мойта е вграждана през 2005,а колата е 98г. начи е била в момента на вграждането най-малко на 70-80 хил. км.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #125

    Default

    Щом като няма поддръжка тая система и пали директно на газ, при среден разход 9/100 и днешните цени на горивата [A95 2.06, LPG 0.89], на всеки 100 километра се спестяват 10,53лв, което за 10.000 км са 1053.

    Демек за 40.000 км теоретически е изплатена, никакви 400 хил. или тинтири-минтири.



  6. #126
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Абе карай си там изпаритела,и не са обаждай кат си нямаш хабер от тия системи.......теоритечески то това да не е като да вариш ракия
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #127

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    http://www.brc.it/pdf/TA01Z160-1_LDI_IT_EN.pdf

    BRC LDi (LPG Liquid Direct Injection) система за автомобили с директно впръскване 4цил.- цена 4900лв

    Идеално че вече има работещ вариант,че се и предлага на КИА спортидж,ама 5 бона....,за наще скромни алфички (159 примерно) да дадем 50+% от цената на колата за газова........
    Хм да де, ама само за ВАГини ги има тея системи май, а сега от Принс и Виале ми казаха,че са спряли вграждане заради проблеми. Засега само за TBI моторите има за алфистите. А за TBI цените са към 2500-2600 евро, което си е един нов принс на V8 двигател.

    Пък за избиването става доста лесно, както и да го смяташ, след една година, газовата ти е без пари.
    Virus Alfa

  8. #128

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Абе карай си там изпаритела,и не са обаждай кат си нямаш хабер от тия системи.......теоритечески то това да не е като да вариш ракия
    То и математиката за четвъртокласниците не е като да праиш компоти, кат не я разбираш не спори



  9. #129
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Хм да де, ама само за ВАГини ги има тея системи май, а сега от Принс и Виале ми казаха,че са спряли вграждане заради проблеми. Засега само за TBI моторите има за алфистите. А за TBI цените са към 2500-2600 евро, което си е един нов принс на V8 двигател.

    Пък за избиването става доста лесно, както и да го смяташ, след една година, газовата ти е без пари.
    НЕ зная тая KIA спортиджа с къв мотор е ,но в Турция яко ги сслагали ся тия БРЦ-та, вагините са ясни нали са масовки затях има всичко https://www.youtube.com/watch?v=ENwO2ssCAkA

    Иначе избивката си е точно по 10-тина лева на 100км, смятано и тествано мноого пъти, ся карам 3-та лична кола нагаз и си е така,дори на Сааба ми ся е малко повече от 10лв при тия цени на горивата... На мен ми дава 8.5-9 бензин и 10-11 газ което е 9 бензин по 2.24 (100 октана на ОМВ че карам с него само) = 20лв и 16 стинки,а 11газ по 0.85стинки= 9.35 и това за извънградски разход, аза градският дето е по 15 бензин спрямо 17 газ да не говорим че ива разлика от по 15 лева на 100км но да кажем че има и малко бензин докато обърне на газ.

    както и да е стига сме смятали неща коит оса сметнати мноого оотдавна
    ся оства да чакаме да паднат цените на TBI-ките и на LDI газовите и да караме на харабия

    Оги Доги. братле това с 400-те хиляди км малко внесе смут в хората ,а ко ще се избива тая газова от 100хил до 400хил, то едвали ще я избие някой осен ако не се пенсионира с колата и едвали някой ще сложи газова с избиване 300к км, тя колата щее за 2-ри основен ремонт дет се вика
    Last edited by don_pepone; 15-11-2015 at 18:35.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #130
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    То и математиката за четвъртокласниците не е като да праиш компоти, кат не я разбираш не спори



    Абе Пешо добре че беше мойта кола да чуеш за течна фаза.........

    ---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Хм да де, ама само за ВАГини ги има тея системи май, а сега от Принс и Виале ми казаха,че са спряли вграждане заради проблеми. Засега само за TBI моторите има за алфистите. А за TBI цените са към 2500-2600 евро, което си е един нов принс на V8 двигател.

    Пък за избиването става доста лесно, както и да го смяташ, след една година, газовата ти е без пари.




    Имам един пич тука на 20-тина километра,вгражда Виале за 2 хил. ойро с гаранция и сичко кат си е по Холандски стандарт.Говорих с него пролетта.

    ---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    НЕ зная тая KIA спортиджа с къв мотор е ,но в Турция яко ги сслагали ся тия БРЦ-та, вагините са ясни нали са масовки затях има всичко https://www.youtube.com/watch?v=ENwO2ssCAkA

    Иначе избивката си е точно по 10-тина лева на 100км, смятано и тествано мноого пъти, ся карам 3-та лична кола нагаз и си е така,дори на Сааба ми ся е малко повече от 10лв при тия цени на горивата... На мен ми дава 8.5-9 бензин и 10-11 газ което е 9 бензин по 2.24 (100 октана на ОМВ че карам с него само) = 20лв и 16 стинки,а 11газ по 0.85стинки= 9.35 и това за извънградски разход, аза градският дето е по 15 бензин спрямо 17 газ да не говорим че ива разлика от по 15 лева на 100км но да кажем че има и малко бензин докато обърне на газ.

    както и да е стига сме смятали неща коит оса сметнати мноого оотдавна
    ся оства да чакаме да паднат цените на TBI-ките и на LDI газовите и да караме на харабия

    Оги Доги. братле това с 400-те хиляди км малко внесе смут в хората ,а ко ще се избива тая газова от 100хил до 400хил, то едвали ще я избие някой осен ако не се пенсионира с колата и едвали някой ще сложи газова с избиване 300к км, тя колата щее за 2-ри основен ремонт дет се вика



    Батка имах предвит че с течна до 400 000км е рентабилно според мен понеже е директно впръскване и няма да има това износване на двигатела като със изпарител и до тия километри освен ако не си с някой скапан по дефолт двигател като ТС 16в едва ли ще ти се наложи основен ремонт,тука съм виждал не една или две коли приблизително на тия километри с течна на които двигатела никога не е отварян и вървят на пушилка.А със изпарител основния на 300 000км не ти мърда.Ако ще карам колата само 100 000км,по добре да си сложа такава за 1000лв,която на парктика ще ми върши същата работа,но ще съм с инвестиция 1000лв а не 4000лв
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  11. #131
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Под основен ремонт какво разбираш,ако е проблеми по главата,клапани и легла това първо не основен ремонт,пък и на това си има цака,но трябва да си грамотен и на ТИ с газовите истории,пък ако мотора даде фира надолу надали газта му е причината,освен пак казвам ако е неграмотно настроена може.

  12. #132
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Под основен ремонт какво разбираш,ако е проблеми по главата,клапани и легла това първо не основен ремонт,пък и на това си има цака,но трябва да си грамотен и на ТИ с газовите истории,пък ако мотора даде фира надолу надали газта му е причината,освен пак казвам ако е неграмотно настроена може.



    Основен ремонт разбирам под това като отвориш двигатела и му направиш основен ремонт ако е изкарал 300 хил км. да изкара поне още толкова.Какво разбираш ти под настройка на газова?Аз разбирам това да ти дава приблизителен разход до този който опоменава проиводитела на системата,автоматично или ръчно превключване на бензин,след 180км/ч примерно автоматичо превключване на бензин ей такива неща.Иначе газта в газообразно състояние доста изсушава от там и по бързото износване на двигатела.Бъде сигурен че така двигатела ти ще изкара доста по малко от колкото ако я караш само на бензин,особенно пък ако ти е тежък кракъ.Дори и да е настроена перфектно.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #133
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Тъй те разбрах вече

    А тука вече според мен говорим за Директно пръскане на течна фаза,а не просто течна фаза( тоя пич дет го спомена тов али предлага). Факт е че течната фаза има по-добра смес от тази с изпарител, но на тия коли с директното пак им се такова мамата на тъпите инжектори,та хорицата вече са го изимслили с тов ада пръскат течна газ през бензиновата система, което е още по-добре за инжекторите и понеже течната газ ги охлажда доста повече от бензинеца

    Инак основен ремонт замен е когато компресията "падне в картера" и кат свалиш лагерите долу да са многоцветни
    Инак от некадърнанастройка може да изкараш стопена карантия като с оксижен, еле на турбо кола
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #134
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Аз се опитвам да ти обесня че при кадърно настроен ГИ особен проблем за мотора няма,проблема ако го има ще е в главата,а не в блока и карантиите,да при много бедна смес страдат и буталата,но тук говорим пак за добри настройки,а нали знаеш че вече има системки за смазване на клапаните?Аз не отричам предимствата на директното впръскване на газ,но само ако е икономически рентабилно,някак си не върви да си купил дарак за 2к и да му туриш виале нали?

  15. #135
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Тъй те разбрах вече

    А тука вече според мен говорим за Директно пръскане на течна фаза,а не просто течна фаза( тоя пич дет го спомена тов али предлага). Факт е че течната фаза има по-добра смес от тази с изпарител, но на тия коли с директното пак им се такова мамата на тъпите инжектори,та хорицата вече са го изимслили с тов ада пръскат течна газ през бензиновата система, което е още по-добре за инжекторите и понеже течната газ ги охлажда доста повече от бензинеца

    Инак основен ремонт замен е когато компресията "падне в картера" и кат свалиш лагерите долу да са многоцветни
    Инак от некадърнанастройка може да изкараш стопена карантия като с оксижен, еле на турбо кола



    Ще питам точно кой вариянт предлага да ли през безниновата система или през отделни инжектори.Да така е че тия които са с отделни инжектори им са такова мамата.Но и те са стабилни,няма да сменяш инжектори на всеки 20 000км

    ---------- Post added at 00:47 ---------- Previous post was at 00:43 ----------

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Аз се опитвам да ти обесня че при кадърно настроен ГИ особен проблем за мотора няма,проблема ако го има ще е в главата,а не в блока и карантиите,да при много бедна смес страдат и буталата,но тук говорим пак за добри настройки,а нали знаеш че вече има системки за смазване на клапаните?Аз не отричам предимствата на директното впръскване на газ,но само ако е икономически рентабилно,някак си не върви да си купил дарак за 2к и да му туриш виале нали?



    Аз имах предвит не особен проблем,а по бързо износване Но както каза колегата Дон Пепоне няма са пенсионирваме с тях Така че газ,в течно в газообразно кой каквото има
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •