Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default Директно впръскване на газ ?

    Понеже вече има доста "обявления" в БГ пространството за този тип инжекционни системи, е ли възможно някакво разяснение за "балъците" с JTS системи на Алфа ?
    Системи, начин на монтаж и работа, пари /начална вноска/ и прочие.

    Това е към модератора явно.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Доста неща могат да се прочетат в интернет.
    Аз лично не съм и не познавам човек от колегите който да е монтирал такава система.
    Засега още не са измислени уредби покриващи всички автомобили. Нещо повече-производителя на електрониката на почти всички уредби от високия клас в Италия е един.
    Реално разработките се извършват по поръчка и с парите на въпросните фирми. Та, дори и да има в каталога на производителя даден автомобил за който е направена разработка се оказва, че някой автомобили не стават. Това е проблем който самите италианци казват, че още не могат да преборят.
    Това е и причината поради която сервизите се въздържат да монтират такива системи. Не казвам, че няма разработки или направени коли, но моето мнение е, че все още е рано за категоричен отговор-"Да, това мога да го направя и гарантирам, че ще работи!".

    От Алфите има разработка само за:
    -Алфа 156 JTS 121Kw и GT 2.0 122Kw, но за определени версии на компютрите.
    От Българските системи има разработки на "Блутроник", но нямам наблюдения над тях.
    Last edited by robygas; 09-04-2013 at 23:32.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Доста неща могат да се прочетат в интернет.
    Аз лично не съм и не познавам човек от колегите който да е монтирал такава система.
    Засега още не са измислени уредби покриващи всички автомобили. Нещо повече-производителя на електрониката на почти всички уредби от високия клас в Италия е един.
    Реално разработките се извършват по поръчка и с парите на въпросните фирми. Та, дори и да има в каталога на производителя даден автомобил за който е направена разработка се оказва, че някой автомобили не стават. Това е проблем който самите италианци казват, че още не могат да преборят.
    Това е и причината поради която сервизите се въздържат да монтират такива системи. Не казвам, че няма разработки или направени коли, но моето мнение е, че все още е рано за категоричен отговор-"Да, това мога да го направя и гарантирам, че ще работи!".

    От Алфите има разработка само за:
    -Алфа 156 JTS 121Kw и GT 2.0 122Kw, но за определени версии на компютрите.
    От Българските системи има разработки на "Блутроник", но нямам наблюдения над тях.
    Е това е отговор.
    И да се молим да пада бензина ...
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ми..той си пада непрекъснато.
    Вече е по половин литър за същата цена.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Може газово с директно впръскване и газов инцекцион с частично впъскване на бензин Романо покриват 2,0 1,9 и 2,2 JTS бях го чел в някъде като търсих варианти за газифициране на 3,2 JTS но за него имаше само един вариант и той е с течна фаза. Това за което говоря е с впръскване газова фаза цената беше 2,200лв и трябва да се сметне дали има смисъл да се слага всичко зависи от годишния пробег защото освен газ гори и бензин според завизи 15-20% и така газовото се "избива" за повечко километри.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Някъде бях чел, че съществуват уредби с течно впръскване, при които се пали директно на газ.
    Има ли нещо вярно в това?

    PS:

    Намерих информация по въпроса. Става въпрос за LPI с директно впръскване - LPDI (подобно на бензиновия JTS).
    Повече по въпроса - тук.
    Last edited by ecotronic; 10-04-2013 at 20:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Тези системи са светлинни години напред като технология и елементи.
    За съжаление са достъпни за много малка част от простосмъртните в БГ.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Няма ли вариант да се кара само на газ? Ако аз съм с JTS и има такъв вариант, дори работата на бензин нацяло да се прецака сигурно ще го направя

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Няма ли вариант да се кара само на газ? Ако аз съм с JTS и има такъв вариант, дори работата на бензин нацяло да се прецака сигурно ще го направя
    Най-доброто решение е на Vialle, но предлагат само за VAG автомобили - алфа Йок.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  10. #10
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Карам служебна кола (Great wall-voleex) която е с 1.5 VVT мотор на тойота и газовата която сложиха в тойота е точно виале без изпарител с помпа в бутилката и инжектори наредени до бензиновите. Колата върви еднакво на газ и бензин,но мисля че този мотор на тойота наа точно с директно впръскване ами се води някво предкамерно ил нещо от сорта.
    Газовата струваше 1700лв,ако някой го интересува цената
    Мисля че това като система е доста по-различно от JTS-a ,но пък дали не може да се махнат бензиновите и да се сложат на тяхно място от най-добрите газови инжектори и колата да работи само на газ..........
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    неможе, там наляганията са зверски. има си помпа високо налягане. подобно е на дизеловия жтд.
    точка

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    неможе, там наляганията са зверски. има си помпа високо налягане. подобно е на дизеловия жтд.
    -не може, щото се използват бензиновите инжектори за газ
    -и поради същото отпада необходимоста да се сменят
    -и това удоволствие е само за VAG !

    ---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Карам служебна кола (Great wall-voleex) която е с 1.5 VVT мотор на тойота и газовата която сложиха в тойота е точно виале без изпарител с помпа в бутилката и инжектори наредени до бензиновите. Колата върви еднакво на газ и бензин,но мисля че този мотор на тойота наа точно с директно впръскване ами се води някво предкамерно ил нещо от сорта.
    Газовата струваше 1700лв,ако някой го интересува цената
    Мисля че това като система е доста по-различно от JTS-a ,но пък дали не може да се махнат бензиновите и да се сложат на тяхно място от най-добрите газови инжектори и колата да работи само на газ..........
    1. ако е с директно впръскване тоя китаец, само ще сънуваш да ги видиш инжекторите.
    2. На тойота 2,0 147 к.с. е директно впръскване
    3. По спомен GW използва технологии които не се използват вече от ... Митсубиши май.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    -не може, щото се използват бензиновите инжектори за газ
    -и поради същото отпада необходимоста да се сменят
    -и това удоволствие е само за VAG !
    Някой беше си правил туинспарка на газ с обикновена АГУ, ако изходим от това, че JTS си е туинспарк, би трябвало да стане и на него. Измисля се примерно някакъв подгрев на изпарителя и заработва само на газ Това го пиша ей така колкото да не заспя, не съм го проверявал дали ще стане, щото не ми е трябвало, но аз бих си тряснал нещо подобно, ако има вариант. В мобиле се продаваше един JTS на газ т.е. на всичко се намира лесното, въпросът е на някой да му се занимава и какво си готов да прежалиш по колата. След 50хил км със спестените пари си купуваш 156 1,9JTD и си решаваш проблема
    Last edited by code; 13-04-2013 at 00:03.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Някой беше си правил туинспарка на газ с обикновена АГУ, ако изходим от това, че JTS си е туинспарк, би трябвало да стане и на него. Измисля се примерно някакъв подгрев на изпарителя и заработва само на газ Това го пиша ей така колкото да не заспя, не съм го проверявал дали ще стане, щото не ми е трябвало, но аз бих си тряснал нещо подобно, ако има вариант. В мобиле се продаваше един JTS на газ т.е. на всичко се намира лесното, въпросът е на някой да му се занимава и какво си готов да прежалиш по колата. След 50хил км със спестените пари си купуваш 156 1,9JTD и си решаваш проблема
    предполагам знаеш че туинспарк означава двойно запалване или свещ.
    Изхождам от това че JTS е с една свещ - те ти общото.
    И ако ще е дизел нема да е алфа
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    предполагам знаеш че туинспарк означава двойно запалване или свещ.
    Изхождам от това че JTS е с една свещ - те ти общото.
    И ако ще е дизел нема да е алфа
    Гледай сега ако си търсиш начин да я сложиш на газ ще я сложиш, това се опитвам да ти кажа Иначе разликите са ясни - същия двг с друга глава. След като се прецакват на бензин, аз бих търсил вариант да я изтряскам само на газ, пък който го е страх от мечки не ходи в гората

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •