Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast
Results 286 to 300 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #286

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Говорим за газифициране на мотор с директно впръсване и разсъждаваме върху пречките.
    Аз говорех с Дона, за пригаждането на най-обикновен газов инжекцион, не с течна фаза. Защото става и работи. А вие изместихте темата в друга посока. То няма лошо, но нека чистим нещата едно по едно

  2. #287
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    такам да разбирам,че имаш дани така да се каже,че и при директното впръскване , това става в началото на такта с цел хомогизиране на сместта (баси как се изказах) и с цел да се използват завихрянията от застъпването на такт изхвърляне и такт засмукване?! Което ако е така навярно с доста модели ГИ от по-висок клас ще станат нещата. Остава фатката как да съхраним бенз дюзи от прегряване и спичане, поне те и както си бацат на бенз си се случва това, а на газ ще съкратим времето до постигането на това многократно
    Last edited by don_pepone; 02-10-2016 at 22:16.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #288
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Аз говорех с Дона, за пригаждането на най-обикновен газов инжекцион, не с течна фаза. Защото става и работи. А вие изместихте темата в друга посока. То няма лошо, но нека чистим нещата едно по едно
    Обикновен ГИ на мотор с директно впръскване винаги води до смесен разход, което не е добрият вариант. А ако не води до смесен разход, води до преразход на бензинови дюзи, което също не е добрият вариант.

    Поради това обсъждаме варианта за вкарване на течна фаза през бензиновите дюзи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #289

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Обикновен ГИ на мотор с директно впръскване винаги води до смесен разход, което не е добрият вариант. А ако не води до смесен разход, води до преразход на бензинови дюзи, което също не е добрият вариант.

    Поради това обсъждаме варианта за вкарване на течна фаза през бензиновите дюзи.
    Аз още отдавна обсъждах варианта за обикновен газов, как се слага, дали става. Изказах някои мнения, факти от реалността. Но вие настъпвате да обсъждаме други варианти. В/у тях аз нямам директен поглед и затова замълчавам

  5. #290
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Аз още отдавна обсъждах варианта за обикновен газов, как се слага, дали става. Изказах някои мнения, факти от реалността. Но вие настъпвате да обсъждаме други варианти. В/у тях аз нямам директен поглед и затова замълчавам
    Ти отдавна дезинформираш хората.

    А конкретно по темата - твърденията ти затова, че моторът може да си работи 100% на газ с класически ГИ, като бензиновите дюзи не страдат от това, са направо абсурдни и силно подвеждащи!

    Наистина е по-добре да замълчиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #291

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти отдавна дезинформираш хората.

    А конкретно по темата - твърденията ти затова, че моторът може да си работи 100% на газ с класически ГИ, като бензиновите дюзи не страдат от това, са направо абсурдни и силно подвеждащи!

    Наистина е по-добре да замълчиш.
    Дали аз, дали ти. Аз поне имам пример за работеща Жулиета 1750/240 вече няколко години на този принцип, с такава газова. И не само Алфи. Така, че ... ти си за замълчаване.
    Last edited by Alex_26; 03-10-2016 at 16:37.

  7. #292
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дали аз, дали ти. Аз поне имам пример за работеща Жулиета 1750/250 вече няколко години на този принцип, с такава газова. И не само Алфи. Така, че ... ти си за замълчаване.
    Примерът ти е от вида "една жена каза...."

    Съзнаваш ли, че някой който иска да си вземе мотор с директно впръскаване, мислейки да го газифицира, прочете фейлетоните ти, може и да се върже а после да си скубе косата?
    Ти ли ще му плащаш тогава?

    Спри се бе, чукча. Колко пъти още трябва да ти го кажа?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #293

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Примерът ти е от вида "една жена каза...."

    Съзнаваш ли, че някой който иска да си вземе мотор с директно впръскаване, мислейки да го газифицира, прочете фейлетоните ти, може и да се върже а после да си скубе косата?
    Ти ли ще му плащаш тогава?

    Спри се бе, чукча. Колко пъти още трябва да ти го кажа?
    Да, колеги ми се обаждаха, дадох координатите на човека и те си решават. Не са фейлетони, защото колата съм я виждал в сервиза, дето ги инсталират. Попрочети малко по-раншни постове, даже Руби дава името на въпросния, свържи се с него и се ограмоти най-после. Па може и някоя на живо да видиш. Фирмата е ДЕК, Младен - 0888 803433
    П.П. По последни данни тази Жулиета вече е черен мат. Собственикът има достатъчно пари и постоянно прави промени по нея. А фейлетоните са поучителни за разлика от твоите писания
    Last edited by Alex_26; 03-10-2016 at 16:37.

  9. #294
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    То за Ставането- Става да се нарпави 100% на газ, но колко ще изкарат бенз. Дюзи е божа работа. Все известно е че колите с Директно впръскване си страдат от Дюзи заради агресивната среда в която работят,а като спрът да работят техният живот се скъсява драстично. За мен изказвания от сорта на "ако си сложиш 4 нови дюзи щи дам гаранция за тях" са малко несериозни, понеже така ако някой ги смени и аз ше му да м понеже зная че все ще изкарат година две и после човека да се Ш..а . Има клипове и с прословутите JTS-и при 156 направени на газ, но коко издържат си е малшанс и руска ролетка.
    АЗ вярвам, че цвятко не лъже че има човек който ги прави на газ с обикновен ГИ, просто не вятвам че това е добро решение в дългосрочен план поради по-горе изложениете аргументи.
    Ако тоя пич предложи вариант с предварителен подгрев на изпарителя и директно палене на газ, то няма да ме притесняват бензиновите дюзи
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #295
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Цвятко не лъже. Той просто толкова си разбира.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #296

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    То за Ставането- Става да се нарпави 100% на газ, но колко ще изкарат бенз. Дюзи е божа работа. Все известно е че колите с Директно впръскване си страдат от Дюзи заради агресивната среда в която работят,а като спрът да работят техният живот се скъсява драстично. За мен изказвания от сорта на "ако си сложиш 4 нови дюзи щи дам гаранция за тях" са малко несериозни, понеже така ако някой ги смени и аз ше му да м понеже зная че все ще изкарат година две и после човека да се Ш..а . Има клипове и с прословутите JTS-и при 156 направени на газ, но коко издържат си е малшанс и руска ролетка.
    АЗ вярвам, че цвятко не лъже че има човек който ги прави на газ с обикновен ГИ, просто не вятвам че това е добро решение в дългосрочен план поради по-горе изложениете аргументи.
    Ако тоя пич предложи вариант с предварителен подгрев на изпарителя и директно палене на газ, то няма да ме притесняват бензиновите дюзи
    Той използва обикновен изпарител за ГИ, който се подгрява, а дюзите са на смукателните колектори, не директно в цилиндъра - абе накратко обикновен ГИ + малко прерабтка в софтуера на ГИ и 3 или 4 емулатора

    ---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Цвятко не лъже. Той просто толкова си разбира.
    Мад, и е повече от теб, нали. Щом аз трябваше да ти кажа да си смениш филтъра на изпарителя .....

  12. #297
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Мад, и е повече от теб, нали. Щом аз трябваше да ти кажа да си смениш филтъра на изпарителя .....
    Що не звъннеш и на тия от Vialle, да им кажеш, че с обикновен ГИ, малко софтуер и една кофа емулатори, става работата.

    Може и те да не са се сетили сами, подобно на мен за филтъра


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #298
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    В Сливен има ентусиаст, който е сложил LPG на дизел
    И работи, безпроблемно Играл си много време с различни настройки, но го направил
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #299
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Има ли вариант да се ползват компоненти от газова уредба с течна фаза(горивна помпа,ЕКУ,инжектори) за работа с бензин вместо с газ?
    Сериозно питам.
    Идеята е жтс с прецакана бензинова система да се подкара пак на бензин,но с чисто нова горивна уредба ,като същевременно да има възможност чрез настройване на горивната карта за прецизен контрол на подаване на горивото и да е възможен студен старт и при ниски температури.Естествено ,бензина ще се впръсква през дюзи за обикновен многоточков ижекцион (MPI) в интейка,а не директно в цилиндрите.
    Малко не става дума за газифициране,но пък само газаджиите са наясно как точно работи системата за течна фаза,та затова задавам въпроса точно в този раздел .
    2.2жтс е бангията
    Last edited by 546; 09-06-2019 at 07:31.

  15. #300
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    малко късно виждам какво си писал.
    това съм го мислил още преди 2 години някъде, но няма подходяща кола за тест.
    на теория,а и на практика може да стане, но е голяма игра като цяло, понеже трябва цяла горивна система от кола с предкамерна инжекция , да се присади на тва JTS, което щее по малката драма от това да се излъже неговия комп че всичко му е ОК, понеже той си следи дали са там дюзите, какво е налягането в рейла и тн.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •