Page 8 of 21 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #106
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Ами много си добре колега, аз правя 11/100 на газ, нявсякъде. Магистрали,градско,задръствания,1-2 натискания покрай заблудени дизели и т.н.



    Е 10-11 все тая,Дизел неща и да чуя,при тукашните цени на газта,а то при вас е още по ефтино
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #107

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Е 10-11 все тая,Дизел неща и да чуя,при тукашните цени на газта,а то при вас е още по ефтино
    И аз съм така, никви печки да ми тровят душата и дробовете.
    На 0,35 цента за литър, трябва да съм луд за да си купя дизел. Сега наскоро питах за газова за TBI моторите на Алфа. Вече има стабилна версия, която се слага без проблеми от Принс,Виале,БРЦ,Заволи и Тартарини мисля. Сигурно и другите имат, на по-евтини цени. Как не го направиха този JTS мотор да си пие газчица безпроблемно и без компромиси, веднага бих скокнал в 159 или Брера.
    Virus Alfa

  3. #108
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И 159 и Брера има с TBi мотор. Това на този етап май е единстветият вариант да караш такава кола на газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #109
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Всъщност бутилката е 67 литра,днеска намерих документацията от фирмата която е вграждала Виалето.Обаче интересното е че както и да я карам дали със 100км/ч или 200км/ч разхода ми е се 10 на 100

    Направо ти повярвахме за разхода
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #110
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Направо ти повярвахме за разхода



    Това е грубо бе батка Но с каране с над 160км час повече от 11 не би дала.Може да се обзаложим на каквото искаш.Наскоро минах цяла Германия.Пък за градско ако мине повече от 10 ще ти я подара.С предната ми кола с течна фаза също градско не минаваше над 10.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  6. #111
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Отскачаш в Германия, закрепяш я на 200 км в час, минаваш 300-400 км и ако ти е изгорила 10/100, заповядай да те почерпя
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #112
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Отскачаш в Германия, закрепяш я на 200 км в час, минаваш 300-400 км и ако ти е изгорила 10/100, заповядай да те почерпя



    Ако трябва да си говорим сериозно,знаеш че в Германия няма как да минеш с фиксирани 200км/ч 400км,навивам се но знам че няма как,и в ляво да караш ще настигнеш някой той няма да се престрои на време в дясно и трябва да намалиш.Но изминах в порядъка на 100км със около 160-170км/ч с пълна бутилка и знам какво ми отчете на колконката.И не ми беше и една точка изчезнала от датчика,а първата точка изчезва винаги на първите 150 изминати км.Втората на вторите 150 и те така



    П.С. и по борд ми дава толкова
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 01-11-2015 at 22:45.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  8. #113

    Default

    Аз съм малко или много съгласен с колегата за разхода на течната фаза. Съдя по моята и има нещо сходно като поведение и разход. Ако карам със 120км/ч магистрално на темпомат залепен, ми дава 11. Ако карам 160 км/ч пак на темпомат, дава 12. За 200 чак, не мога да кажа. Само вечер, може да с кара по-спокойно с голяма скорост в Германия. Има един диапазон на повечето големи двигатели, в който имаш 120-160 км/ч където разхода е сходен. Но има и един праг след който рязко скача.
    Virus Alfa

  9. #114
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Мен обаче друго ме вълнува.Става въпрос за помпата.На няколко места четох че трябвала са се обслужва с масло,но тука говорих с два сервиза които вграждат Виале и на двете места ми казаха че тази газова не се нуждае от апсолютно никаква подръжка.Понеже едно от малкото неща които могат да дадат фира е помпата.Тя втора употреба в добро състояние с монтажа идва на 150 еврея,смятам че не са скъпи.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #115

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Мен обаче друго ме вълнува.Става въпрос за помпата.На няколко места четох че трябвала са се обслужва с масло,но тука говорих с два сервиза които вграждат Виале и на двете места ми казаха че тази газова не се нуждае от апсолютно никаква подръжка.Понеже едно от малкото неща които могат да дадат фира е помпата.Тя втора употреба в добро състояние с монтажа идва на 150 еврея,смятам че не са скъпи.
    Да не е тази :
    Virus Alfa

  11. #116
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Да не е тази :



    Незнам,те не са ли едни и същи?
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  12. #117
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не са.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #118
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Хм интересно........когато се обадих в сервиза в Ротердам не ме питаха кой модел на Виале имам,само като ги питах за подръжка ми казаха че няма такава.Тука имам един пич на близо,който се занимава с течна фаза ходих на предната ми кола да я чете,много е в час но му изгубих телефона Ще го изнамеря и ще разбера точно как седят нещата.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #119
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Мен обаче друго ме вълнува.Става въпрос за помпата.На няколко места четох че трябвала са се обслужва с масло,но тука говорих с два сервиза които вграждат Виале и на двете места ми казаха че тази газова не се нуждае от апсолютно никаква подръжка.Понеже едно от малкото неща които могат да дадат фира е помпата.Тя втора употреба в добро състояние с монтажа идва на 150 еврея,смятам че не са скъпи.
    Еми колега, тука във Варна си ги обслужваме, сменяме си масълце, лагерчета, някой друг датчик за налягане и така. Моята на 200хил. километра си умря. Помпата имам в предвид. Цените за ремонт на помпа за около 400-500лв. в Пловдив примерно. Явно там при вас направо ги сменят. Пък за разхода градско малко ми се спори ама не сега... Ето малко цени.
    http://yoviauto.com/%D1%80%D0%B5%D0%...B5%D0%BD%D0%B8
    Last edited by mmitaka83; 02-11-2015 at 21:59.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  15. #120
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Еми колега, тука във Варна си ги обслужваме, сменяме си масълце, лагерчета, някой друг датчик за налягане и така. Моята на 200хил. километра си умря. Помпата имам в предвид. Цените за ремонт на помпа за около 400-500лв. в Пловдив примерно. Явно там при вас направо ги сменят. Пък за разхода градско малко ми се спори ама не сега... Ето малко цени.
    http://yoviauto.com/%D1%80%D0%B5%D0%...B5%D0%BD%D0%B8



    От линка да разбирам ли,че се раличават по принципа си на работа?Механична,механична/електронна и изцяло електронна.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 8 of 21 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •