Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #151
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default

    Брей, като ви чета, излиза, че съм ударил "кьоравото" Купих си турбо-бензинката сааб с LPG "принс" и инжектори "кейхин". Като ходих за първи път да си търся място къде да я обслужвам, майсторите ме гледаха като изтребители. Единствено в официалния сервиз на нисан и рено могат да обслужват и поставят подобни системи в Пловдив. Струвала над 4 хил лв и затова ги поставяли като екстра само на нови коли. Засега съм доволен. Имало само един филтър да се сменя след определен пробег.

  2. #152
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by емо1975 View Post
    Брей, като ви чета, излиза, че съм ударил "кьоравото" Купих си турбо-бензинката сааб с LPG "принс" и инжектори "кейхин". Като ходих за първи път да си търся място къде да я обслужвам, майсторите ме гледаха като изтребители. Единствено в официалния сервиз на нисан и рено могат да обслужват и поставят подобни системи в Пловдив. Струвала над 4 хил лв и затова ги поставяли като екстра само на нови коли. Засега съм доволен. Имало само един филтър да се сменя след определен пробег.
    Темата принципно е за Алфи на газ...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #153
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default

    Знам. Но продължавам да съм фен на алфа и италианки с повече магарета под капака. Нищо, че карам сааб. А и гледам, че колегата от другия форум също пише.

  4. #154
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by емо1975 View Post
    А и гледам, че колегата от другия форум също пише.



    Пише пише станал е като машинописка с 30 годишен стаж Емца честито за Сааба,те са по друга бира от италиянките Хубави коли са,здрави,докато го счупиш хората ще счупат по две коли от другите марки Единствения кусур е че лапат много тунджа за тва само на газ майка Информирай се в действителност да ли наистина го има този филтър за смяна на Принс,защото аз съм с Виале и няма никакви филтри или други неща за подръжка.Е както сме написали по преди в темата помпата заминава на 200 хил. км но това си е ремонт не подръжка.И не карай никога до като изпразниш тотално бутилката и почне да тресе ако искаш помпата да кара по дълго.Аз остане ли ми една точка на датчика и зареждам
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #155
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default

    Какво е обяснението за заминалата на 200 хил км помпа?

    Що се отнася до италианките: аз и сега щях да съм си с такава, ако не ме бяха ударили и усукали купето й. Сигурно още щях да си карам с кеф лимузината. Не казвам, че не е искала ремонти, но ми беше кеф да я карам. А това усещане не всеки автомобил ти го дава. Повярвай ми.

    А пък саабите - и те се чупят. Иначе, да, кеф е и с шведската турбо-бензинка.

  6. #156
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    [QUOTE=емо1975;1456836]Какво е обяснението за заминалата на 200 хил км помпа?




    Ами ресурс приятелю по толкова карат,но ревизията не е скъпа,тука в Холандия е 150 евро даже не чакаш,даваш развалената и човека ти дава готова рециклирана че даже за тия пари идва до у вас и тия монтирва на място.Мойта талянка също беше с течна фаза и също си я карах с кеф И двете коли си имат своя чар но по различен начин
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #157
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Помпите 'умират' от липса на мазане - свършва им маслото в картерчето. ОгииДоги, твоето Виале не връща ли на бензин самО при ниско ниво на газта? И можеш да монтираш филтър за газта преди бутилката, помага.

    А към колегата по-нагоре в темата - LPdi на Виале ползва точно бензиновите инжектори. А за обикновените им LPi системи - дюзата струва около 105 евро.
    Last edited by didod; 28-12-2015 at 18:18.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #158
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    На алфата Виалето,датчика за нивото на газта беше повреден и винаги светеше на фулл.Като свърши газта започваше да тресе и светваше датчика на колата за неопределен проблем по двигателя и трябваше ръчно да превключвам на бензин.Сега на тази датчика ми е много прецизен.Всяка точка изчезва след 150км,а последната като останат още около 5л. газ от зелена става червена,но и тази не превключва автоматично на бензин,поне предния и собственик ми каза че един път почнала да тресе и като и сипал газ се оправила
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #159
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колеги сега доста четох из холандските форуми за Виале и заминаването на помпата.Всеки е на мнение че помпата се заминава от каране до тотално празно бутилката,смисъл до като почне да тресе двигателя.Така до тук добре,обаче това което не знаех е че при маслото в помпата е възможно да проникне втечнена газ и да се омеша с маслото,и като бутилката се е изпразнила,от ниското налягане в бутилката газта от помпата се изпарявала заедно с маслото.Иначе един литър от въпросното масло струва в порядъка на 70 евро,което си колкото половина ревизирана помпа
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #160

    Default

    Май май 1750 tbi ... има газ.. Без проблеми и аспирини за глава, без течни фази и ала бала.. Ама пусти 200 коня.. Малко са ..ще трябва ремапи,генер. Кулери, турбинки и може да върви на кантар с бусото ама без зверският звук под капака
    Virus Alfa

  11. #161
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Колеги сега доста четох из холандските форуми за Виале и заминаването на помпата.Всеки е на мнение че помпата се заминава от каране до тотално празно бутилката,смисъл до като почне да тресе двигателя.Така до тук добре,обаче това което не знаех е че при маслото в помпата е възможно да проникне втечнена газ и да се омеша с маслото,и като бутилката се е изпразнила,от ниското налягане в бутилката газта от помпата се изпарявала заедно с маслото.Иначе един литър от въпросното масло струва в порядъка на 70 евро,което си колкото половина ревизирана помпа
    Така де. Затова ти писах, че маслото изчезва. Ма с един литър масло ще напълниш 10 помпи.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #162
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Също четох по холандските форуми,че признаци за заминаваща помпа е когато включиш на контакт ако е много шумна не и оставало много живот На алфата ми наистина беше много шумна,но за 20000км единствения проблем който имах е че като изхарчи газта на половината в бутилката почваше да тресеше все едно е свършила.Обаче ръчно като превключиш на бензин и след 2км пак на газ си се оправяше и си вървеше нормално до като наистина газта свърши Четох я,не даваше никакви грешки. Сега на сааба на контакт като дам помпата е апсолютна безшумна.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #163
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	pump control vialle.JPG 
Views:	33 
Size:	59.0 KB 
ID:	150766

    Привет на колегите. За да не пускам нова тема ще питам тук. Това на снимката е управление на помпа Виале. Интересува ме (ако някой знае или услужливо го премери на неговата) какви напрежения има на посочения кабел при работеща помпа. Той управлява оборотите на помпата, а другите два са ясни - 12V и маса. Моята помпа спря наскоро и днес установих, че там няма никой. Никъде не намерих информация за напреженията на въпросната жичка затова реших да драсна тук.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  14. #164
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Click image for larger version. 

Name:	pump control vialle.JPG 
Views:	33 
Size:	59.0 KB 
ID:	150766

    Това на снимката е управление на помпа Виале. Интересува ме (ако някой знае или услужливо го премери на неговата) какви напрежения има на посочения кабел при работеща помпа. Той управлява оборотите на помпата, а другите два са ясни - 12V и маса. Моята помпа спря наскоро и днес установих, че там няма никой. Никъде не намерих информация за напреженията на въпросната жичка затова реших да драсна тук.
    Синия кабел е управлението. Там няма напрежение. Като гледам електрониката е от старите помпи с 2 скорости. Ако го дадеш "на маса" при работеща помпа би трябвало да включи "бързата" скорост помпата. Като не е "на маса" би трябвало да работи на бавната. Компютъра го прави в зависимост от натоварването на колата. Ако обаче има проблем с това управление може като резервен вариант да се включи да работи само на бързата. Поне за проба.
    Last edited by robygas; 03-02-2016 at 14:28.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #165
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Синия кабел е управлението. Там няма напрежение. Като гледам електрониката е от старите помпи с 2 скорости. Ако го дадеш "на маса" при работеща помпа би трябвало да включи "бързата" скорост помпата. Като не е "на маса" би трябвало да работи на бавната. Компютъра го прави в зависимост от натоварването на колата. Ако обаче има проблем с това управление може като резервен вариант да се включи да работи само на бързата. Поне за проба.
    Мерси за инфото колега. Кабела до буксата на управлението е бяло-син. В коша отпред на тоя въпросния кабел има 35mV, a отзад е 0. Помпата не работи в момента и търся причината която според мен е електрическа. Според един майстор тука импулсите към помпата не били наред и проблема бил в самото управление. Аз си мисля че този кабел е прекъснат и в това е проблема, но ще се занимавам през уикенда, че сега няма време.
    Last edited by mmitaka83; 03-02-2016 at 21:19.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •