Page 10 of 21 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #136
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ми така де,аз средно на две,три години сменям колата,а някой път и по често.

  2. #137
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Ми така де,аз средно на две,три години сменям колата,а някой път и по често.



    Това да са чува и аз съм така
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #138

    Default

    Имам един пич тука на 20-тина километра,вгражда Виале за 2 хил. ойро с гаранция и сичко кат си е по Холандски стандарт.Говорих с него пролетта.[COLOR="Silver"]

    Къде го този пич, държава, град, сайт..... Това за течната на 3.2 JTS на Алфа нали ? Че много ме гложди тая 159 Q4 чисто идейно
    Virus Alfa

  4. #139
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Имам един пич тука на 20-тина километра,вгражда Виале за 2 хил. ойро с гаранция и сичко кат си е по Холандски стандарт.Говорих с него пролетта.[COLOR="Silver"]

    Къде го този пич, държава, град, сайт..... Това за течната на 3.2 JTS на Алфа нали ? Че много ме гложди тая 159 Q4 чисто идейно




    Градчето е Асен това е северна Холандия,сайт май няма.Бачка ефтино,15 евро ми взе да ми я закачи,на други места ми искаха по 25.Обръща доста внимание на клиентите си и е много точен.Каза че течните които слага са Виале.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #140

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Градчето е Асен това е северна Холандия,сайт май няма.Бачка ефтино,15 евро ми взе да ми я закачи,на други места ми искаха по 25.Обръща доста внимание на клиентите си и е много точен.Каза че течните които слага са Виале.
    Мерси, а как да го открия този пич. Освен че е в Асен. Което ми е на 300км, тоест литвам за една бройка до там.
    Virus Alfa

  6. #141
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Абе и мен ме глождеше за една 159 3.2 или Брера,ама като покарах се отказах,то тоя мотор голям мъртвец,да се чудиш къде са тия 260 коня?

  7. #142
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Мерси, а как да го открия този пич. Освен че е в Асен. Което ми е на 300км, тоест литвам за една бройка до там.



    Телефона му го и имам някъде записан в нас,ако се интересуваш сериозно кажи ми ще ти го открия Ако идваш обади ми се да пием по една бира аз съм в Грьонинген на 20км от Асен,даже ако минеш по А7 ще трябва да минеш първо през Грьонинген с каквото мога да помогна разчитай.Телефоните ми съм ти ги пуснал на лични.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  8. #143
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колеги искам да ви попитам имате ли резерва на датчика за нивото на газта и ако да колко литра е тази резерва?На мен като остане малко газ и ми светва червено на датчки,но не знам това ролята на резерва ли играе.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #144

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Абе и мен ме глождеше за една 159 3.2 или Брера,ама като покарах се отказах,то тоя мотор голям мъртвец,да се чудиш къде са тия 260 коня?
    Има нещо вярно, ама това 4х4 много ме блазни, и дизайна на 159 TI седанова , също
    Virus Alfa

  10. #145
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Има нещо вярно, ама това 4х4 много ме блазни, и дизайна на 159 TI седанова , също
    Тежка е за разлика от 3.2 156 ца
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #146
    Младши алфист yaneff82's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    19

    Default

    Четох , четох и пак не видях конкретно решение за газифициране , имам JTS 156 2.0 166 кс 2005г разхода на бензин , не е висок , за мене , дава ми около 8,8 среден разход , а аз съм пишман шофьор пък и карам много по 50-60 000 на година , но колкото и да е добър разхода на газ ще е на половина като пари , тоест за една година ще събера пари за 159
    Та на въпроса , мога ли или не мога да разкарам бензина на цяло и да карам само на газ ???
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0 166hp JTS 2005 г.http://www.clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=24853&dateline=143681  1095
    Тази е старата 146 1.8 144кс 98г
    Строително монтажни дейности www.yaneff82.snimka.bg

  12. #147

    Default

    @SkyLine

    Хм да де, ама само за ВАГини ги има тея системи май, а сега от Принс и Виале ми казаха,че са спряли вграждане заради проблеми.
    Здравей колега, мога ли да попитам какво имаш предвид с това изказване, има проблем генерално със системата или конкретно за двигателите на Алфа има проблем? Предварително благодаря за отговора!

  13. #148
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by yaneff82 View Post
    Четох , четох и пак не видях конкретно решение за газифициране , имам JTS 156 2.0 166 кс 2005г разхода на бензин , не е висок , за мене , дава ми около 8,8 среден разход , а аз съм пишман шофьор пък и карам много по 50-60 000 на година , но колкото и да е добър разхода на газ ще е на половина като пари , тоест за една година ще събера пари за 159
    Та на въпроса , мога ли или не мога да разкарам бензина на цяло и да карам само на газ ???
    Може да, но не се знае колко ще изкарат бензиновите ти инжектори, иначе си може с съвсем нормален ГИ, просто си подготви 4 бензинови инжектора за резерва и карай смело. Друг вариант е да се пусне опцията (почти всички Ги я имат вече) Спомагателно пръскане на бензин, докато се кара на газ, така на всеки Х на брой газови цикъла има по един бензинов (най-общо казано) , също е вариант да я направиш на празен ход да е само на бензин така ще се удължи живота на инжекторите. Като цяло ако правиш по 5060к на година ще си на оферта от газчицата, но задълже сложи хубави Газови инжектори и хубав изпарител, другото си е до настройката.

    Иначе за твоя мотор специано направена ГИ течна фаза или такава с директно впръскваен няма, има за ВАГ групата понеже е масовка и големите фирми имат интерес да правят (разработят) нещо, което ще има масово тръсене. По последни данни за новите мотори 1750Tbi има такива системи,само ги чакам да поевтинеят че са коли все след 2010г
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #149
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Може да, но не се знае колко ще изкарат бензиновите ти инжектори, иначе си може с съвсем нормален ГИ, просто си подготви 4 бензинови инжектора за резерва и карай смело. Друг вариант е да се пусне опцията (почти всички Ги я имат вече) Спомагателно пръскане на бензин, докато се кара на газ, така на всеки Х на брой газови цикъла има по един бензинов (най-общо казано) , също е вариант да я направиш на празен ход да е само на бензин така ще се удължи живота на инжекторите. Като цяло ако правиш по 5060к на година ще си на оферта от газчицата, но задълже сложи хубави Газови инжектори и хубав изпарител, другото си е до настройката.

    Иначе за твоя мотор специано направена ГИ течна фаза или такава с директно впръскваен няма, има за ВАГ групата понеже е масовка и големите фирми имат интерес да правят (разработят) нещо, което ще има масово тръсене. По последни данни за новите мотори 1750Tbi има такива системи,само ги чакам да поевтинеят че са коли все след 2010г
    Колега, според мен, подвеждаш колегата yaneff82. Незнам кое газово с директно впръскване работи с бензинови дюзи. На виале дюзите за газ са съвсем различни и струват сигурно два пъти бензиновите. Гледам че колегата е от Бургас, ако иска мога да му дам телефона на сервиза на Виале във Варна да пита има ли вариант за неговия мотор. Иначе за бензиновите дюзи е помислено, на 20 газови такта има 2 на бензин през бензиновите дюзи.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  15. #150
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Колега, според мен, подвеждаш колегата yaneff82. Незнам кое газово с директно впръскване работи с бензинови дюзи. На виале дюзите за газ са съвсем различни и струват сигурно два пъти бензиновите. Гледам че колегата е от Бургас, ако иска мога да му дам телефона на сервиза на Виале във Варна да пита има ли вариант за неговия мотор. Иначе за бензиновите дюзи е помислено, на 20 газови такта има 2 на бензин през бензиновите дюзи.
    Нещо не си го разбрал ти колегата... Тои е написал че на JTS двигател може да се сложи газов инжекцион примерно (с рейката си негова разбира се) но това ще доведе до бързото изваждане от строя на бензиновите инжектори!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 10 of 21 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •