Page 18 of 21 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #256

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Пиши после, че мен нещо ми споменават крупна цифра. Гледах разликите в цените на Алфи с газова в официалния сайт на Алфа Ромео
    2650 евро в вклю. ДДС

    BRC Sequent SDI 2.0 - името и модела на инстал.

    24/10 - достъпна е от този ден, явно още доставят части и т.н.

    4 - дена време за инсталация.

    НАЙ-ВАЖНОТО: майстора от гаража каза, че докато караш на ГАЗ се ползва и бензин.

    И сега тук идва тънката сметка: колко км ще кара човек на година , и дали ако кара нормално разхода на бензин няма да се изравни с разхода на газ/бензин. и тези 2650 евра кога ще бъдат възвърнати ?
    Virus Alfa

  2. #257

    Default

    Примерна сметка:

    1. Среден разход 8/100 (според аутодата)
    2. Днешни цени на горивата
    3. 20% Бензин, 10% Газ
    4. Не са включени допълнителни разходи по поддръжка на системата.

    Съответно промяната по всеки от горните параметри + допълнителните разходи ще увеличат/намалят пробега.

    При гореспоменатите, цената ще се избие на 73.400км
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails econ.jpg  



  3. #258

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Примерна сметка:

    1. Среден разход 8/100 (според аутодата)
    2. Днешни цени на горивата
    3. 20% Бензин, 10% Газ
    4. Не са включени допълнителни разходи по поддръжка на системата.

    Съответно промяната по всеки от горните параметри + допълнителните разходи ще увеличат/намалят пробега.

    При гореспоменатите, цената ще се избие на 73.400км
    Значи за 2-3 години да я караш алфуна на газ при тези цени си идва баш на сметка.
    Virus Alfa

  4. #259

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Значи за 2-3 години да я караш алфуна на газ при тези цени си идва баш на сметка.
    Да, стига цените да не скочат драстично, както и ако това е пропорцията бензин/газ.
    Колкото до обслужването, уж тези системи нямали нужда от обслужване като обикновен ГИ, разхода също бил като на бензин, но е хубаво да се вземат в предвид и подобни разходи.

    Също така, ако се кара извънградско, ще отнеме значително по-голям пробег да се изплати, както и обратното - при предимно градско каране ще се изплати при по-малък пробег. Като време всичко е относително.

    Ако приемем цифрите от аутодата за надеждни, то ще се изплати:
    При само градско, 10.8/100: 54.370км
    При само извънградско, 5.8/100: 101.200км
    Last edited by acho_; 29-09-2016 at 15:10.



  5. #260
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз не разбрах, дали дискутираната уредба е за течна фаза или за газова фаза. И ако е за газова фаза, като изключим синхронното действие на двата компютъра (бензиновия и газовия), кое я прави различна от обикновен ГИ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #261
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    как кое , спекулацията и Цената

    Странното е ,че последно уж разработиха от БРЦ система, която подава Течна газ към помпата за високо налягане на бензиновата система и реално колата като обърне на газ си впръсква през бензиновите инжектори (директно впръскване на газ) и реално бензиновото ЕКУ коригира смесите ... Това само по себеси гарантира идеална настройка , и удължен живот на бенз. дюзи понеже газта ще ги охлажда по-добре, което Би трябвало да доведе и до леко повишено КПД на сместта,а оттам и занижен (макар и с малко) разход на газ спрямо бензина ,за сметка на завишен леко вървеж....
    Сега това което чета не ми изглежда точно така, понеже най-малкото няма как да се редуват така лесно газ и бензин в помпата за високо налягане...
    Last edited by don_pepone; 30-09-2016 at 07:31.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #262
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    как ко е , спекулацията и Цената

    Странното е ,че последно уж разработиха от БРЦ система, която подава Течна газ към помпата за високо налягане на бензиновата система и реално колата като обърне на газ си впръсква през бензиновите инжектори (директно впръскване на газ) и реално бензиновото ЕКУ коригира смесите ... Това само по себеси гарантира идеална настройка , и удължен живот на бенз. дюзи понеже газта ще ги охлажда по-добре, което Би трябвало дадоведе и до леко повишено КПД на сместта,а оттам и знаижен (макар и с малко) разход на газ спрямо бензина ,за сметка на завишен леко вървеж....
    Сега това което чета не ми изглежда точно така, понеже най-малкото няма как да се редуват така лесно газ и бензин в помпата за високо налягане...
    При системата, която описваш, не е нужно да се редуват периодично двете горива, защото и при 100% работа на газ, инжекторите ще се охлаждат, дори по-добре. Остава паленето на бензин.
    Не е кой-знае колко трудно да се превключват двете горива с тази цел.

    Ако пък говорим за газова фаза, вкарвана в колектора и директно впръскване на бензин в цилиндрите в някакво съотношение, то аз не виждам, какъв е проблемът да се направи така, че на определен брой газови впръсквания да има един на бензин. Това със сигурност не струва една шапка пари.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #263
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Така е , не стрвуа толкова... и го има от доста време нее като ся да откриват топлата вода
    Въпроса е дали това SDI е течна фаза газ или не и ако е течна дали е Директ инжекшън или обикновено предкамерно....
    По принцип клиповете и ревюта на тая сстема , които съм гледал са ,че има въпросният Слектор на гориво и прехвърля тената газ към бензиновата помпа за високо налягане... а тука ся се обсъжда някво пропорционално впръскване на двете горива и тн, което навежда на идеята за предкамерно впръскване...

    Малка поправка, правилната система за оято говоря е пак на БРЦ но е LDI https://www.youtube.com/watch?v=K0EpeYvDgjo
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #264
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може да има някаква уловка при впръскването на течна фаза през бензиновите дюзи в цилиндрите и изобщо проблемът да не се състои в охлаждането на дюзите.

    Докато не сме запознати в детайли с работата на подобна система, само можем да гадаем.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #265

    Default

    още малко инфо за системата :

    Gas conversion system for petrol direct injection vehicles
    Fuel: LPG - CNG
    Cylinders: up to 8
    Injectors Type: IN03 MY09
    LPG ECU: FCI 56 Way - (up to 6 Cylinders) - TYCO 154 Way (up to 8 Cylinders)

    Мисля,че ще е интересно който иска и има QV да пробва, защото все пак който има 15 000 за втора ръка QV има и 2650 за газова !

    Ето и линка към PDF: всичко е написано там. По това което виждам, си има отделни инжектори с помпа за високо налягане, тоест както имаше вече за 1750 TBI 200 к.с. при 159 и брера.

    http://www.brc.it/pdf/TA01Z032_4_SDI_it_en.pdf
    Virus Alfa

  11. #266
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Предполагам тия 15 г иимаш предвид в Евро
    Попрочетох малко и тая система си е съвсем като нормален ГИ с изпарител, просто софта е по специален и БРЦ взимат горивните карти направо от производителя и по тях си правят техни карти (след тестове разбира се) . След монтажа колата направо си я палиш и заминаваш какт осе казва, защото всичката логика е вече направена и тия обявени пропорции газ/бензин са си такива твърдо.
    за мен обаче това е компромисно решение и избивката е на кантар, понеже със сигурност бензиновите дюзи им се Еб..а мамата от не доброто охлаждане, понеже работят само 20-30% , но това едвали ги бърка понеже 100% колата ще си изкара гаранцията,а оттам нататъка не им пука...
    При тия коли наистина най-добре е системата LDI която пръска само течна газ през бенз. инжектори, така имаме разход 1/1 с бензина, вървеж 1/1 (че и малко повече) и доста дълъг живот на бенз. инжектори понеже течната газ си ги държи доволно охладени (тя е 20 градуса максимум в течно състояние)
    Ето нещо полезно http://www.magazinauto.com/ekskluziv...rc-ldi-sistem/ с гугъл транслейт става достатъчно разбираем превода


    П.С> Това в файла, няма помпа,а просто изпарител
    Last edited by don_pepone; 30-09-2016 at 07:26.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #267
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Лесно може да се направи едно евтино устойство, което стои между газовия компютър и дюзите и което на определен брой газови впръсвания прави едно на бензин. Дори не е нужно да се пипа по настройките на компютъра. Дори не е неолходимо двата компютъра да имат връзка помежду си.

    Но както каза Преслав - файда от смесения разход - много съмнителна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #268

    Default

    вчера пак пуснах емайл на пича от BRC, и той тая сутрин пак ми е писал. На моя въпрос , а защо и бензин заедно с ГАЗ , той казва, за да се охлаждат и бензиновите инжектори и за да се предпазят от прегряване или изсъхване. Пише ми ,че очаквания разход на бензин при работа на газ, от 2- 2,5 литра на 100 км. Това май е много и разваля нашата математика за избиване и файда от тая газова.
    Virus Alfa

  14. #269

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    вчера пак пуснах емайл на пича от BRC, и той тая сутрин пак ми е писал. На моя въпрос , а защо и бензин заедно с ГАЗ , той казва, за да се охлаждат и бензиновите инжектори и за да се предпазят от прегряване или изсъхване. Пише ми ,че очаквания разход на бензин при работа на газ, от 2- 2,5 литра на 100 км. Това май е много и разваля нашата математика за избиване и файда от тая газова.
    Не и ако караш градско хаха Не си заслужава според мен. Цената на системата и рисковете не оправдават ползите.



  15. #270
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    А аз се чудя дали няма да станеда се направи един хенд мейд селектор за горивос два прости магнит вентила(клапана) и да се подава газ към бензиновата рейка. според мен това може да се пробва първо на кола с предкамерно впръскване ида се монтира един регулатор на налягането понеже от бутилката идват едни 10тина атмосвери. Ако това проработи,а то ще проработи ако се поизпипат детайлите, то тогава може дасе направи и на кола с Direct injection което си мисля че ще се управлява по лесно понеже тая газ ще се шрати в помпата за високо налягане и оттам компа на колата ще се оправя...
    от БРЦ в момента ни дерът с цената заради Нопу хау и патент (разработването му ) ,а не заради цената на нещата, понеже компонентите в това чудо са на цена не повече от 1000лв, понеже компа е по прост с по малко елементи, поенже не коригира кой знае какво, има една помпа за дебит , регулатор налягане , тоя Селектор на горивата и това е

    П.С. Относно избиванката е ясно че е зор при тая цена от 2350лв и разход 2-3 л бенз на 100км.. някакси овек трява да се надява да навърти едни 100к км без да пипа нищо по системата за да му излезе сметката и да е на печалба,а такъв километраж за кола тип QV не мисля е ще се навъртят за 2г примерно...
    Това същото се прави и с един обикновен ГИ от по висок клас и ще си излезе макс 1500лв и човек ще има поне едни 800лв да си компенсира разхода на бенз
    Last edited by don_pepone; 30-09-2016 at 15:23.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 18 of 21 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •