Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #16
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Гледай сега ако си търсиш начин да я сложиш на газ ще я сложиш, това се опитвам да ти кажа Иначе разликите са ясни - същия двг с друга глава. След като се прецакват на бензин, аз бих търсил вариант да я изтряскам само на газ, пък който го е страх от мечки не ходи в гората
    Нали номера е да не ги прецакваме зорлем
    А като стане по други причини няма проблем...прави се по най елементарния начин. Изпарител, плочка и на шосето
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #17
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Нали номера е да не ги прецакваме зорлем
    А като стане по други причини няма проблем...прави се по най елементарния начин. Изпарител, плочка и на шосето
    Точно това се опитвам да обясня, който си е купил JTS e наясно, че газификацията е проблем, и аз вместо да чакам да измислят мегаяката газова специално за Алфа(скоро няма да стане, даже никога щото след още някоя година газовата ще струва повече от колата) и да губя по 2 бона на година от гориво, бих си търсил вариант. Ако се намери начин да пали на газ, изобщо няма да се замисля. А такъв начин задължително има щото съм имал коли, дето съм ги палил на газ от снега.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Гледай сега ако си търсиш начин да я сложиш на газ ще я сложиш, това се опитвам да ти кажа Иначе разликите са ясни - същия двг с друга глава. След като се прецакват на бензин, аз бих търсил вариант да я изтряскам само на газ, пък който го е страх от мечки не ходи в гората
    едно е да сложиш газ, друго е да работи както трябва.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За JTS-а за мен газифицирането означава LPDI. а дали ще се ползват същите инжектори или ще се сменят с други -това не е от значение. Другото там с нам колко цикъла газ и нам колко бензин - това е несериозно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Нали номера е да не ги прецакваме зорлем
    А като стане по други причини няма проблем...прави се по най елементарния начин. Изпарител, плочка и на шосето
    Добре де Роби, като гледам схемата на Виале особенноста е в горивния селектор на горивото - сменя подаването към ПВН от бензин към газ и обратното.
    Хипотетично, ако се монтира такъв превключвател или тотално се елиминира бензиновия резервоар и на бензинопровода се закачи газова бутилка, какво още е нужно да се направи като оборудване по системата.
    Наистина не вдявам - има горивна система, байпасваш с алтернативна такава, газта минава през помпата за високо налягане към инжекторите. Има ли вероятност да се прецака нещо при изгарянето - катализатори, ламба сонди и прочие. Каква е функцията на газовото ЕКУ в случая че трябва да се байпасне към бензиновото - ако ръчно превключваш горивата ще се шашка бензиновото ЕКУ ли какво се случва? Реално така като се замисля ми трябва газова бутилка с помпа за ниско налягане 5-6 бара, газопроводи и превключвател на горивото, плюс ефективен филтър за газта.Без ЕКУ и други простотии.
    Честно, не вдявам какво се случва .
    Е за тая картинка говоря:
    http://www.vialle.nl/producten/lpdi.html?L=1
    Last edited by vlalov; 13-04-2013 at 21:35.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  6. #21
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Няма начин как да работи без газов компютър. Времената на впръскване са различни.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Няма начин как да работи без газов компютър. Времената на впръскване са различни.
    Идеята е да се работи само с бензинови инжектори, техните времена се управляват от ЕКУ-то и наличните датчици.
    Ако е по-бавно горенето ще има по-кратки времена за впръскване.
    И на бензин и на газ ще е така.
    Доколкото премислях и четох тук таме, проекта е изпълним като има нужда от бутилка с помпа - 5/8 бара.
    Подобна система е на китайците от Ловеч но без газ инжектори, газ Еку, само разпределител да обръща на газ и обратно. И евентуално клапан за високо налягане който да пази бутилката да не думне при вдигане на такова.
    И понеже газта е по-суха, има ли вероятност да се прецака ПВН която нагнетява до 100-110 бара газта преди инжекторите.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  8. #23
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не съм запознат с материята детайлно колега. Знам, че има проби и в Русия и в Англия. Предлагат се различни варианти и проекти, но какъв е практическия момент не знам.
    Голяма част от разработките все пак са някаква тайна и не всичко излиза наяве, така, че не мога да дам компетентно мнение по нещо което не съм виждал как работи.
    От много години стремежа е да се направи максимално опростена уредба която да ползва оригиналните системи в автомобила и да е приложима при всички автомобили, но може би комерсиализацията пречи на налагането на такава.

    Факт е обаче, че допреди 6-8 години освен Холандия, Италия Русия и България никой друг не мислеше за пропан-бутан. Сега всички мислят и произвеждат по цял свят. Скоро може би всичко за което говорим ще е съвсем реално.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #24
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    С наш'то подобие на гориво всичко може да се (и се) скапва. Доста по-рано от предвиденото.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #25
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Пичове има ли някакво развитие около газифицирането на JTS моторите и по-точно на 2.0 166 коня? Гледам напоследък алфи из обявите с ГИ слагани (по данни на продавачите-автокъщи предимно) в чужбина,но незнам подробности. Дали има вариант да се подкара ГИ с ОБД2 примерно и така колата да си джътка на газ без проблем. Само ме притеснява кво ще се случи с бензиновите инжектори....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Понеже ровя в момента по газовите раздели, та видях тука какво сте писали. За малко вместо Фиата да взема едно Митцубиши с директно впръскване на бензина, та ето накратко, какво са здробили колегите:
    Първо е само един-единствен джип с поставена газова и след многото бъзици най-накрая поздравяват колегата, че изобщо се е справил с проблема. Той е свалил дюзите и е затапил отворите с направени на струг тапи. После е сложил обикновенна газова и си я кара така. За бензин-забравете. Някой го съветваше да си свали и бензиновата помпа, че и тя е пет кила....
    Бяха дошли до извода, че при икономичността на директното впръскване и примитивизма на газовата е пълна глупост газифицирането.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    5

    Default

    Напълно и много точно казано, От личен опит знам, колегата е абсолютно прав.

  13. #28
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Най-доброто решение е на Vialle, но предлагат само за VAG автомобили - алфа Йок.
    Колега абсолютно не си прав. Моята 147-ца е с Виалле течна фаза, която е слагана в холандия още през 2008г. Работи префектно все още няма никакви проблеми. Впръскването е директно през инжекторите за бензина. Единственото което я скапва е скапаното гориво при нас като се налага профилактика за около 60лв на около 20000 км. До колкото знам новите версии имат възможност да се настроят и да палят директно на газ както и много други функции и глезотии. Цената на инжекциона е 1200 лв на цилиндър !!! Като крайна цена с монтажа се калкулира на около 5400лв за 4 цилиндров мотор. Има си версия измислена специално за ТС на алфа. Само че всеки сам си преценява има ли смисъл от такава инвестиция.
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by t0shet000 View Post
    Колега абсолютно не си прав. Моята 147-ца е с Виалле течна фаза, която е слагана в холандия още през 2008г. Работи префектно все още няма никакви проблеми. Впръскването е директно през инжекторите за бензина. Единственото което я скапва е скапаното гориво при нас като се налага профилактика за около 60лв на около 20000 км. До колкото знам новите версии имат възможност да се настроят и да палят директно на газ както и много други функции и глезотии. Цената на инжекциона е 1200 лв на цилиндър !!! Като крайна цена с монтажа се калкулира на около 5400лв за 4 цилиндров мотор. Има си версия измислена специално за ТС на алфа. Само че всеки сам си преценява има ли смисъл от такава инвестиция.
    Говорим са системи за директно впръскване в горивната камера на течна фаза (LpDi), подобно на принципа на JTS мотора.

    На този етап Vialle произвеждат системи за тези марки и модели автомобили.

    AR все още не е измежду тях.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колеги моят туинс парк е с Lpi инжекцион,купих го от Холандия с цел продажба в бг,колата е супер но в България се подиграват с мен изкат да ми дадат 2000 лева за нея.То само Lpi-то е 5000 лева минимум.За това реших да си я задържа.Пали директно на газ,какво да кажа,Lpi-то няма нищо общо с газовите боклуци за по 1000 лева които се предлагат при нас.

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •