Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Колеги моят туинс парк е с Lpi инжекцион,купих го от Холандия с цел продажба в бг,колата е супер но в България се подиграват с мен изкат да ми дадат 2000 лева за нея.То само Lpi-то е 5000 лева минимум.За това реших да си я задържа.Пали директно на газ,какво да кажа,Lpi-то няма нищо общо с газовите боклуци за по 1000 лева които се предлагат при нас.
    Какъв е мотора? И при -10 ли пали на газ? Как е разхода?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    1.8 ТС 140 коня.Сега в България нали беше и -15 само като види ключа и пали.Разхода колега не е засичан още като хората,има неща за смяна като масло, свещи и горивен филтър.Само ще кажа едно,в бг газта е пълен боклук!Ония ден сипах на петрол на хемус посока варна,колата почна да забива.Доколкото се информирах Lpi-то няма периодична подръжка като тия с изпаритела.

  3. #33
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Основният проблем при директното впръскване на газ в цилиндъра е неговото преохлаждане. Вероятността да замръзнат свещите при директно палене е голяма, но явно и на това са му измислили решение. Въпросът е : какво се печели и какво се губи от тая система. Защото ако разликата е в няколко десетки грама на 100 км, то при тая цена се обезсмисля напълно.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #34
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Основният проблем при директното впръскване на газ в цилиндъра е неговото преохлаждане. Вероятността да замръзнат свещите при директно палене е голяма, но явно и на това са му измислили решение. Въпросът е : какво се печели и какво се губи от тая система. Защото ако разликата е в няколко десетки грама на 100 км, то при тая цена се обезсмисля напълно.

    Какво преохлаждане те гони колега,на горещ двигател да му впръскаш студена газ знаеш ли какво става?Или да му подадеш искра? Предимствата не са малко.При такъв с изпаритил на студен двигател трябва да караш поне 10 км, че да превключи на газ .Или 10 минути работа на място.И в двата случая 1 л. бензин заминава.30 студени старта по 1 л.=30 л.x 2 кинта= 60 кинта само за бензин за един месец ако ходиш всяка сутрин на работа.Тия с изпаритела колкото и да е икономичен двигатела под 10 газ няма да паднеш никога.Тая необслужена със отворен термостат,двигатела не загряваше грам даваше 9.Няма периодична подръжка.Други предимства да изброявам ли?

  5. #35
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Има филтър за газ в т.н. 'мултивалв' - демек кюпа със помпа, сонда и прочие... И отделно се налага да се слага масло в помпата след някакъв пробег, щото изчезва по малко.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Основният проблем при директното впръскване на газ в цилиндъра е неговото преохлаждане. Вероятността да замръзнат свещите при директно палене е голяма, но явно и на това са му измислили решение. Въпросът е : какво се печели и какво се губи от тая система. Защото ако разликата е в няколко десетки грама на 100 км, то при тая цена се обезсмисля напълно.
    Не става въпрос за директно впръскване в цилиндъра а за впръскване преди всмукателните портове, подобно на бензиновата инжекция.
    Не знам каква е ситуацията при студен старт, но в работен режим моторът би трябвало да има по-голям КПД, защото изпарението на газта в горивната камера води до понижаване на температурата и. А колкото по-голяма температурна разлика преди и след палене - толкова по-голям КПД.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Колеги моят туинс парк е с Lpi инжекцион,купих го от Холандия с цел продажба в бг,колата е супер но в България се подиграват с мен изкат да ми дадат 2000 лева за нея.То само Lpi-то е 5000 лева минимум.За това реших да си я задържа.Пали директно на газ,какво да кажа,Lpi-то няма нищо общо с газовите боклуци за по 1000 лева които се предлагат при нас.
    Значи по твоята логика си дал минимум 2500 € за газовата система, а колко додаде за колата?
    Lexus IS200

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Какво преохлаждане те гони колега,на горещ двигател да му впръскаш студена газ знаеш ли какво става?Или да му подадеш искра? Предимствата не са малко.При такъв с изпаритил на студен двигател трябва да караш поне 10 км, че да превключи на газ .Или 10 минути работа на място.И в двата случая 1 л. бензин заминава.30 студени старта по 1 л.=30 л.x 2 кинта= 60 кинта само за бензин за един месец ако ходиш всяка сутрин на работа.Тия с изпаритела колкото и да е икономичен двигатела под 10 газ няма да паднеш никога.Тая необслужена със отворен термостат,двигатела не загряваше грам даваше 9.Няма периодична подръжка.Други предимства да изброявам ли?
    Баси сметките вадиш човек. 1 литър за 10 минути на място?! 10км да превключи на газ?!
    Студен старт не включи ли на връщане от работа? 120 лв демек. Добре, че не карам само на бензин, да ми харчи по 2лв на км, направо да си се возя с такси.



  9. #39
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Баси сметките вадиш човек. 1 литър за 10 минути на място?! 10км да превключи на газ?!
    Студен старт не включи ли на връщане от работа? 120 лв демек. Добре, че не карам само на бензин, да ми харчи по 2лв на км, направо да си се возя с такси.

    Колега,предполагам знаеш че един автомобил,на студен старт харчи в пъти пъти повече, от когато си е загрял.Друг е въпроса че бензина при нас е А-86 а не А-95.Понеже живея от години в Холандия, често си идвам и разликата в горивата е повярвай ми грандоманска.В нашето направо си има вода.В бг колата ми почва да забива, губи поне 20 коня и харчи двойно.Карал съм на газ от тия за по илядо лева инжекциятя,и то различни коли.Винаги слагам с по 3 литра над резервата,и след 3 дена ми светва резервата.Да не говорим че тия за по илядо лева се водят нисък клас газови инжекциони.

    Колега Mind_Control Колата я купих с Lpi-то.Давах я за 2300 лв., без нито една забележка на реалните 256 000 км.Със току що сменен от мен термостат Беар, добри зимни гуми, обаче Ганьо иска да е..... дявола във въздуха, и да я вземе за 2000 лв.Аре да си кара там раздрънкания дизел с наливна нафта и да не ме занимават с глупости?
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 16-01-2015 at 11:37.

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Веско, данните за разход на бензин, които съобщаваш са силно преувеличени. И ние караме коли на газ.
    С ГИ за 1К лева минавам 5К км. (средно по 50 км между студени стартове) с не повече от 20 л. български бензин А95.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Веско, данните за разход на бензин, които съобщаваш са силно преувеличени. И ние караме коли на газ.
    С ГИ за 1К лева минавам 5К км. (средно по 50 км между студени стартове) с не повече от 20 л. български бензин А95.
    Алф в бг със 130км/ч кльопа 10 на 100 бензин, в Холандия 7 на 100 със същата скорост.За разлика във вървежа няма смисъл да говоря . Имам наблюдения и върху горивата в други държави.За сега Холандския бензин води с много обиколки на пред . За газта в Холандия неща да коментирам, само ще кажа че градския транспорт рейсовете са чисто нови мерцедеси тип хармоника с вградени Lpi-та в Холандия и като го настъпи на светофар,та лепи за седалката.В Алф освен бутилката, и долу пълначката,друго нищо не можеш да видиш от Lpi-то. Даже някои от кандидат купувачите не вярваха че това е газов инжекцион, не виждали дюзите, не виждали компютара. Кажи ми само какво имаш предвит под 1К, че не го схванах.

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    С българска уредба Фобос-2, която струва 1000 лв изминавам 5000 км с 20 литра бензин.
    Какво точно не разбра?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С българска уредба Фобос-2, която струва 1000 лв изминавам 5000 км с 20 литра бензин.
    Какво точно не разбра?

    Не ми се влиза в спорове,но както и да е.Всеки си знае колко му гори като го закачиш на колонката.

  14. #44
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Току що разбрах от най-голямата фирма в Холандия за вграждане на Lpi,чe са абсолютно без никаква подръжка.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  15. #45
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С българска уредба Фобос-2, която струва 1000 лв изминавам 5000 км с 20 литра бензин.
    Какво точно не разбра?
    Като човек който дълги години е карал туинспарк с газов инжекцион Ланди, не мога да се съглася с теб че за 5000 километра си изгорил 20 литра бензин.Това са от порядъка на 120-150 студени паления.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •