Page 4 of 21 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 305

Thread: Директно впръскване на газ ?

  1. #46
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Темата се изроди или си е била такава замислена от начало. Никой не казва, с какво е по-добре да се впръсква в колекторите газ в течна форма, отколкото в газообразна. При температура около нулата бутанът не иска да се изпарява. Това е проблем. Никой не дава схема на това чудо, а само уверения, колко е скъпо и хубаво.
    Веско, на Фиата съм с газов инжекцион за триста лева, полски, чийто процесор работи на 150 кило херца, нещо, което е само мечта за много по-скъпи инжекциони. При шест човека в него и багаж за море ми дава около 10/100н а аз изобщо не карам кротко . Можеш да го палиш и директно на газ.
    Предишната ми алфа не знаеше какво е това бензин и съм я палил директно на газ, по обясними причини при -25грЦелзий. Проблеми не съм имал.
    Това е моят опит. Той показва, че на кола, която няма да бъде карана непрекъснато, подобна система е абсолютно ненужна играчка. При цена от 5 000 лева и при икономия от един литър на 100 км, което ти го твърдиш, то тая система ще стане рентабилна след 500 000 км. Средно-статистически повечето коли отдавна ще са умряли. Тоест това е една скъпа и ненужна играчка за семейна кола. За градски транспорт става.
    И друго!
    Ако забелязваш форумът е български и е редно тука да се обсъждат проблемите от българска гледна точка. Какъв е бензина там и тука го знаем. Както пише в една старозагорска кръчма: " ТУК Е ТЪЙ"!
    Не си мисли, че сме задръстени селяни, които по-далече от Сливница не са мърдали! Аз като работя в чужбина изобщо не търся газ. Карам си на бензин.
    Някой все пак ще даде ли схема и описание на тая система или само си чешаме езиците по темата, как колегата не е могъл да си продаде колата!
    Чудя се как още не е изкочил Роби от някъде и не е раздал плодовата салата!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #47
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Темата се изроди или си е била такава замислена от начало. Никой не казва, с какво е по-добре да се впръсква в колекторите газ в течна форма, отколкото в газообразна. При температура около нулата бутанът не иска да се изпарява. Това е проблем. Никой не дава схема на това чудо, а само уверения, колко е скъпо и хубаво.
    Веско, на Фиата съм с газов инжекцион за триста лева, полски, чийто процесор работи на 150 кило херца, нещо, което е само мечта за много по-скъпи инжекциони. При шест човека в него и багаж за море ми дава около 10/100н а аз изобщо не карам кротко . Можеш да го палиш и директно на газ.
    Предишната ми алфа не знаеше какво е това бензин и съм я палил директно на газ, по обясними причини при -25грЦелзий. Проблеми не съм имал.
    Това е моят опит. Той показва, че на кола, която няма да бъде карана непрекъснато, подобна система е абсолютно ненужна играчка. При цена от 5 000 лева и при икономия от един литър на 100 км, което ти го твърдиш, то тая система ще стане рентабилна след 500 000 км. Средно-статистически повечето коли отдавна ще са умряли. Тоест това е една скъпа и ненужна играчка за семейна кола. За градски транспорт става.
    И друго!
    Ако забелязваш форумът е български и е редно тука да се обсъждат проблемите от българска гледна точка. Какъв е бензина там и тука го знаем. Както пише в една старозагорска кръчма: " ТУК Е ТЪЙ"!
    Не си мисли, че сме задръстени селяни, които по-далече от Сливница не са мърдали! Аз като работя в чужбина изобщо не търся газ. Карам си на бензин.
    Някой все пак ще даде ли схема и описание на тая система или само си чешаме езиците по темата, как колегата не е могъл да си продаде колата!
    Чудя се как още не е изкочил Роби от някъде и не е раздал плодовата салата!

    Най-ефтиния газов инжекцион за който бях чувал е някакъв латвийски за 600 лв,който се оказа пълен боклук и беше на една корса,а лапаше газ колкото се едно карам джип.Но за 300лв газов инжекцион за пръв път чувам.Иначе да ако колата ти е за 4-5 хиляди лева няма да е рентабилно да му сложиш Lpi за още толкова на такъв дарак.Иначе ако колата ти е за 30 000лв,за мен си заслужава,понеже тия системи изглеждат доста надеждни,моята я гледам че е произведена 2002,щом е на 13 години и още работи безотказно.Тя новата ти кола по скоро ще се скапе за толкова години отколкото Lpi-то,поне според мен.А и да си купиш кола за 30 бона,ако автомобила е висок клас,не е желателно да му слагаш нискък клас газова инжекция.Лично мнение.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #48
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Иво, няма какво да раздавам. Всеки има право на мнение и глава за мислене. А и цената дето я цитираш няма как да стане /за нова система с монтажа/ та ако ще и вносителя да ти е брат.
    Веско, прекалено пристрастно е мисленето ти относно газовите системи.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #49
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Roby,на колегата с инжекцията за 300 кинта и аз мислех да му кажа същото,ама викам айде,щом той си е повервалИначе от всичко което съм карал на газ,като разход и поведение на автомобила,не мога да си крива душата че Lpi-то е много напред.Понеже колкото и да е била икономична колата,колкото и да я караш възможно най-икономично под 10 газ никога не съм падал,а това ми дава разход идентичен на разхода на бензин,тоест 7 на 100 извън със 130км/ч
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #50
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Иво, няма какво да раздавам. Всеки има право на мнение и глава за мислене. А и цената дето я цитираш няма как да стане /за нова система с монтажа/ та ако ще и вносителя да ти е брат.
    Веско, прекалено пристрастно е мисленето ти относно газовите системи.
    Роби, за 290 лева без газовата бутилка я взех на промоция. Става въпрос за Оскар-Н. Монтажа го направи жената.
    И аз и помогнах малко де! А бутилката я взех за 50 лева от един приятел, която отлично пасна на мястото на резервната гума. С всички масрафи не е излезла повече от 400 лева.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #51
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Roby,на колегата с инжекцията за 300 кинта и аз мислех да му кажа същото,ама викам айде,щом той си е повервалИначе от всичко което съм карал на газ,като разход и поведение на автомобила,не мога да си крива душата че Lpi-то е много напред.Понеже колкото и да е била икономична колата,колкото и да я караш възможно най-икономично под 10 газ никога не съм падал,а това ми дава разход идентичен на разхода на бензин,тоест 7 на 100 извън със 130км/ч
    Няма спор за преимуществата на системата. Това не го коментирам изобщо. Само, че на Балканите пазара на тези системи е прекалено свит поради ред причини - жизнен стандарт, икономически фактори, наличен автопазар, качество на горивата и. т. н.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Роби, за 290 лева без газовата бутилка я взех на промоция. Става въпрос за Оскар-Н. Монтажа го направи жената.
    И аз и помогнах малко де! А бутилката я взех за 50 лева от един приятел, която отлично пасна на мястото на резервната гума. С всички масрафи не е излезла повече от 400 лева.
    Точно това имах предвид. Това не е цена за нова уредба с монтаж и гаранция в сервиз.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #52
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    5

    Default

    Ами и Моята 156-ца е с Виалле течна фаза, която е слагана в Нидерландия.Не Работи префектно все още няма признаци да няма проблеми. Както каза Впръскването е директно през инжекторите за бензина.Няколко пъте е оправях и се отаказах и карам на бенц"..за ТОВА КАЗАВМ ЧЕ КОЛЕТА Е АБСОЛЮТНО ПРАВ!!!

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Понеже вече има доста "обявления" в БГ пространството за този тип инжекционни системи, е ли възможно някакво разяснение за "балъците" с JTS системи на Алфа ?
    Системи, начин на монтаж и работа, пари /начална вноска/ и прочие.

    Това е към модератора явно.
    Кей-Джи ЕООД , Варна, при Стефан, ( на Рено/Дачиа сервиза, отзад ) , делят една сграда мисля... И аз съм виждал вече, тук ( Бенелюкс ) и той ми каза че Принс , правят течна фаза за JTS моторите на Алфа. За цена сигурно в БГ е над 4000 лева.
    Virus Alfa

  9. #54
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Хаха 4000? Той JTS-a няма да може да изживее пробега нужен за избиване на газовото
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #55
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Само-

    Alfa Romeo 159
    Engine -1750
    2009-2011
    Transmission-MT/AT
    Engine code 939.B.1000
    147kW
    Euro 5

    ---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:15 ----------

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Хаха 4000? Той JTS-a няма да може да изживее пробега нужен за избиване на газовото
    Никой не е казал, че за средния европеец 2000-2500Е са някаква безумна цифра.
    Мисля, че някъде нагоре казах, че ще се появят и италиански системи за Алфа, за новите двигатели след 2010г. като си ги оправи производителя.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by robygas; 27-07-2015 at 23:24.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    1,75 TBi моторът с директно впръскване ли е?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не знам кое какво е, и не си давам труда да помня всички. Това са колите които подлежат в момента на на газифициране с течна фаза според тази фирма.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #58
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    1,75 TBi моторът с директно впръскване ли е?
    Всички бензинови мотори от 159 са с директно впръскване с изключение на 1,8JTS 140к.с.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Всички бензинови мотори от 159 са с директно впръскване с изключение на 1,8JTS 140к.с.
    Там е работата, другия 1.8 не е "jts"



  15. #60
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Там е работата, другия 1.8 не е "jts"
    Да моя грешка, не е JTS
    Може да характеризираме двигателите с това, че 1,8 е с ремъци докато другите (JTS) са с верига, за 3.2 не съм сигурен
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 4 of 21 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •