Results 1 to 4 of 4

Thread: Скоростомер и оборотомер

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    15

    Default Скоростомер и оборотомер

    Здравеите.Наскоро си взех Alfa Romeo 156. 1,6i,120ks но не ми работят скоростомерът и оборотомерът,предишният собственник ми каза че не знае от какво е и не се е интересувал,а разбрах 4е имало някакъв датчик на скоростната кутия и от него бил проблемът.Светлините ми работят по таблото както и средния дисплеи.Може ли някои да ми каже какъв е проблемът или добър сервис в Варна. Благодаря ви предварително.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    15

    Default

    Колега благодаря за инфото мн.Колеги никой ли не се сблъсквал с моят проблем,просто не знам ако взема такъв датчик а се окаже че не е от него какво да го правя. Моля някои ако е имал същият проблем да ми каже как го е оправил ще почерпя

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при теб мисля сигнала за скоростта се взима от абс-а. свети ли ти лампата на абс-а постоянно. ако да- веднага на диагностика щото не ти работи абс-а което е и опасно. в този случай вероятно проблема с оборотомера е отделен и можеби е в самия него.
    другия вариант, ако с абс-а всичко е наред щом двата уреда не ти работят, имаш някакъв електрически проблем в самото табло.
    точка

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •